Granit Xhaka se je izkazal s pravim evrogolom. Foto: Reuters
Philippe Coutinho je dosegel prvi gol z glavo v Premier ligi. Foto: Reuters
Roberto Firmino je na zadnjih petih tekmah proti Arsenalu prispeval pet golov in tri podaje. Foto: Reuters

Na angleških zelenicah se je začel izjemno pester praznični spored. Preostale tekme 19. kroga bodo v soboto. Naslednji krog bo že v torek in sredo.
Coutinho kronal boljšo igro Liverpoola
Izbranci Jürgena Kloppa so povedli v 26. minuti, ko je Mohamed Salah ušel po desni strani. Poslal je predložek pred vrata, kapetan Laurent Kosielny je malce sprmemenil smer žogi, ki je padla naravnost na glavo Philippa Coutinha in vratar Petr Čech je bil nemočen. 25-letni Brazilec je dosegel prvi zadetek z glavo v Premier ligi. V prvem polčasu je bil Liverpool boljši, priložnosti so imeli tudi Roberto Firmino, Salah in Sadio Mane.

V 52. minuti si je razigrani Salah na roba kazenskega prostora naravnal žogo na levico in jo tik ob vratnici poslal v mrežo. Vse je kazalo na zmago redsov, gostitelji nikakor niso našli prave igre.
Neverjeten preobrat topničarjev
Le minuto po zaostanku z 0:2 je Hector Bellerin z desne strani podal pred vrata, kjer je Alexis Sanchez z glavo s petih metrov znižal na 1:2. Topničarji so dobili silovit zalet in Granit Xhaka je v 56 minuti z izjemnim strelom s 25 metrov poslal žogo pod prečko. Pravi evrogol Švicarja z levo nogo. Zmedeni gostje so nato izgubili žogo na sredini igrišča, Alexandre Lacazette je velemojstrsko s peto podaljšal žogo do Mesuta Özila, ki je z bližine lobal Simona Mignoleta za 3:2 in na tribunah stadiona Emitates je vladala prava evforija. 388 sekund je minilo od gola Salaha za 0:2 do gola Özila za 3:2.

Firmino zagotovil točko gostom
Liverpool je izenačil v 71. minuti, ko je Emre Can v kazenskem prostoru zaposlil Firmina. Strel Brazilca s 15 metrov je Čech še uspel odbiti, a je žoga vseeno končala v mreži.
Na zadnjih petih obračunah Arsenala in Liverpoola v Premier ligi je bilo doseženih kar 27 zadetkov.

Klopp jezen po tekmi
"V prvem polčasu smo bili paralizirani. Izgubili smo ogromno žog in bil sem zelo nezadovoljen. V drugem polčasu smo dokazali, da smo kakovostna ekipa. To je bil zares visok nivo igre," je pojasnil trener gostiteljev Arsene Wenger.

Klopp ni bil pretirano dobro razpoložen: "Po taki tekmi sem jezen. Na srečo smo smo izenačili na 3:3. Mislim, da je točka minimalno, kar smo si zaslužili. S tremi zadetki na Emiratesu bi morali odnesti tri točke."