Robin van Persie se izenačujočega zadetka, ki ga je v zaključku prvega polčasa dosegel z bele točke, ni veselil. Foto: Reuters
Robin van Persie
Takole je Bacary Sagna v lastnem kazenskem prostoru na nedovoljen način zaustavil Robina van Persieja in zakrivil 11-metrovko. Foto: Reuters
Tomaš Rosicky in Theo Walcott
Tomaš Rosicky in Theo Walcott sta zrežirala vodilni zadetek Arsenala. Angleški napadalec se je v trenutku podaje češkega vezista nahajal v prepovedanem položaju. Foto: Reuters
Frank Lampard
Frank Lampard je le zadetek oddaljen od absolutnega strelskega rekorda pri Chelseaju. Foto: Reuters
Daniel Agger
Nogometaši Liverpoola (na fotografiji strelec prvega zadetka Daniel Agger) so se po težkem tednu, ko so zaradi kazni Angleške nogometne zveze ostali brez prvega napadalca Luisa Suareza, znesli nad Newcastlom. Foto: Reuters
Manchester City
Yaya Toure (v sredini) je Manchester Cityju prinesel zmago nad West Ham Unitedom. Foto: Reuters

Nekdanji napadalec Arsenala se je na Emirates vrnil prvič po prestopu k Manchester Unitedu, ki si je že v ponedeljek z zmago nad Aston Villo (3:0) zagotovil 20. naslov angleškega prvaka.

QPR in Reading v Championship
Reading in Queens Park Rangers sta se v 35. krogu razšla brez zadetkov, zato se skupaj selita v nižji rang tekmovanja. Da bi se vsaj zaenkrat izognili izpadu, bi obe ekipi v nedeljo potrebovali zmago, a se mreži nista zatresli. QPR se v Championship seli po dveh sezonah, Reading je tam igral še lani. V nevarnosti za izpad so še Wigan, Aston Villa in Newcastle United.

Liverpool je s pol ducata zadetkov odpravil Newcastle United (0:6), Chelsea je vknjižil gladko zmago nad Swanseajem (2:0), Manchester City pa je z 2:1 na Etihadu ugnal West Ham United.

Walcott zadel iz prepovedanega položaja
Topničarji so derbi začeli na najboljši možen način - z zadetkom. Po van Persiejevi napaki na sredini igrišča je Tomaš Rosicky v ogenj poslal Thea Walcotta, ki je hladnokrvno zaključil za 1:0. V trenutku Rosickijeve podaje je bil angleški napadalec sicer v prepovedanem položaju. Londončani so bili v prvi polovici polčasa občutno boljši nasprotnik, v drugi polovici pa so na vrata Wojciecha Szczesnyja pritisnili rdeči vragi. Še posebej je bil dejaven van Persie, ki je v 39. minuti po natančnem predložku Luisa Nanija z glavo iz neposredne bližine žogo poslal naravnost v obraz Arsenalovega vratarja, ki je zaradi udarca tudi obležal na zelenici.

Van Persie poravnal izid
V 42. minuti je van Persie pobegnil Bacaryju Sagnaju, ki je Nizozemca podrl v kazenskem prostoru in zakrivil najstrožjo kazen. Odgovornost je na svoja pleča prevzel van Persie, ki je z bele točke premagal poljskega vratarja in izid poravnal. Zadetka se najboljši strelec letošnje Premier lige, zaradi spoštovanja do topničarjev, ni veselil.

Rdeči vragi pritisnili na plin
V nadaljevanju so rdeči vragi igrali precej bolje, večkrat so pritisnili na vrata gostiteljev, v 55. minuti je s strelom z glavo zapretil Wayne Rooney. Po dobri uri igre je Antonio Valencia na robu kazenskega prostora igral z roko, prosti strel je izvedel Santi Cazorla, ki je grdo zgrešil s poskusom v daljši vratarjev kot. V zaključku tekme je bilo zelo vroče - v 86. minuti je z natančno odmerjenim strelom z roba kazenskega prostora vnovič poskusil Španec, ki je ogrel dlani opreznega Davida De Gee. Na drugi strani je le nekaj minut pozneje po hitrem protinapadu nevarno sprožil zimzeleni Ryan Giggs, ki je po odbitem strelu za slab meter zgrešil gol.

Topničarji, ki se s Chelseajem in Tottenhamom borijo za tako želeno 3. mesto v Premier ligi, ki neposredno vodi v Ligo prvakov, so v končnici še zadnjič močneje pritisnili na vrata gostujoče ekipe, a so se morali na koncu zadovoljiti z zgolj točko.

Odsotnost Suareza se Liverpoolu ni poznala
V soboto je na Otoku najbolj odmevala tekma v Newcastlu, kjer je tamkajšnji United proti Liverpoolu izgubil s kar 0:6. Pri rdečih se odsotnost Luisa Suareza, ki je zaradi kazni angleške nogometne zveze že zaključil letošnjo sezono, ni poznala, v vodstvo so smuknili že v 3. minuti, ko je napako v obrambi s strelom z glavo kaznoval Daniel Agger. Na St. James's Parku se je izkazal predvsem izjemni Philippe Coutinho, ki je z vrhunskimi globinskimi podajami razigraval svoje soigralce, ki so ob polčasu, po zadetku Jordana Hendersona, vodili z 0:2.

V nadaljevanju je obramba gostiteljev popolnoma odpovedala, varovanci Brendana Rodgersa so zadeli še štirikrat. Dvakrat se je zadetka veselil Daniel Sturridge, v polno je ob vrnitvi po hudi poškodbi zadel tudi Fabio Borini. Končni izid je s prostim strelom postavil Henderson.

Lampard le še gol oddaljen od rekorda
Slast zmage so okusili tudi nogometaši Chelseaja, ki so na Stamford Bridgeu brez večjih težav ugnali ekipo Swanseaja. Tekma se je prelomila v končnici prvega polčasa, ko so Londončani povedli z 2:0. Po lepi podaji Franka Lamparda je v polno z nizkim strelom gostujočega vratarja Michela Vorma premagal Oscar. Nekaj trenutkov pozneje so aktualni evropski prvaki zadeli še drugič - z bele točke je Vorma ugnal Lampard, ki je tako le še en zadetek oddaljen od absolutnega strelskega rekorda pri Chelseaju. V nadaljevanju so si varovanci Rafaela Beniteza priigrali kopico lepih priložnosti, a se izid ni več spremenil.