Tekma med Arsenalom in Manchester Unitedom bo šla med navijači hitro v pozabo. Foto: Reuters
Robin van Persie (na tleh) je zadel na vseh treh tekmah, ki jih je odigral proti nekdanjim soigralcem. Na četrti v sredo se ni vpisal med strelce. Foto: Reuters
Iskrice so letele tudi po zadnjem sodnikovem žvižgu v West Bromwichu, kjer je Chelsea remiziral z gostitelji (1:1). Takole se je med drugimi petelinil Chelseajev branilec Gary Cahill. Foto: Reuters
Philippe Coutinho in Daniel Sturridge
Philippe Coutinho in Daniel Sturridge (na fotografiji) sta z zadetkoma popravila veliki napaki v obrambi Kola Toureja in Martina Škrtla, zmago (2:3) pa je Liverpoolu na Craven Cottageu v sodnikovem dodatku z bele točke priboril kapetan Steven Gerrard. Foto: Reuters
Steven Gerrard
Takole se je kapetan Liverpoola veselil zmagovitega zadetka v zahodnem Londonu. Foto: Reuters

Tekma na Emiratesu ni postregla z nogometnimi presežki, igralci so bili priča predvsem boju na sredini igrišča, priložnosti so bile sila redke. Po nepopolnem krogu - tekmi na Etihadu in na Goodison Parku sta bili zaradi slabega vremena preloženi - na vrhu ostaja Chelsea, ki je v torek v West Bromwichu osvojil zgolj točko (1:1). Arsenal ostaja drugi.

Van Persie zapravil dve lepi priložnosti
Rdečim vragom, ki so v prejšnjem krogu v izdihljajih tekme oddali točki proti Fulhamu (2:2), se je že takoj na začetku tekme ponudila imenitna priložnost, ko si je v obrambi hudo napako privoščil Mikel Arteta. Španskemu vezistu je žogo odvzel Robin van Persie in stekel v napad, a opreznega Wojciecha Szczesnyja ni uspel premagati. Kmalu zatem je na drugi strani zapretil Jack Wilshere. S slalomom je prodrl v kazenski prostor nasprotnika, a je na koncu iztržil le kot. V prvem polčasu so bili gledalci priča precejšnjemu številu neizdelanih akcij, prave priložnosti so bile redke. Eno izmed takšnih je v 17. minuti znova zapravil van Persie, ki ni izkoristil krasne podaja Juana Mate. Nizozemec je namreč žogo poslal krepko mimo gola. Zadnja (pol)priložnost v prvem polčasu se je ponudila po predložku Santija Cazorle ponudila Kieranu Gibbsu, a je ta žogo z glavo poslal naravnost v naročje Davida De Gee.
Valencia na golovi črti rešil rdeče vrage
Precej mirno je bilo tudi nadaljevanje. Po dobri uri igre so topničarji sicer prvi zapretili v drugem delu, ko je po predložku iz kota z glavo proti vratom ustrelil Laurent Koscielny, žogo pa je z golove črte izbil Antonio Valencia. V napadu Londončanov Olivier Giroud ni imel svojega dne, v 77. minuti mu je Bacary Sagna lepo dostavil žogo, a Francoz obetavne akcije ni uspel spremeniti v zadetek. Kmalu zatem so gostje udarili iz protinapada, Szczesny je žogo po van Persiejevem strelu odbil v okvir vrat.
Najlepšo akcijo na tekmi sta v 84. minuti ustvarila Mesut Özil in Cazorla, ki sta pred Unitedovimi vrati lepo kombinirala, veselje pa je topničarjem po Cazorlinem strelu preprečil oprezni De Gea.
Anichebe preprečil slavje Chelseaju
Že v torek so tekmo 26. kroga odigrali nogometaši Chelseaja, ki so na Hawthornsu iztržili zgolj točko. Londončani so sicer smuknili v vodstvo tik pred odmorom, ko je po lepi akciji iz kota zadel Branislav Ivanović. Žogo je pred vrata poslal Willian, do Ivanovića jo je podaljšal David Luiz, srbski branilec pa je hladnokrvno zadel za 1:0. Chelsea je želel vodstvo v nadaljevanju podvojiti, a je obramba gostiteljev zdržala vse pritiske. Še več, pet minut pred iztekom rednega dela srečanja je izid poravnal Victor Anichebe. Napadalec, ki je v letošnji sezoni zadel za točko tudi na tekmi z Liverpoolom, je v polno po predložku Berahina zadel z glavo za končnih 1:1.

26. krog:
ARSENAL - MANCHESTER UNITED 0:0

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Wilshere, Rosicky (74./Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla, Giroud.

Man Utd: De Gea, R. da Silva (46./Ferdinand), Smalling, Vidić, Evra, Valencia (82./Young), Cleverley, Carrick, Mata (75./Januzaj), Rooney, van Persie.

Sodnik: Mark Clattenburg

NEWCASTLE - TOTTENHAM 0:4 (0:1)
Adebayor 19., 82., Paulinho 53., Chadli 88.

EVERTON - CRYSTAL PALACE
Tekmi med Manchester Cityjem in Sunderlandom ter Evertonom in Crystal Palaceom sta bili preloženi zaradi zelo spremenljivega in vetrovnega vremena na severozahodu Anglije.