Maarten Stekelenburg je na Etihadu ubranil dve enajstmetrovki, najprej Kevinu de Bruynu, nato pa še Sergiu Agüeru. Foto: Reuters
Eden Hazard
Chelsea je za vodstvo z 2:0 kaznoval veliki napaki gostov, zadnji zadetek pa je bil plod mojstrske dvojne podaje Victorja Mosesa z Nathanielom Chalobahom. Foto: Reuters
Diego Costa
Vse zadetke so gostitelji posvetili soigralcu Willianu, ki mu je med tednom umrla mama in seveda ni igral. Foto: Reuters

Sobotni spored se je začel ob 13.30 s tekmo Chelsea - Leicester. Ne modri ne lisice niso bili zadovoljni z začetkom sezone, londončani pa so se z zmago vendarle premaknili bližje vrhu in z dobrimi občutki pričakujejo derbi z Manchester Unitedom, ki bo zaznamoval naslednji krog angleškega prvenstva.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Chelsea je povedel v sedmi minuti, ko so gostitelji izkoristili veliko napako obrambe angleških prvakov. Eden Hazard je izvedel kot. Nemanja Matić je na prvi vratnici podaljšal žogo, na drugi pa je ostal Diego Costa, na katerega je pozabil gostujoči kapetan Wes Morgan, povsem sam in španski napadalec je sedmič v sezoni Premier lige zatresel mrežo.

V 33. minuti so gostitelji povišali prednost. Po Matićevi podaji Pedru Rodriguezu sta bila drug drugemu v napoto Robert Huth in Luis Hernandez, ki sta slabo posredovala. Žoga je prišla do Španca, ki je padel in nato srečno z žogo v glavo zadel Edena Hazarda. Belgijcu se je žoga odbila idealno in je prišel iz oči v oči s Kasperjem Schmeichelom, ga preigral in zabil za 2:0.

Končni izid je po izjemno duhoviti dvojni podaji z Nathanielom Chalobahom postavil Victor Moses v 80. minuti.

Trener Chelseaja Antonio Conte je glede na zadnje srečanje Premier lige naredil le eno menjavo. Namesto Williana, ki mu je med tednom umrla mama, je v prvo postavo uvrstil Pedra Rodrigueza.

De Bruyne in Agüero zapravila enajstmetrovki
Vodilni Manchester City je proti Evertonu remiziral (1:1) tako da ga je na lestvici ujel Arsenal, ki je s 3:2 premagal Swansea. City je prevladoval, razmerje v strelih na gol je bilo kar 18:1. Za goste je po protinapadu zadel Romelu Lukaku v 64. minuti. Manchestru je remi zagotovil Nolito, ki je bil na svoj 30. rojstni dan po podaji z leve strani v 72. minuti uspešen z glavo.

Evertonov vratar Maarten Stekelenburg je ubranil enajstmetrovki Kevina de Bruyna in Sergia Aguera. Argentinec je z bele točke zgrešil tudi sredi tedna na reprezentančni tekmi proti Paragvaju.

Vrhunec 8. kroga bo v ponedeljek z derbijem Liverpool – Manchester United.