Nekateri navijači Chelseaja ne želijo na menedžerskem stolčku gledati Rafaela Beniteza. Foto: Reuters
Fernando Torres ni upravičil Benitezovega zaupanja. Foto: Reuters
Nogometaši Tottenhama
Tottenham je brez večjih težav dobil londonski derbi proti West Hamu. Foto: Reuters
Luis Suarez
Nogometaši Liverpoola (na fotografiji Luis Suarez) so remizirali v Swanseaju (0:0). Foto: Reuters

Šlo je za obračun evropskih in angleških prvakov. Visok poraz v Torinu proti Juventusu je odnesel Roberta Di Mattea, namesto katerega je na menedžerski stolček sedel Benitez, ki je vrsto let vodil Liverpool in ga že v svoji prvi sezoni na Otoku pripeljal do naslova evropskega prvaka.

Chelsea v zadnjem času ne blesti, v Premier ligi je nazadnje zmagal 20. oktobra, ko je z 2:4 premagal Tottenham. Od tedaj je izgubil z Manchester Unitedom (2:3) in West Bromwichem (2:1), remiziral pa s Swanseajem (1:1) in Liverpoolom (1:1). V Premier ligi nekoliko bolje igra Man City, ki pa je med tednom izgubil že vse možnosti, da bi v Ligi prvakov igral tudi spomladi.

Navijači nastopili zoper Beniteza
V uvodnih minutah je kar lepo število navijačev Chelseaja skandiralo "J... se Benitez, tukaj nisi dobrodošel!", večina se ne strinja z zamenjavo menedžerja Roberta Di Mattea, ki je 'odletel' po visokem porazu proti Juventusu (3:0). Fotografi so v objektiv ujeli številne transparente in letake, ki so bili uperjeni zoper Beniteza, največ je bilo takšnih, na katerih je pisalo "Rafa, ven!"

City precej boljši nasprotnik
Benitez, ki je v začetno postavo uvrstil Fernanda Torresa, se na skandiranje ni odzval, zanimala ga je le igra, ki pa ni navdušila. Gostje so bili v prvem polčasu občutno boljši, Chelsea si resnejših priložnosti v prvih 45 minutah ni pripravil. Že v 5. minuti je po lepi podaji Davida Silve zapretil Pablo Zabaleta, dobrih 15 minut pozneje je Zabaleta vrnil uslugo in v ogenj poslal Silvo, ki je z glavo žogo poslal čez gol. Priložnosti za City so se vrstile kot po tekočem traku, v 37. minuti je močan nizek strel Edina Džeka ubranil Petr Čech, ki se je izkazal tudi pet minut pozneje, ko je ubranil Bosančev strel z glavo.

Chelsea v nadaljevanju popravil igro
Drugi polčas so gostitelji začeli bolje, že v 4. minuti nadaljevanja so zapretili z lepo akcijo Juana Mate, Oscarja in Ashleyja Cola, slabih pet minut pozneje proti vratom sprožil še Ramires, a je ostalo pri 0:0. Gostje so v drugem polčasu prvič nevarno proti Čechovim vratom ustrelili po slabi uri igre, ko je z roba kazenskega prostora dlani češkega reprezentančnega vratarja ogrel Yaya Toure. Takoj zatem se je akcija preselila na drugo stran igrišča, kjer je Torres po lepi podaji Hazarda meril previsoko. Tudi v drugem polčasu igra ni navdušila, v končnici tekme sta se zvrstili še dve lepi priložnosti - po ena na vsaki strani. Najprej je bil v 88. minuti še enkrat neuspešen Torres, za angleške prvake je v 92. minuti po predložku iz kota z glavo sprožil Matija Nastasić, a je ostalo pri delitvi točk.