"El Nino" je poskrbel za veliko navdušenje na Stamford Bridgeu. Foto: EPA
Andre Schürrle
Andre Schürrle je zaključil akcijo, ki jo je z izjemnim prodorom po desni strani začel Fernando Torres. Foto: Reuters
Olivier Giroud
Olivier Giroud je takole potrdil zmago Arsenala na Selhurst Parku. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je s tremi zadetki lastnoročno potopil West Bromwich na Anfieldu. Še posebej impresiven je bil drugi zadetek, ki ga je z glavo dosegel z roba kazenskega prostora. Foto: Reuters
Javier Hernandez
Manchester United se je na Old Traffordu proti Stoke Cityju dvakrat znašel v zaostanku, a se je na koncu vendarle izvlekel. Najprej je izid poravnal Wayne Rooney, zmagoviti gol pa je takole zadel Javier Hernandez. Foto: Reuters

Modri so imeli prvo lepo priložnost v 28. minuti, ko je po lepi podaji Ramiresa Fernando Torres zgrešil iz ugodnega položaja. Štiri minute zatem je Španec sijajno prodrl po desni strani in podal pred vrata, kjer je Andre Schürrle le še podstavil nogo in zatresel prazno mrežo. Razigrani Torres je v 36. minuti z leve strani zatresel prečko.

Velika napaka Nastasića
City je začel drugi polčas zelo odločno. V 48. minuti je Sergio Agüero z močnim strelom z leve strani z 20 metrov presenetil Petra Čecha in izid je bil poravnan. Tri minute zatem je Javi Garcia z glavo meril naravnost v vratarja Chelseaja. Vse je že kazalo na delitev točk, ko je Matija Nastasić naredil veliko napako. Joe Hart je že zapustil vrata, branilec Cityja pa je žogo poslal prek njega z glavo, pritekel je Torres in sprejel darilo, z desne strani je iz bližine zatresel prazno mrežo ter poskrbel za pravo evforijo na Stamford Bridgeu.

"Na tako pomembni tekmi je zadetek v zadnji minuti še slajši. Imeli smo nadzor nad srečanjem, priigrali smo si več priložnosti, a Agüero lahko doseže gol v vsakem trenutku. Zaslužili smo si tri točke, premagali smo velikega tekmeca v boju za naslov," je bil navdušen "El Nino".

"Na gostovanjih smo izgubili preveč točk. Trikrat smo izgubili, nikoli pa nismo bili slabši tekmec. K sreči to še ni usodno," je pojasnil trener Cityja Manuel Pellegrini.

Arsenal brez večjih težav odpravil Palace
Mesto na vrhu prvenstvene razpredelnice so si vsaj za še en krog podaljšali nogometaši Arsenala, ki so na gostovanju odpravili Crystal Palace (0:2). Topničarji so kljub pritisku gostiteljev - v uvodnih 30 minutah srečanja so večkrat zapretili gostujočemu vratarju Wojciechu Szczesnyju - povedli v 47. minuti, ko je bil z bele točke po prekršku Adlana Guedioure nad Sergom Gnabryjem natančen Mikel Arteta. Španski vezist je moral po dobri uri igre predčasno pod prho, potem ko si je s prekrškom v obrambi prislužil rdeči karton. Gostitelji so si krvavo želeli izenačenja, a so bili daleč od uspeha. V 88. minuti je zmago topničarjev po lepi akciji Aarona Ramseyja z glavo potrdil Olivier Giroud.

Suarez s hat-trickom potopil WBA
Na Anfieldu so Liverpoolčani brez večjih težav ugnali West Bromwich Albion (4:1), za kar je najzaslužnejši izjemni Luis Suarez, ki je dosegel prvi hat-trick pred domačim občinstvom. Prvi zadetek je dosegel v 12. minuti, potem ko je spretno preigral dva branilca in žogo hladnokrvno poslal za hrbet Boaza Myhilla. Drugi zadetek je dosegel že pet minut pozneje, ko je z roba kazenskega prostora žogo kot iz topa z glavo poslal pod prečko v mrežo. Hat-trick je zaokrožil v 10. minuti drugega polčasa. Kapetan Steven Gerrard je pred vrata poslal uporaben predložek, Urugvajec je žogo z glavo preusmeril v gol. Častni zadetek za goste iz predmestja Birminghama je z bele točke dosegel James Morrison, končni izid pa je s krasnim lobom postavil Daniel Sturridge.