Dvoboj dveh legend Chelseaja Franka Lamparda, ki zdaj igra za City, in Johna Terryja. Foto: Reuters
David Silva, Sergio Agüero
Sergio Agüero je podal, David Silva pa zadel za izenačenje na 1:1. Foto: Reuters
Loic Remy
Loic Remy je bil na pravem mestu v 41. minuti in je popeljal Chelsea v vodstvo. Foto: Reuters
Daniel Sturridge
Takole je Daniel Sturridge poskrbel za popolno vrnitev po poškodbi. Foto: Reuters
Radamel Falcao
Radamel Falcao je zadel za vodstvo Manchester Uniteda z 2:0. Foto: Reuters

Sinjemodri so v Londonu hitro pokazali, da so prišli po tri točke. Prvo priložnost so angleški prvaki imeli v osmi minuti. Ponudila se je Fernandinhu, ki je ukradel žogo Branislavu Ivanoviću, nato mu jo je vrnil Jesus Navas, a Brazilec je streljal mimo vrat. Gostitelji so pobudo povsem prepustili gostom in dolgo časa jim ni uspelo izpeljati nevarnega napada. Vmes je Thibauta Courtoisa še najbolj ogrozil Sergio Agüero. Prvo lepo priložnost so varovanci Joseja Mourinha imeli v 30. minuti, a je Oscar slabo streljal z roba kazenskega prostora. Na drugi strani je še eno priložnost zamudil Agüero, ki je meril mimo vrat.

V 41. minuti pa je Chelsea povedel. Willian je na desni strani opravil z Gaelom Clichyjem, našel Ivanovića, ki je žogo z diagonalno podajo poslal na drugo stran Edenu Hazardu, ta pa je podal pred vrata, kjer jo je zgrešil Vincent Kompany in Loic Remy jo je pospravil v mrežo. Francoz je v konici napada dobil priložnost, saj je Diego Costa kaznovan. Še pred polčasom so gostitelji izenačili. Jesus Navas je z desne podal pred vrata, Courtois je slabo posredoval in zgrešil žogo. Prišla je do Agüera, ki je močno sprožil. Žoga bi sicer šla mimo vrat, a jo je David Silva preusmeril v mrežo.

V drugem polčasu je City stopnjeval napade in bil znova bistveno konkretnejši od domače vrste, toda mreži sta ostali nedotaknjeni. V 55. minuti je z glavo slabo poskusil Fernandinho, drugo lepo priložnost pa je zapravil James Milner, ki je v 88. minuti meril mimo vrat. V drugem polčasu je zaigral tudi Frank Lampard, ki je na prvi tekmi zadel za remi Cityja. Izkušenemu vezistu sinjemodrih so domači navijači namenili bučen aplavz, saj je za Chelsea igral kar 13 let.

Sturridge ob vrnitvi takoj med strelci
Liverpool je gostil West Ham in ga z zmago (2:0) prehitel na sedmem mestu. V prvem polčasu so si gostitelji priigrali več priložnosti, najlepšo pa je zapravil Lazar Marković. V drugem delu so redsi le povedli. Po šestih minutah je Philippe Coutinho z mojstrsko podajo v kazenski prostor zaposlil Raheema Sterlinga, ki se je nato znašel sam pred Adrianom in ga brez težav premagal.

V 68. minuti je Anfield z navdušenjem pozdravil Daniela Sturridgea, ki se je po dolgi odsotnosti zaradi poškodbe vrnil na zelenice. Napadalec Liverpoola je nazadnje igral konec avgusta. V 80. minuti je Coutinho vpisal še drugo podajo. Brazilec je znova lepo podal, tokrat Sturridgeu, ki je le 12 minut po vrnitvi zatresel mrežo.

Rdeči vragi brez težav proti Leicesteru
Manchester United, ki se s Southamptonom bori za tretje mesto, je s 3:1 na domačem Old Traffordu ugnal zadnjeuvrščeni Leicester City. V 27. minuti so rdeči vragi povedli, ko je bil po podaji Daleyja Blinda uspešen Robin van Persie. Pet minut kasneje je nizozemski napadalec začel akcijo za povišanje vodstva. Našel je Angela di Mario, ki je streljal, a je Mark Schwarzer strel ubranil, za odbito žogo pa se je vrgel Radamel Falcao in jo pospravil v mrežo.

Tik pred odmorom so gostitelji zadeli še tretjič. Wayne Rooney je izvajal kot, žogo je podaljšal Blind, nesrečno pa jo je v lastno mrežo preusmeril Wes Morgan. Deset minut pred koncem je častni zadetek za goste dosegel Poljak Marcin Wasilewski.