Eden Hazard in Didier Drogba sta v prvem polčasu poskrbela za evforijo na tribunah Stamford Bridgea. Nekoliko manj so bili - seveda - navdušeni Tottenhamovi navijači. Foto: Reuters
Loic Remy
Rezervist Loic Remy je takole nasmodil branilca Jana Vertonghna in zadel za končno zmago Chelseaja s 3:0. Foto: Reuters
Alexis Sanchez
Arsenal - predvsem pa Arsena Wengerja - je na tekmi proti Southamptonu z edinim golom v 89. minuti rešil Alexis Sanchez. Ta je prazno mrežo po podaji Aarona Ramseyja zadel iz neposredne bližine. Foto: Reuters
Sergio Aguero
Sergio Aguero se je na stadionu luči v Sunderlandu vpisal med strelce in Manchester Cityju pomagal do pomembne zmage, s katero aktualni angleški prvaki še ohranjajo stik z vodilnim Chelseajem. Foto: Reuters

Modri so bili precej boljši nasprotnik, v nekoliko podrejenem položaju so bili zgolj v uvodnih minutah tekme, ko je bil Tottenham tudi nevarnejši.

Nato pa sta za veliko veselje domačih navijačev poskrbela Eden Hazard in Didier Drogba, v nadaljevanju je vse dvome o zmagovalcu razblinil rezervist Loic Remy.

Hazard in Drogba poskrbela za evforijo
Londonski derbi so bolje začeli gostje, ki so si v 7. minuti priigrali prvo pravo priložnost na tekmi. Po predložku z desne strani je Gary Kane z glavo lepo sprožil proti vratom in zatresel prečko nemočnega Thibauta Courtoisa. Nekaj minut pozneje je Tottenhamov napadalec zapretil še po samostojnem prodoru, ko je z diagonalnim strelom žogo poslal mimo leve vratarjeve vratnice. Gostitelji so se nato le prebudili in po krasni akciji povedli. Hazard in Drogba, ki je v začetni enajsterici nastopil namesto suspendiranega Diega Coste, sta izvedla izjemno dvojno podajo, Belgijec pa je nato hladnokrvno matiral Huga Llorisa.

V 22. minuti so modri vodstvo podvojili, med strelce pa se je vpisal Drogba, ki je sprejel fantastično globinsko podajo Oscarja in s strelom po sredini zadel za 2:0. Raven igre je nato precej padla, zadnjo pravo priložnost prvega polčasa je zapravil Willian.

Remy povišal na 3:0
V drugem polčasu se je prevlada Chelseaja nadaljevala. Tottenhamovi nogometaši so večkrat panično posredovali v obrambi, v napadu so se neprestano zaletavali v dobro postavljeno domačo obrambo. Na 3:0 je nato v 73. minuti povišal Remy, ki je v 67. minuti zamenjal Drogbaja. Francoz je najprej mojstrsko preigral naivnega Jana Vertonghna, potem pa s strelom v malo mrežico ukanil še Llorisa. Ob visokem vodstvu si je Mourinho lahko hitro privoščil še tretjo menjavo, namesto Cesca Fabregasa je v igro vstopil Jon Obi Mikel. Gostitelji so tekmo mirno pripeljali do konca in vknjižili že 11. zmago v sezoni.