Olivier Giroud je v zadnji minuti z glavo kronal premoč Arsenala. Foto: Reuters
Diego Costa
Diego Costa je sijajno začel v Premier ligi. Zadel je na obeh uvodnih tekmah sezone. Foto: EPA
Didier Drogba
Didier Drogba se je vrnil na Stamford Bridge. Foto: EPA
Juan Mata
Veselje Juana Mate po vodilnem golu v Sunderlandu. Foto: Reuters

Gostitelji so bili v prvem polčasu precej boljši. Povedli so v 19. minuti, ko je Gareth Barry z leve strani podal pred vrata, kjer je Seamus Coleman z močnim strelom z glavo matiral Wojciecha Szczesnyja. Tik pred odmorom je Steven Naismith povišal na 2:0, žogo je poslal v mrežo med nogama Szczesnyja po sijajnem prodoru in podaji Romeluja Lukakuja.

V drugem delu je imel Arsenal veliko priložnosti. Znižal je sedem minut pred koncem, ko je Mesut Özil s peto našel Santija Cazorlo, Španec je podal pred vrata, kjer je bil na pravem mestu Aaron Ramsey. Gostje so nato silovito pritisnili. V zadnji minuti je Nacho Monreal uspel zadržati žogo v igri in z leve strani odlično podal pred vrata, kjer je Olivier Giroud z glavo izenačil.

Diego Costa znova zadel
Nogometaši Chelseaja so se dolgo mučili z novincem Leicesterjem. V zadnje pol ure so prišli do zmage z 2:0. Gostje, ki so lani zmagali v Championshipu, so v prvem polčasu prikazali dobro igro. V 55. minuti je Riyad Mahrez lepo zaposlil Davida Nugenta, ki je stekel sam proti vratom, Thibaut Courtois pa se je izkazal z obrambo, žogo je izbil v kot.

Chelsea je v drugem delu pritisnil. V 63. minuti sta kombinirala Oscar in Branislav Ivanović, v gneči pred vrati pa se je najbolje znašel Diego Costa, ki je na drugi tekmi v angleškem prvenstvu dosegel drugi zadetek. V 77. minuti je Kasperja Schmeichla ukanil še Eden Hazard.

Stoječe ovacije Drogbaju
Deset minut pred koncem je završalo na Stamford Bridgeu, tudi lastnik Roman Abramovič je vstal in zaploskal Didierju Drogbaju, ki je vstopil namesto Diega Coste.

"Nismo igrali dobro v prvem polčasu. Leicester je igral odlično v obrambi, čakal je na protinapade. Naš ritem je bil prepočasen, ob odmoru smo se zmenili, da bomo to spremenili. V drugem delu so imeli gostje veliko priložnost, v zadnje pol ure pa smo imeli veliko premoč in naša zmaga je zaslužena," je pojasnil trener modrih Jose Mourinho.

Rodwell izničil gol Mate
Manchester United
po porazu v uvodnem krogu tudi v drugem ni zmagal, ampak je pri Sunderlandu remiziral (1:1). Rdeče vrage je v vodstvo popeljal Juan Mata, ki je v 17. minuti na daljši vratnici pričakal podajo Antonia Valencie z desne strani. Toda domači so v 30. minuti izenačili, potem ko je z glavo po podaji Seba Larssona iz kota zadel Jack Rodwell.