Lukas Podolski je kaznoval novo napako Liverpoola v letošnji sezoni. Rdeči letos
Lukas Podolski je kaznoval novo napako Liverpoola v letošnji sezoni. Rdeči letos "podarjajo" zadetke, zaradi katerih izgubljajo dragocene točke. Foto: Reuters
Steven Gerrard
Steven Gerrard je po pol ure igre na Arsenalovi polovici nespametno izgubil žogo, iz sledečega protinapada pa so topničarji zadeli prvi gol v sezoni. Foto: Reuters
Brendan Rodgers
Menedžer Liverpoola Brendan Rodgers je v zadnjih dneh doživel nekaj hudih udarcev. Vodstvo kluba ga je prisililo v prodajo Charlieja Adama in posojo Andyja Carrolla, nato pa ni želelo plačati milijona funtov več za Clinta Dempseyja, zaradi česar je 29-letni ameriški vezist na koncu končal pri Tottenhamu. Rodgers bo moral do januarskega prestopnega roka igrati z neizkušeno vezno linijo, za nameček pa ima v klubu le enega pravega napadalca (Suarez). Borini, Sterling in Adam Morgan so še precej neizkušeni, čeprav je Borini že igral v mladinskem pogonu Chelseaja in za Swansea City. Foto: Reuters
Nuri Sahin
Nuri Sahin, ki bo sezono 2012/13 kot posojen nogometaš madridskega Reala odigral v dresu Liverpoola, je vknjižil prvi nastop v Premier ligi. Končal ga je v 67. minuti, ko ga je na zelenici zamenjal Jonjo Shelvey. Foto: Reuters
Rickie Lambert
Napadalec Southamptona Rickie Lambert je takole ugnal Andersa Lindegaarda ter svojo ekipo v 16. minuti pred domačim občinstvom popeljal v vodstvo. Rdeči vragi so sedem minut pozneje izid poravnali prek Robina van Persieja. Foto: Reuters
Robin van Persie
Robin van Persie je želel v 68. minuti s 'panenko' doseči izenačujoči zadetek, a mu je vratar Kelvin Davis strel ubranil. Nizozemec se je navijačem za zapravljeno priložnost oddolžil - pozneje je izid poravnal, v sodnikovem podaljšku pa je zadel še za zmago (2:3). Foto: Reuters

Rdeči nadaljujejo slabo formo v angleškem prvenstvu. Po relativno dobri predstavi v drugem krogu proti prvaku Manchester Cityju (2:2), so si tokrat znova privoščili kopico napak v igri, ki so privedle do novega poraza. Letošnji spored tekem Liverpoolu ni prizanesel, po dveh velikih derbijih v uvodnih treh krogih jih 23. septembra čaka še obračun z Manchester Unitedom.

Gerrardova napaka za poceni zadetek
Nobena izmed ekip srečanja ni začela pretirano napadalno, prva polpriložnost na tekmi se je zgodila šele v 13. minuti, ko je po Gerrardovi podaji iz kota žogo za las pred vrati zgrešil branilec Daniel Agger. Liverpool je bil v prvi polovici polčasa boljši nasprotnik, nato pa po dobre pol ure igre storil napako in prejel poceni zadetek. Steven Gerrard je v napadu izgubil žogo, gostje so stekli v bliskovit protinapad, ki ga je z diagonalnim strelom z leve strani zaključil Lukas Podolski.

Sterling zadel vratnico, Giroud zgrešil vrata
Gostitelji so še naprej oblegali vrata Arsenala, v 39. minuti je 17-letni Raheem Sterling preigral gostujočo obrambo in z levico žogo poslal v vratnico, hip zatem je padel še v kazenskem prostoru, a je piščalka glavnega sodnika Howarda Webba ostala nema. Topničarji so pretili predvsem iz protinapada, izkoriščali so vrzeli v vezni liniji domače ekipe, v 41. minuti je izjemno priložnost po vnovičnem protinapadu s slabim strelom zapravil Olivier Giroud.

Londončani ostrejši v obrambi
Topničarji so drugi polčas začeli nekoliko bolje kot prvega, žogo so dalj časa držali v svoji posesti in pletli mrežo okoli kazenskega prostora rdečih, vendar si resnejše priložnosti niso priigrali. Arsenal je v obrambi igral čvrsto, dobro je zaustavljal prodore Liverpoolčanov. Po dobri uri igre je z leve strani zapretil desni bočni branilec Arsenala Carl Jenkinson, hip zatem je z razdalje silovito proti vratom Vita Manonneja sprožil Daniel Agger, nato pa je z diagonalnim strelom poskusil še Santi Cazorla, a je ostalo pri minimalnem vodstvu Londončanov.

Nova napaka - tokrat vratarja Reine
V 67. minuti je Nurija Sahina, ki je vknjižil prvi premierligaški nastop, zamenjal 20-letni Jonjo Shelvey, minuto pozneje je Arsenal vodstvo podvojil. Po levi strani je v kazenski prostor prodrl Cazorla in sprožil proti vratom, kjer je Jose Reina storil hudo napako in žogi dovolil pot v mrežo. Španski reprezentančni vratar je v izredno slabi formi, hudo napako je storil že na tretji tekmi zapored, na četrtkovem obračunu v Evropski ligi je po nenevarnem strelu Heartsovega Davida Templetona z razdalje žogo nespretno odbil v mrežo.

Do konca srečanja so se Londončani osredotočili le na branjenje izida, rdeči so neprestano pritiskali na njihova vrata, a mreže nasprotnika niso zatresli. Najbližje znižanju zaostanka sta bila Shelvey, ki je dvakrat silovito sprožil z razdalje, in Suarez, ki je iz neposredne bližine žogo poslal prek vrat.

Van Persie junak rdečih vragov
Na jugu Anglije je nogometaše Manchester Uniteda s hat-trickom rešil Robin van Persie, ki je za nameček zapravil še strel z bele točke. Rdeči vragi so dvakrat lovili priključek, potem ko je gostitelje v 16. minuti v vodstvo popeljal Rickie Lambert, v 10. minuti nadaljevanja pa Morgan Schneiderlin. Obakrat je izenačil van Persie. 29-letni napadalec je v 87. minuti zapravil tudi 11-metrovko, potem ko je s 'panenko' želel ukaniti vratarja Kelvina Davisa, a mu je ta strel ubranil. V 91. minuti je nato svoji ekipi vse tri točke priboril s strelom z glavo pod prečko.

3. krog, nedeljske tekme:
LIVERPOOL - ARSENAL 0:2 (0:1)
Podolski 31., Cazorla 68.

Liverpool: Reina, Agger, Škrtel, Enrique, Johnson, Allen, Sahin (67./Shelvey), Gerrard, Sterling, Suarez, Borini (54./Downing).

Arsenal: Mannone, Vermaelen (90./Koscielny), Mertesacker, Gibbs, Jenkinson, Arteta, Diaby, Podolski (82./Santos), Oxlade-Chamberlain (72./Ramsey), Giroud, Cazorla.

Sodnik: Howard Webb

NEWCASTLE - ASTON VILLA 1:1 (0:1)
Ben Arfa 60.; Clark 22.
Vučkića (Newcastle) ni bilo v ekipi.

SOUTHAMPTON - MANCHESTER UNITED 2:3 (1:1)
Lambert 16., Schneiderlin 55.; van Persie 23., 87., 91.

Sobotne tekme:
MANCHESTER CITY
- QPR 3:1 (1:0)
Y. Toure 16., Džeko 61., Tevez 93.; Zamora 59.

WEST HAM - FULHAM 3:0 (3:0)
Nolan 2., Reid 29., Taylor 41.

TOTTENHAM - NORWICH 1:1 (0:0)
Dembele 69.; Snodgrass 85.
RK: Huddlestone 89./Tottenham

SWANSEA - SUNDERLAND 2:2 (1:2)
Routledge 45., Michu 66.; Fletcher 41., 45.
RK: Chico/71.Swansea

WEST BROMWICH - EVERTON 2:0 (0:0)
Long 66., McAuley 83.

WIGAN - STOKE CITY 2:2 (1:1)
Maloney 5./11-m, Santo 49.; Walters 40./11-m, Crouch 76.

CHELSEA 3 3 0 0 8:2 9 SWANSEA 3 2 1 0 10:2 7 WEST BROMWICH A. 3 2 1 0 6:1 7 MANCHESTER CITY 3 2 1 0 8:5 7 MANCHESTER UNITED 3 2 0 1 6:5 6 EVERTON 3 2 0 1 4:3 6 WEST HAM 3 2 0 1 4:3 6 ARSENAL 3 1 2 0 2:0 5 WIGAN 3 1 1 1 4:4 4 NEWCASTLE 3 1 1 1 3:4 4 FULHAM 3 1 0 2 7:6 3 STOKE CITY 3 0 3 0 3:3 3 SUNDERLAND 2 0 2 0 2:2 2 TOTTENHAM 3 0 2 1 3:4 2 NORWICH 3 0 2 1 2:7 2 READING 2 0 1 1 3:5 1 ASTON VILLA 3 0 1 2 2:5 1 LIVERPOOL 3 0 1 2 2:7 1 QUEENS PARK RANG. 3 0 1 2 2:9 1 SOUTHAMPTON 3 0 0 3 4:8 0