Nogometaši Manchester Cityja so drugič v zadnjih treh letih osvojili angleški naslov. Foto: EPA
Vincent Kompany
Vincent Kompany je dosegel drugi zadetek, nato pa dvignil pokal. Foto: EPA
Samir Nasri
Samir Nasri je šest minut pred odmorom poskrbel za veliko veselje na Etihadu. Foto: EPA
Manuel Pellegrini
Manuel Pellegrini je v prvi sezoni na klopi sinjemodrih osvojil dve lovoriki. City je zmagal tudi v angleškem ligaškem pokalu. Foto: EPA
Navijači Manchester Cityja so takoj po koncu tekme preplavili zelenico in se veselili s svojimi ljubljenci. Foto: EPA
Steven Gerrard
Veliko razočaranje na Anfieldu - Liverpool še vedno čaka na prvi naslov po letu 1990. Kapetan Stevenu Gerrardu je pred dvema tednoma spodrsnilo v ključnem trenutku na tekmi proti Chelseaju (0:2), kar je na koncu odločilo. Foto: Reuters

Sinjemodri so osvojili drugi naslov v zadnjih treh letih. Pred dvema letoma je Sergio Agüero v 94. minuti zagotovil Cityju lovoriko proti QPR-u, tokrat pa v zadnjem krogu ni bilo niti malo napeto.
Za naslov so gostitelji potrebovali le še točko, potem ko so v prejšnjih dveh krogih izkoristili spodrsljaja Liverpoola proti Chelseaju (0:2) in Crystal Palaceu (3:3).
Nasri poskrbel za mirno nadaljevanje
Izbranci Manuela Pellegrinija so začeli zelo odločno, z vsemi močmi so pritisnili proti vratom kovačev. V 39. minuti je Yaya Toure na robu kazenskega prostora zaposlil Samirja Nasrija, ki je z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora z desnico zatresel mrežo. Tik pred odmorom je David Silva zadel prečko.
Kapetan potrdil naslov
Na začetku drugega dela je v gneči pred vrati West Hama iz bližine zadel še kapetan Vincent Kompany. V 67. minuti je Agüero iz bližine imel pred seboj prazna vrata, a je slabo zadel žogo.

West Ham je bil popolnoma nemočen, razmerje v strelih na vrata je bilo kar 28:3, v okvir vrat pa 7:0. City je imel kar 12 kotov, gostje pa le enega.
Navijači preplavili zelenico
Takoj po koncu tekme so navijači vdrli na zelenico, jo preplavili in gostitelji so komaj ušli v garderobo. Podelitev pokala je bila na vrsti pol ure pozneje, dvignil ga je Kompany.

Pellegrini prvi neevropski trener z naslovom

City je dobil 27 tekem, na petih je remiziral in šest izgubil. Razlika v golih je 102:37, le za zadetek so zgrešili rekord Chelseaja izpred štirih let, ko so modri dosegli 103 gole. Trener Pellegrini iz Čila je postal prvi neevropski trener, ki je postal prvak Anglije.
"To je zelo poseben naslov zame. V prvi sezoni se ni bilo lahko navaditi na angleški nogomet. Imel sem možnost, da treniram izjemno skupino nogometašev. Večino sezone nismo bili na vrhu lestvice, a šest krogov pred koncem sem dejal igralcem, da verjamem, da nam lahko uspe," je povedal Pellegrini, ki je osvojil prvi ligaški naslov Clausuri leta 2003 z River Platom.

Škrtel dosegel že četrti avtogol v letošnji sezoni
Liverpool je ugnal Newcastle z 2:1, a vseeno ostaja brez naslova, ki ga neuspešno lovi vse od leta 1990. Redsi so dosegli zadetek po četrt ure igre, Luis Suarez je hitro izvedel prosti strel in zatresel mrežo, a ga je sodnik Phil Dowd razveljavil, ker pred strelom ni zapiskal. V 20. minuti je Yoan Gouffran ušel po levi strani in podal v sredino, kjer je Martin Škrtel zatresel lastno mrežo. To je že njegov četrti avtogol v letošnji sezoni, kar je neslavni rekord Premier lige.

Agger in Sturridge zrežirala preobrat
Liverpool je v drugem polčasu pritisnil, v 63. minuti je po podaji Stevena Gerrarda s prostega strela izenačil Daniel Agger. Dve minuti zatem je po novem predložku kapetana Gerrarda zadel še Daniel Sturridge. V 67. minuti je bil izključen Shola Ameobi, ki je prejel rumeni karton, nato pa ugovarjal in prejel še drugi rumeni karton. "Srake" so tekmo končale le z deveterico, saj je rezervist Paul Dummett pokosil Luisa Suareza in prejel rdeči karton.
Veliko razočaranje za kapetana Gerrarda
"Popolnoma sem na tleh," je bil razočaran Gerrard, ki se je leta 2005 veselil nepozabnega evropskega naslova v Carigradu, angleški naslov pa mu manjka v bogati karieri.

Slovo Hulla od Korena
Po štirih letih se je od dresa Hull Cityja poslovil nekdanji kapetan Slovenije in tudi prvi kapetan "tigrov" Robert Koren. V igro je na tekmi proti Evertonu (0:2) vstopil v 73. minuti.

City, Liverpool in Chelsea so si sicer že zagotovili igranje v skupinskem delu Lige prvakov, Arsenal bo moral v dodatne kvalifikacije. Everton in Tottenham pa gresta v Evropsko ligo. Norwich City, Fulham in Cardiff City se selijo v nižji rang tekmovanja, Championship.