Branislav Ivanović je z izjemnim strelom dosegel edini zadetek na srečanju. Foto: Reuters
Martin Demichelis in Eden Hazard
Martin Demichelis je imel ogromno dela z razigranim Edenom Hazardom. Foto: EPA
Edin Džeko, David Silva in Jesus Navas
Edin Džeko, David Silva in Jesus Navas se držijo za glavo po zadnjem žvižgu Mika Deana. Foto: EPA

Sinjemodri so na domačem igrišču oddali prve tri točke, saj so dobili prvih enajst tekem. Gostitelji še vedno ostajaj na drugem mestu, Chelsea pa jih je ujel pri 53 točkah, vodi Arsenal s 55 točkami. Moštvi se bosta pomerili tudi v osmini finala Pokala FA, srečanje bo naslednjo soboto na stadionu Etihad.
Ivanović matiral nemočnega Harta
Manchester City je prevladoval v prvem delu prvega polčasa, gostje iz Londona pa v drugem, ko so gostitelje popolnoma zasenčili, vseskozi so napadali, nenehen pritisk se jim je obrestoval v 32. minuti, ko je v polno zadel Branislav Ivanović. Srbski branilec se je po odbitem strelu Ramiresa odlično znašel in s silovitim diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora matiral nemočnega Joeja Harta.
Najprej v okvir vrat Eto'o ...
Varovanci Joseja Mourinha bi lahko na odmor s kančkom sreče odšli z višjo prednost, še najlepša priložnost se jim je ponudila v 44. minuti, a je Samuel Eto'o z desne strani po natančni podaji Edena Hazarda nastreljal vratnico.
... nato še Matić in Cahill
V drugem polčasu so gledalci uživali v odprti igri na obeh straneh. V 51. minuti je Yaya Toure z močnim strelom meril za las mimo vrat, že v naslednji minuti je na drugi strani Nemanja Matić stresel prečko. Cheslea je bil izjemno blizu povišanju vodstva še v 67. minuti, ko je po podaji Williana iz kota najvišje skočil Gary Cahill, Hart je bil že matiran, a žoga je zadela vratnico.
Gostitelji so vse sile usmerili v napad. David Silva je v 73. minuti zavrtinčil žogo proti desnemu zgornjemu kotu, a se je z izjemno parado izkazal Petr Čech. Štiri minute pred koncem je Oscar krenil sam proti vratom Cityja, zaustavil ga je Matija Nastasić. Mike Dean mu je pogledal skozi prste, odnesel jo je z rumenim kartonom. V sodnikovem dodatku je poskušal še rezervist Stevan Jovetić, a se je znova izkazal Čech.
City letos brez točk proti Chelseaju
Chelsea je postal prva ekipa po Evertonu v sezoni 2010/11, ki je v eni sezoni Premier lige dvakrat premagal Manchester City. Prvo tekmo na Stamford Bridgeu je v zadnji minuti odločil Fernando Torres (2:1).