Robin van Persie, ki z Arsenalom ni osvajal lovorik, je s hat-trickom že v prvem polčasu potrdil naslov Manchester Uniteda. Foto: Reuters
Robin van Persie
Van Persie je prevzel vodstvo na lestvici strelcev Premier lige. Dosegel je 24 zadetkov, napadalec Liverpoola Luis Suarez (23 golov) ga ne bo prehitel, saj je dobil prepoved igranja. Foto: Reuters
Takoj po zadnjem žvižgu Anthonyja Taylorja se je začelo rajanje na Old Traffordu. Foto: EPA
Paul Lambert in Alex Ferguson
Paul Lambert je čestital zimzelenemu Alexu Fergusonu za nov naslov. Foto: EPA

Rdeči vragi v letošnji sezoni niso dosegli cilja v Ligi prvakov in v Pokalu FA, v prvenstvu pa so bili prepričljivi, saj imajo kar 16 točk naskoka pred mestnimi tekmeci. To je že njihov 13. naslov v 21 sezonah Premier lige.
Van Persie potreboval le 82 sekund
Gostitelji so začeli sanjsko. Že v 2. minuti je Wayne Rooney poslal dolgo žogo v kazenski prostor, Rafael da Silva je našel Ryana Giggsa, ki je lepo zaposlil van Persieja, sijajnemu napadalcu pa z bližine ni bilo težko zatresti mreže. Že v naslednji minuti je Nizozemec z volejem meril prek vrat. V 10. minuti je Rafael z močnim strelom stresel vratnico. Na drugi strani je bil blizu izenačenja Christian Benteke.
Gostje so bili v obrambi popolnoma zmedeni. Rooney je z dolgo diagonalno žogo našel van Persieja, ki je z izjemnim volejem z roba kazenskega prostora povišal na 2:0. Eden najlepših zadetkov v letošnjem angleškem prvenstvu.
V 33. minuti je Giggs po protinapadu znova lepo podal do van Persieja, ki je z natančnim strelom dosegel klasični hat-trick, žoga se je od vratnice odbila v mrežo.
Drugi polčas le še formalnost
Na začetku drugega polčasa je Andreas Weimann z glavo že matiral Davida de Geo, a je žogo s črte odbil van Persie. Najlepšo priložnost za rdeče vrage je imel v 77. minuti Šindži Kagava, ki je po podaji Antonia Valencie iz ugodnega položaja streljal prek vrat. V zadnjih minutah se je začelo veliko slavje 75.591 gledalcev na Old Traffordu. Vsako podajo svojih ljubljencev so glasno proslavili.
"To je bil vsekakor eden mojih najlepših zadetkov. Wayne mi je zares podal izjemno lepo, moral sem samo pravilno oceniti let žoge, dobro sem jo zadel in poletela je v mrežo. še precej bolj pomembno je, da smo zmagali," je bil navdušen junak večera van Persie.