Robin van Persie je v 19. minuti z levico rdeče vrage popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Danny Welbeck in Martin Škrtel
V prvem polčasu se je Liverpoolov branilec Martin Škrtel (desno) večkrat izkazal z odličnim posredovanjem. Foto: Reuters
Robin van Persie
V končnici prvega polčasa je Robin van Persie takole s peto že premagal Joseja Reino, a mu je veselje na golovi črti preprečil Škrtel. Foto: Reuters
Daniel Sturridge
Rezervist Daniel Sturridge, ki je januarja k Liverpoolu prišel iz Chelseaja, je v igro vstopil pred začetkom drugega polčasa in se v 57. minuti vpisal med strelce. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luisa Suareza, ki je v 85. minuti povzročil zmedo v kazenskem prostoru Uniteda, so gostitelji uspeli zaustaviti. Foto: Reuters
Martin Škrtel in Jose Reina
V končnici prvega polčasa jo je skupil Jose Reina, zaradi česar je bila tekma tudi nekaj časa prekinjena. Foto: Reuters
Laurent Koscielny
Arsenalov branilec si je že v 8. minuti tekme z Manchester Cityjem privoščil napako in si prislužil predčasno pot pod prho. Foto: Reuters
James Milner
James Milner je načel mrežo Arsenala. Foto: Reuters
Vincent Kompany
Od 76. minute dalje je Manchester City igral brez izključenega kapetana Vincenta Kompanyja, ki si je rdeči karton prislužil zaradi nevarnega štarta s podplatom. Foto: Reuters
Frank Lampard
Stoke City je izgubil prvo srečanje na svojem stadionu po 11 mesecih. Krvnik? Chelsea. Londončani so eno najbolj obrambno naravnanih ekip v Evropi premagali s kar 0:4, uvodna dva gola pa je dosegel domači nogometaš Jonathan Walters, ki je z glavo dvakrat žogo poslal v svojo mrežo. Na 0:3 je z bele točke povišal Frank Lampard (na fotografiji), za piko na i visoki zmagi pa je s pravim evrogolom poskrbel Eden Hazard. Foto: EPA

Rdeči vragi so vknjižili že 18. zmago v sezoni in so pred Manchester Cityjem, ki je pozneje na Emiratesu z 0:2 odpravil Arsenal, za dobri dve uri prednost povišali na +10. Za gostitelje sta zadela Robin van Persie in Patrice Evra, za goste pa Daniel Sturridge.

V prvem polčasu so angleški podprvaki popolnoma nadigrali svoje zahodne sosede, ki so zatajili predvsem v vezni liniji. V nadaljevanju so se Liverpoolčani pobrali, po Sturridgevem zadetku so večkrat nevarno pritisnili na vrata Davida De Gee, a je Unitedova obramba zdržala.

United začel zelo napadalno
Rdeči vragi so tekmo začeli zelo napadalno, nasprotnika so pokrivali globoko na njegovi polovici, Liverpoolčani so se pritiska uspeli otresti šele po dobrih desetih minutah igre, ko so si priigrali dva prosta strela. Prvo nevarnejšo akcijo so gostitelji izvedli v 17. minuti, ko se je v kazenskem prostoru na levi strani hitro odprl Robin van Persie in silovito sprožil, a je njegov strel blokiral Martin Škrtel.

Van Persie nadaljuje odlično strelsko formo
Liverpoolova obramba je vendarle klonila dve minuti pozneje. Po levi strani je prodrl Patrice Evra in z nizko podajo v osrčju kazenskega prostora našel van Persieja, ki je 'iz prve' sprožil proti vratom in ukanil nemočnega Reino. To je bil že njegov šesti prvenstveni zadetek na zadnjih sedmih tekmah proti Liverpoolu. Nizozemec si je v 27. minuti po globinski podaji Ashleyja Younga pripravil še eno lepo priložnost, a je meril previsoko.

Vroča končnica prvega polčasa
Po dobre pol ure igre je dvakrat nevarno zapretil Danny Welbeck, v 41. minuti je Tom Cleverley po Allenovi neuspešno izbiti žogi iz kazenskega prostora z volejem za las zgrešil levo vratarjevo vratnico. V sami končnici polčasa je bilo v Liverpoolovem kazenskem prostoru znova zelo vroče, mladi in neizkušeni Andre Wisdom je storil napako, pred golom se je sam znašel Rafael da Silva in s paralelno podajo našel van Persieja, ki je želel s peto podvojiti vodstvo. Žogo je na golovi črti izbil Škrtel, ob posredovanju pred Šindžijem Kagavo pa je Reina prejel udarec v glavo, zaradi česar je bila igra nekaj časa tudi prekinjena.

Vidić povišal prednost ...
Liverpool je na začetku drugega polčasa nekoliko strnil vrste v vezni liniji, zaigral je podjetneje, a si resnejših priložnosti ni priigral. Po protinapadu je še najlepšo zapravil Wisdom, ki ni izkoristil lepe podaje Luisa Suareza. Rdeči vragi so mirno čakali na novo priložnost za zadetek in jo v 54. minuti tudi dočakali. S prostega strela je van Persie na drugo vratnico poslal odličen predložek, Evra je žogo z glavo poslal v mrežo. Zadetek so pozneje pripisali Nemanji Vidiću, saj ga je žoga oplazila na poti v gol.

... prepolovil jo je Sturridge
Kmalu zatem so rdeči, ki so sicer igrali v črni opravi, zaostanek prepolovili. Steven Gerrard je sprožil z razdalje, David De Gea je strel ubranil, žoga pa se je odbila do rezervista Daniela Sturridga, ki je hladnokrvno zadel za 2:1. S tem je postal prvi igralec po Suarezu, ki je na premierligaškem prvencu v dresu Liverpoola dosegel zadetek (Suarez je 2. februarja 2011 zatresel mrežo Stoke Cityja).

Obramba rdečih vragov je zdržala
Po dobri uri igre je Kagava z roba kazenskega prostora silovito sprožil proti vratom in ogrel Reinove dlani, v 72. minuti je po napaki Evraja in podaji Sturridga s polvolejem za kakšen meter vrata zgrešil še Liverpoolov rezervist in povratnik Fabio Borini. Liverpool je v zaključku tekme vse bolj pritiskal na vrata gostiteljev, ki so se več ali manj zgolj branili. Izredno vroče je bilo v 85. minuti, ko je Suarez v kazenskem prostoru Uniteda povzročil manjši kaos, žoga se je naposled odbila do Sturridga, ki pa jo je z leve strani neovirano poslal krepko čez gol. Rdeči vragi so se zdržali pritisk, v izdihljajih tekme je še enkrat s peto poskusil van Persie, a je ostalo pri 2:1.

Koscielny olajšal delo angleškim prvakom
Arsenalov branilec Laurent Koscielny si je že v 9. minuti tekme proti Manchester Cityju privoščil napako in si zaradi prekrška nad Edinom Džekom v kazenskem prostoru prislužil predčasno pot pod prho. Wojciech Szczesny je Džeku sicer strel z bele točke ubranil, bil pa je povsem nemočen v 21. minuti, ko je s krasnim diagonalnim strelom malo mrežico zatresel James Milner. Na 0:2 je po strelu Carlosa Teveza iz neposredne bližine v 32. minuti povišal Džeko.

V nadaljevanju so topničarji zaigrali precej bolje, moči so bile po izključitvi Vincenta Kompanyja od 75. minuti dalje izenačene. Topničarji so vseskozi pritiskali na vrata Joeja Harta, a tako želenega zadetka niso dosegli. Še najnevarnejši je bil poskus Thea Walcotta v 90. minuti, ko se je na golovi črti izkazal rezervist Joleon Lescott.