Liverpool si je pripravil kopico zrelih priložnosti, a je David De Gea s fantastičnimi obrambami vsakič znova rešil soigralce v obrambi in svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Tekma se je na Old Traffordu še drugič zapored končala z izidom 3:0 - lani so s tem rezultatom zmagali Liverpoolčani, letos gostitelji. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayne Rooney je v 12. minuti zadel takoj za tem, ko je na drugi strani zelenice izjemno priložnost zapravil Raheem Sterling. Foto: Reuters
Juan Mata
Juan Mata je drugi zadetek Uniteda dosegel iz prepovedanega položaja. Foto: Reuters
Robin van Persie
Robin van Persie (desno) je v 72. minuti le še potrdil zmago rdečih vragov, potem ko je s soigralci izigral Liverpoolovo obrambo in osmešil Dejana Lovrena, ki je na nizozemskega napadalca popolnoma pozabil. Hrvaški branilec zaenkrat ni upravičil visoke odškodnine, ki jo je letos poleti zanj Liverpool odštel Southamptonu. Foto: Reuters
Mario Balotelli
Mario Balotelli, ki je pred leti že dosegal zadetke proti rdečim vragom v dresu mestnega tekmeca Manchester Cityja, je v končnici tekme poskušal vse, da bi se vpisal med strelce, a mu je veselje vsakič znova z izjemno obrambo preprečil De Gea. Italijanski reprezentančni napadalec je med drugim zadel tudi prečko. Foto: Reuters
Harry Kane
Harry Kane je načel mrežo Swansea Cityja, nogometaši Tottenhama pa so se po zmagovitem zadetku Christiana Eriksena iz Walesa v London vrnili s polnim izkupičkom točk. Foto: Reuters

Liverpoolčani so zapravili kopico zrelih priložnosti, še najbolj nenatančen oziroma neodločen je bil Raheem Sterling, ki nikakor ni mogel okroglega usnja strpati za hrbet izjemnega Davida De Gee. Ta je z neverjetnimi obrambami prikazal najboljšo predstavo v letošnji sezoni.

Na drugi strani so bili rdeči vragi učinkovitejši, izkoristili so napake gostujoče obrambe in se veselili še šeste zaporedne zmage v Premier ligi. O zmagovalcu je odločil Wayne Rooney, med strelce sta se vpisala še Juan Mata in Robin van Persie.

Kdor ne da, dobi - Rooney zadel za 1:0
191. medsebojni obračun so bolje začeli nogometaši Liverpoola, ki so si prvo polpriložnost po predložku iz kota pripravili že v 2. minuti, a so gostitelji strel Martina Škrtla odbili z golove črte. Rdeči vragi v uvodnih minutah niso razvili želene igre, Liverpoolčani so bili podjetnejši, izjemno priložnost so si pripravili v 12. minuti, ko se je po lepi globinski podaji Adama Lallane iz oči v oči z Davidom De Geo znašel Raheem Sterling, a je španski reprezentančni vratar dvoboj dobil. Kdor ne da, dobi - že v naslednjem napadu je United povedel. Antonio Valencia je Joeja Allena na desni strani lepo preigral, na rob kazenskega prostora poslal uporabno žogo, ki jo je Wayne Rooney hladnokrvno pospravil v mrežo rezervnega vratarja Brada Jonesa.

Mata zadel iz prepovedanega položaja
V 23. minuti je De Gea znova dobil obračun s Sterlingom. Mladi angleški napadalec se je lepo otresel Phila Jonesa in sprožil strel ob bližnji vratnici, a je Španec z desnico žogi preprečil pot v gol. Sledila je dokaj umirjena igra, ki se je odvijala predvsem na sredini igrišča. Liverpoolčani so dalj časa pletli mrežo okrog kazenskega prostora nasprotnika, a kakšne večje priložnosti si niso priigrali. So bili pa zato na drugi strani zelenice uspešnejši gostitelji, ki so v 40. minuti vodstvo podvojili. V kazenski prostor je predložek poslal Ashley Young, Robin van Persie je žogo podaljšal do Juana Mate, ki je iz neposredne bližine zadel za 2:0. Unitedov vezist je bil ob van Persiejevi podaji v prepovedanem položaju, a je zadetek obveljal. Do odmora je še eno polpriložnost zapravil Sterling.

Sterling ni bil pri strelu
Na začetku drugega polčasa je v igro namesto Lallane vstopil Mario Balotelli, Liverpool pa si je že takoj na začetku pripravil novo priložnost, ko je z leve strani pred vrata uporaben predložek poslal Sterling, Jordan Henderson pa je žogo z glavo poslal čez vrata. Sterlingova kalvarija pred golom se je nadaljevala, v šesti minuti nadaljevanja je zapravil novo izjemno priložnost. Tokrat je De Geo že preigral, a mu nato z dodatnim dotikom žoge omogočil obrambo. Prav kmalu bi se lahko ponovila zgodba iz prvega polčasa, ko so rdeči vragi takoj po Sterlingovi zapravljeni priložnosti zapretili iz protinapada, a je Jones Rooneyjev strel ubranil.

Van Persie končal hiter protinapad
Zlato priložnost za tretji zadetek na tekmi je po dobri uri igre zapravil van Persie. Pred vrata ga je z odlično ostro podajo zaposlil Valencia, a je Nizozemec s strelom 'iz prve' žogo poslal mimo leve vratarjeve vratnice. Izjemno vroče je bilo nato v 67. minuti, ko je dvakrat nevarno zapretil Balotelli. Najprej je po Sterlingovi podaji s silovitim strelom ogrel dlani fantastičnega De Gee, ki je žogo še odbil v prečko, hip zatem je poskusil še s 'škarjicami', a je ostalo pri 2:0. Liverpoolovo popoldne se je poslabšalo v 72. minuti, ko je v polno zadel van Persie. Nizozemec je končal hitro izvedeni protinapad, v katerem so Unitedovi napadalci osmešili gostujočo obrambo, vključno z rezervnim vratarjem. Na van Persieja je popolnoma pozabil Dejan Lovren.

Mario se je trudil, a dvoboje je dobil David
Ob koncu tekme je bil pred golom Uniteda najbolj dejaven Balotelli, ki pa mu ni uspelo ukaniti nepremagljivega De Gee. Najprej mu je 24-letnik ubranil poskus v 82. minuti, dve minuti pozneje je Italijan z razdalje žogo poslal pol metra mimo desne vratarjeve vratnice. Nazadnje je De Gea Balotelliju strel iz neposredne bližine ubranil še pet minut pred iztekom rednega dela srečanja.