Demba Ba je dosegel že 15. zadetek v letošnji sezoni Premier lige. Foto: EPA
Yohan Cabaye
Yohan Cabaye je velemojstrsko izvedel prosti strel na začetku drugega polčasa. Foto: Reuters
Wayne Rooney in Alex Feguson
Wayne Rooney je popolnoma zunaj forme. V 75. minuti ga je Alex Ferguson zamenjal, lahko pa bi ga tudi že precej prej. Foto: Reuters

Newcastle je pred tem zadnjič zmagal doma 5. novembra, ko je bil boljši od Evertona z 2:1. Haris Vučkić je vso tekmo sedel na klopi. To je bil prvi poraz Manchester Uniteda v gosteh v letošnji sezoni Premier lige. Prvaki so prvič po februarju 2004 dvakrat zapored prejeli tri gole v angleškem prvenstvu.
V nedeljo derbi s Cityjem
Gostje so odpovedali na celi črti in so očitno v krizi. V soboto so na Old Traffordu izgubili z zadnjeuvrščenim Blackburnom z 2:3, v nedeljo pa jih čaka obračun 3. kroga Pokala FA z Manchester Cityjem, ki ima na vrhu lestvice tri točke naskoka pred Unitedom.
Iznajdljivi Ba načel mrežo gostov
Gostitelji so bili v prvem polčasu boljši, prvo veliko priložnost pa so imeli vragi. V 13. minuti je Patrice Evra podal v kazenski prostor, Dimitar Berbatov pa je z glavo stresel vratnico. V 33. minuti je vratar Tim Krul poslal dolgo žogo pred vrata rdečih vragov, Shola Ameobi je z glavo podaljšal žogo do Dembe Baja, ki je z izjemnim strelom z obrata s 15 metrov zatresel malo mrežico. Prava mojstrovina napadalca, ki je dosegel že 15. zadetek v letošnji sezoni.

Cabaye mojstrsko izvedel prosti strel
V prvi akciji drugega dela je Phil Jones podrl razigranega Baja in si prislužil rumeni karton. S prostega strela s 25 metrov je Yohan Cabaye zavrtinčil žogo prek živega zidu, od prečke pa se je odbila prek golove črte. V naslednji minutah je Manchester United silovito pritisnil, najbližje znižanju je bil v 57. minuti, ko je Luis Nani že spravil žogo mimo Krula, strel nerazpoloženega Wayna Rooneyja pa je z golove črte odbil Danny Simpson.

Avtogol Jonesa zaokrožil porazen večer
V zadnji minuti tekme je Krul izbil žogo izpred svojih vrat, Phil Jones jo je hotel z glavo podati do Andersa Lindegaarda, a se je zadel v koleno, Lindegaard pa je zapustil vrata. Pika na i zelo slabi predstavi rdečih vragov, ki so sicer imeli 60 odstotkov igralnega časa žogo v svoji posesti, a so bili v zaključku akcij premalo zbrani.

Gol vratarja Howarda ni bil dovolj
Na drugi sredini tekmi je Everton doma izgubil z Boltonom z 1:2. Gostitelji so povedli z golom Tima Howarda, ki je poslal žogo s svoje polovice pred vrata gostov, žoga je preletela vratarja Boltona Adama Bogdana in končala v mreži. S tem je postal četrti vratar, ki je dosegel zadetek v Premier ligi, pred njim je to uspelo Petru Schmeichlu, Bradu Friedlu in Paulu Robinsonu.