Jonny Evans je v 8. minuti srečanja takole po predložku iz kota z glavo zadel za 0:1. Foto: Reuters
Patrice Evra
Med strelce se je vpisal tudi Patrice Evra. Foto: Reuters
Tom Cleverley
Tom Cleverley (levo) je s prekrasnim zadetkom v 71. minuti zapečatil usodo 'srak'. Foto: Reuters
Daniel Agger
Liverpool na Anfieldu ni znal streti odpora Stoke Cityja, ki je z novo odlično obrambno predstavo iz mesta Beatlov odnesel veliko točko. Foto: Reuters
Nogometaši Tottenhama
Nogometaši Tottenhama so z 2:0 na White Hart Laneu ugnali Aston Villo. Mož odločitve je bil Jermain Defoe, ki je v nedeljo dopolnil okroglih 30 let. Nogometaš iz Becktona je po predložku iz kota hladnokrvno zaključil za 1:0. Končnih 2:0 je po dobri uri igre s strelom v daljši vratarjev kot postavil Aaron Lennon. Foto: Reuters

Gostje z Old Trafforda so si zelo hitro priborili prednost dveh zadetkov, ki je niso izpustili iz rok. Rdeči vragi še nikoli niso izgubili premierligaške tekme, ko so povedli z 2:0, nazadnje jim ni uspelo zmagati letos aprila, ko so remizirali z Evertonom (4:4). 344-krat je United na tekmah Premier lige povedel z dvema ali več zadetki, zmagal je 334-krat, desetkrat pa je osvojil 'le' točko.

Dva zadetka po podaji iz kota
Srečanje na severovzhodu Anglije sta prvič skupaj v Premier ligi začela Robin van Persie in Wayne Rooney, a mrežo gostiteljev sta v uvodnih minutah zatresla branilca. V 8. minuti je van Persie iz kota pred vrata poslal uporaben predložek, ki ga je z odličnim skokom v dvoboju z Mikom Williamsonom v gol preusmeril Jonny Evans. Že štiri minute pozneje bi lahko gostje vodstvo podvojili, ko se je pri preigravanju pred Dannyjem Welbeckom uštel domači vratar Steve Harper, a je angleški reprezentančni napadalec z diagonalnim strelom zgrešil prazno mrežo. 0:2 se je na semaforju vseeno izpisalo v 17. minuti, ko je po predložku Wayna Rooneyja ob bližnji vratnici z glavo zadel Patrice Evra.

Newcastle streljal s slepimi naboji
V naslednjih minutah se je igra razplamtela, glavni sodnik Howard Webb je do odmora pokazal kar pet rumenih kartonov, v sodnikovem podaljšku pa je še dodatno ujezil navijače 'srak', ki so zahtevali najstrožjo kazen, potem ko je Evra v kazenskem prostoru za dres povlekel Papissa Cisseja, a je ostalo pri lepem vodstvu varovancev Alexa Fergusona. David De Gea je bil v prvem polčasu skoraj brez dela. Resda so gostitelji na njegova vrata sprožili osemkrat, a noben strel ni zletel v okvir vrat. Na drugi strani so rdeči vragi prav tako proti vratom sprožili osemkrat, žoga pa je v okvir vrat zletela petkrat.

De Gea na golovi črti preprečil zadetek
Drugi polčas so nogometaši Newcastla začeli precej bolje, v uvodnih minutah nadaljevanja so neprestano pritiskali na vrata De Gee in zelo nevarno zapretili v 51. minuti. Demba Ba je najprej zadel prečko, po strelu z glavo iz neposredne bližine pa je veselje na golovi črti Cisseju preprečil španski vratar. Gostitelji so bili prepričani, da je žoga že prešla golovo črto, a je stranski sodnik odločil drugače. Po slabi uri igre je Welbeck s povratno podajo pripravil lepo priložnost Tomu Cleverleyju, ki pa je s 15 metrov sprožil krepko čez gol.

Vse dvome o zmagovalcu je v 71. minuti s krasnim diagonalnim strelom z razdalje razblinil Cleverley. Ta je žogo z desnico v mrežo poslal ob stičišču vratnice in prečke, Harper je bil povsem nemočen. Z zmago se je United na lestvici zavihtel na drugo mesto, za prvouvrščenim Chelseajem zaostaja za štiri točke.

Stoke City z obrambno igro spet do točke
Na Anfieldu je Stoke City, ki slovi po sila obrambni igri, z izidom 0:0 odščipnil točko gostiteljem, ki so po sedmih krogih uvrščeni šele na 14. mesto. Rdeči so bili sicer precej boljši nasprotnik, neprestano so napadali vrata Asmirja Begovića, sprožili so 18-krat, a jim mreže ni uspelo zatresti. Še najbliže zadetku je bil v izdihljajih tekme Martin Škrtel, ki je iz neposredne bližine žogo poslal mimo leve vratarjeve vratnice. Varovanci Tonyja Pulisa so v obrambi igrali zelo grobo, prislužili so si šest rumenih kartonov (Liverpool 0).