Jeremy Vardy je imel najlepšo priložnost za Leicester. Foto: Reuters
Yaya Toure in Manuel Pellegrini
Yaya Toure in Manuel Pellegrini sta se morala zadovoljiti s točko. Foto: Reuters

Na vrhu lestvice je po polovici angleškega prvenstva Arsenal z 39 točkami, Leicester ima isto število točk, vendar slabšo razliko v zadetkih.
Vardy zapravil najlepšo priložnost v prvem delu
Pri gostih je manjkal poškodovani kapetan Vincent Kompany, že v prvem delu pa so imeli pobudo. V 27. minuti je Kasper Schmeichel obranil nevaren strel Raheema Sterlinga.

Gostitelji so se prebudili v zaključku prvega dela. Najprej je Marc Albrighton v 40. minuti za las meril mimo desne vratnice. V naslednji minuti je Fernandinho začetniško izgubil žogo pred svojim kazenskim prostorom, Jamie Vardy je stekel proti vratom, vendar je streljal čez gol.
Jalova premoč gostov
Tudi v drugem polčasu so gledalci na stadionu King Power spremljali taktično bitko. Manuel Pellegrini je v igro poslal Wilfrieda Bonyja namesto Sergia Agüera, ki je v 47. minuti meril previsoko. Najlepšo priložnost za zmago Manchester Cityja je imel Nicolas Otamendi v 65. minuti. Po podaji iz kota je nevarno streljal z glavo, znova pa se je izkazal Schmeichel, ki mu je žogo uspelo odbiti v kot.
Manchester City je imel precej večjo posest žoge (39:61 %), več strelov (11:21, v okvir vrat 4:5) in kotov (1:13). Leicester je čakal na protinapade, vendar v drugem delu ni imel izrazite priložnosti.

Ranieri: Naši dosežki so pravi čudež
"Mislim, da smo odigrali zelo dobro tekmo. Imeli smo nekaj priložnosti, vsekakor pa je bila to težka tekma. Vesel sem, da so moji varovanci prikazali pravi obraz po porazu v Liverpoolu. Za nas ni lahkih tekem. Letošnja sezona je res posebna v Premier ligi. Zdi se, da nihče noče osvojiti naslova. Naši dosežki v letošnji sezoni so pravi čudež," je bil zadovoljen trener gostiteljev Ranieri.

"Imeli smo več priložnosti, veliko več strelov, večjo posest, ni pa lahko igrati proti tako dobro organizirani ekipi. Zdaj je ključno obdobje, konec januarja bo znano že veliko več," je pojasnil Pellegrini.