Tottenham je 14. zapored v Premier ligi slavil na domačem igrišču, s čimer je izenačil 30 let star klubski rekord. Foto: Reuters
Philippe Coutinho
Philippe Coutinho je blestel ob visoki zmagi Liverpoola nad West Hamom. Foto: Reuters
Riyad Mahrez
Nesrečni Riyad Mahrez je nepravilno izvedel enajstmetrovko. Foto: Reuters
Olivier Giroud
Olivier Giroud je v Stoku dvakrat zatresel mrežo. Foto: Reuters

Spursi so na White Hart Lanu domovali kar 118 let. V naslednji sezoni bo igral na Wembleyju, medtem ko bodo poleg dozdajšnjega domovanja v severnem Londonu zgradili nov stadion, ki bo sprejel 61.000 gledalcev. Tottenham je v letošnji sezoni državnega prvenstva ostal na domači zelenici neporažen, kar mu je nazadnje uspelo v sezoni 1964/65.

Rdeči vragi so s tem porazom ostali brez možnosti, da Premier ligo končajo med najboljšimi štirimi, vendar si mesto v Ligi prvakov še lahko priborijo, saj so se uvrstili v finale Evropske lige, kjer se bodo 24. maja v Stockholmu pomerili z Ajaxom.

Gostitelji so povedli že v šesti minuti, ko je z leve natančen predložek pred vrata poslal Ben Davies. Visoko je skočil Victor Wanyama in z glavo premagal Davida de Geo. Za goste je lepo priložnost zapravil Anthony Martial, zatem se je v protinapadu sam pred de Geo znašel Hueng Min Son, Harry Kane pa je v 22. minuti z glavo stresel prečko.

Napadalec Tottenhama je bil uspešnejši tri minute po začetku drugega dela, ko je prosti strel z leve izvedel Christian Erkisen, Kane pa je ob Chrisu Smallingu prišel do strela in žogo preusmeril v mrežo. V 71. minuti se je zatresla domača mreža. Po preigravanju Martiala po levi strani je zadel Wayne Rooney. Tik ob koncu je veliko priložnost za izenačenje zapravil Marcus Rashford.

Liverpool nadigral West Ham
Pomembno zmago v boju za četrto mesto je vknjižil Liverpool, ki je v gosteh ugnal West Ham s 4:0. Na olimpijskem stadionu v Londonu so redsi povedli v 35. minuti, ko je z izvrstno podajo domačo obrambo prelisičil Philippe Coutinho in poslal Daniela Sturridgea, ki se je izognil prepovedanemu položaju, v protinapad, kjer je napadalec dobil dvoboj z Adrianom ena na ena. V 57. minuti je Georginio Wijnaldum z izjemnim volejem z velike razdalje stresel prečko, v nadaljevanju akcije pa je Coutinho lepo preigraval in z roba kazenskega s strelom po tleh povišal na 2:0.

Štiri minute kasneje je izjemni Brazilec znova zatresel mrežo West Hema. Wijnaldum mu je tokrat v protinapadu podal v kazenski prostor. Coutinho je znova preigraval, nato pa žogo poslal v mrežo. V 76. minuti je končni izid postavil Divock Origi, podajalec pa je bil znova Wijnaldum.

Zmagala tudi Manchester City in Arsenal
Glavna konkurenta Liverpoola v boju za tretje mesto Manchester City in Arsenal sta tri točke vknjižila v soboto. City je bil doma z 2:1 boljši od zdajšnjega prvaka Leicestra. Gostitelji so povedli v 29. minuti, ko je po prodoru Leroya Saneja zadel David Silva. Sedem minut kasneje je Saneja v kazenskem prostoru spotaknil Yohan Benalouane. Žogo je na belo točko postavil Gabriel Jesus in zanesljivo zadel. Še pred polčasom je izid znižal Šindži Okazaki, ki je mrežo zatresel z glavo. Leicester je imel v 77. minuti veliko priložnost za izenačenje, a je Riyad Mahrez zapravil enajstmetrovko. Sicer je z bele točke zadel, vendar je bil gol razveljavljen, saj mu je pri strelu spodrsnilo in je žogo dvakrat brcnil.

Topničarji so v gosteh premagali Stoke (1:4). Tri minute pred koncem prvega dela je Hector Bellerin z desne podal pred vrata, kjer je žogo v mrežo pospravil Olivier Giroud. Po desetih minutah drugega dela sta lepo akcijo izpeljala Alexis Sanchez in Mesut Özil, ki je povišal na 2:0. 12 minut kasneje se je zatresla mreža Londončanov, ko je po podaji Marka Arnautovića z glavo znižal Peter Crouch. Vendar je že devet minut kasneje prednost Arsenala znova znašala dva zadetka. Z desne je tik ob vratnici žogo v malo mrežico poslal Sanchez. Štiri minute kasneje je suvereni zmagi gostov piko na i postavil Giroud, ki je žogo za hrbet Jacka Butlanda poslal po podaji Aarona Ramseyja.