Gareth Bale je z dvema zadetkoma prispeval levji delež k novi zmagi Reala. Foto: Reuters
Adrian Embarba
Takole je Adrian Embarba dosegel vodilni zadetek za Rayo Vallecano. Foto: Reuters
Angel Correa
Angel Correa je poskrbel za minimalno zmago Atletica proti Malagi. Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak je mrežo ohranil nedotaknjeno. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je načel mrežo Gijona. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je s 34 zadetki najboljši strelec letošnjega španskega prvenstva. Cristiano Ronaldo jih je na drugem mestu zbral 31. Letos lahko postane šele prvi najboljši strelec La Lige, ki se ne piše Messi ali Ronaldo po letu 2009. Tedaj je strelsko smetano pobral rojak Diego Forlan. Foto: Reuters

Nogometaši madridskega Reala so se morali za zmago nad Rayom Vallecanom pošteno potruditi, saj so po 14. minutah zaostajali celo z 2:0. K vodilnemu zadetku v 7. minuti je levji delež prispeval Bebe, ki je sijajno opravil z gostujočo obrambo, nato pa podal pred vrata, kjer je iz neposredne bližine zadel Adrian Embarba.

Sedem minut pozneje so gostitelji vodstvo podvojili. Po predložku iz kota je žogo slabo izbil Raphael Varane, Miku pa je hladnokrvno premagal Keylorja Navasa za 2:0.

Madridčani so bili v šoku, v 26. minuti je Navas preprečil še hujši zaostanek svoje ekipe, a manjše olajšanje je za galaktike sledilo po dobre pol ure igre, ko je zadel Gareth Bale. Ta je po Kroosovem predložku iz kota Juana Carlosa premagal z glavo.

Bale kaznoval hudo napako za zmago
V nadaljevanju so varovanci Zinedina Zidana izid hitro poravnali. V 52. minuti je Danilo z desne strani pred vrata poslal lep predložek, ki ga je z glavo v zadetek spremenil Lucas Vazquez. Gostitelji se, čeprav so zapravili dvojno vodstvo, niso dali. V 71. minuti so zapretili iz protinapada, Real je po nevarnem strelu Roberta Trashorrasa vnovič rešil oprezni Navas. Odločitev o zmagovalcu je nato padla deset minut pozneje. Gostitelji so si na sredini igrišča privoščili hudo napako, ki jo je bliskovito kaznoval Bale. V prvi minuti sodnikovega dodatka se je lepa priložnost ponudila Mikuju. Ta je imel na videz povsem prosto pot do gola, a se je v zadnjem trenutku s pomembnim posredovanjem izkazal Varane in poskrbel, da so tri točke romale v špansko prestolnico.
Rezervist Correa zagotovil tri točke Atleticu Madridski Atletico je na stadionu Vicente Calderon premagal Malago z 1:0. Colchonerosi niso blesteli, v mislih so imeli prvo polfinalno tekmo Lige prvakov proti Bayernu v sredo.
V 51. minuti je Saul Niguez poskusil z volejem, a je za las meril mimo vrat. Odločitev je padla v 62. minuti, ko je Filipe Luis na robu kazenskega prostora zaposlil rezervista Angela Correo, ki je močno streljal z desnico, žoga je zadela Charlesa in spremenila smer, vratar Francisco Guillermo Ochoa je bil nemočen. Deset minut pred koncem je imel priložnost za izenačenje Juanpi, vendar ni bil natančen. Strel razigranega Corree v 87. minuti pa je obranil Ochoa. Gostje so imeli celo večjo posest žoge (46:54 %), vendar niso bili nevarni pred vrati. Jan Oblak je že 22-krat v letošnji sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno.

Strelske vaje Suareza proti Gijonu
Barcelona je še drugi krog zapored vknjižila visoko zmago. V prejšnjem krogu je s kar 8:0 premagala Deportivo iz La Corune, tokrat je na Camp Nouu s 6:0 klonil Sporting iz Gijona.
Mrežo gostov je načel Lionel Messi, ki je kaznoval napako vratarja Ivana Cuellarja. Sledili so trije zaporedni zadetki Luisa Suareza. Urugvajec je po dobri uri igre najprej ob drugi vratnici izkoristil podajo Andresa Inieste, nato je Cuellarja dvakrat premagal z bele točke. Z 11 metrov je bil natančen tudi Neymar. Sodnik Carlos Clos Gomez, ki ni imel svojega večera, je v 12 minutah kar trikrat pokazal na belo točko. Za končnih 6:0 pa je s še četrtim zadetkom na tekmi poskrbel Suarez. Ta je po lepi Messijevi podaji sprožil iz prve in žogo z odbojem od vratnice poslal v mrežo. Sporting je sicer od 84. minute dalje igral brez izključenega Ognjena Vranješa.