Spezia, ki je na 11. mestu v Serie B, se je presenetljivo prebila v četrtfinale italijanskega pokala. Foto: EPA
Veliko razočaranje nogometašev Rome. Foto: EPA
Simone Zaza
Simone Zaza je načel mrežo Juventusa, nato se je med strelce vpisal še drugič. Foto: Reuters

Na stadionu Artemio Franchi so bili boljši gostitelji, Josip Iličić je vstopil v drugem polčasu in imel lepo priložnost iz prostega strela, a je žoga zletela za las mimo vrat. Odločilni zadetek je četrt ure pred koncem dosegel Antonio Di Gaudio po akciji rezervista Jerryja Mbakoguja. Vid Belec je sedel na klopi Carpija, ki je na predzadnjem mestu Serie A.

Na Olimpicu Romi 120 minut ni uspelo streti odpora Spezie. Odločale so enajstmetrovke. V prvi seriji je Miralem Pjanić meril po sredini vrat pod prečko, a je vratar Leandro Chichizola sijajno posredoval. V drugi seriji je Edin Džeko streljal prek vrat. Vsi štirje izvajalci Spezie so zadeli, v četrti je Gennaro Acampora ukanil Morgana de Sanctisa za veliko slavje Spezie pred 7.167 gledalci.

Juve brez večjih težav naprej
Na svojem stadionu je Juventus dobil srečanje z mestnim tekmecem Torinom (4:0). Nogometaši stare dame so povedli po slabe pol uri igre, ko je Alvaro Morata preigral dva gostujoča branilca in podal dobro postavljenemu Simoneju Zazi, ki je 'iz prve' žogo pod prečko poslal v mrežo. To je bil tudi izid ob polčasu. Drugi polčas so gostitelji začeli silovito, gostje pa so že v četrti minuti nadaljevanja ostali brez Cristiana Molinara, ki je prejel še drugi rumeni karton. Nekaj trenutkov pozneje je še drugič v polno zadel Zaza. Črno-beli so brez večjih težav nadzirali potek tekme, v 73. minuti se je med strelce vpisal še Bruno Dybala. Ta je z natančno odmerjenim diagonalnim strelom premagal nemočnega Salvadorja Ichaza. Končni izid je s prostega strela v zgornji levi vratarjev kot postavil Paul Pogba.

Osmina finala:
Roma - SPEZIA * 2:4 (0:0)
* - po streljanju 11-m

Fiorentina - CARPI 0:1 (0:0)
Di Gaudio 76.
RK: Rodriguez 95.; Mbakogu 95. Iličić je igral od 46. minute, Belec (Carpi) pa sedel na klopi.

NAPOLI - Verona 3:0 (2:0)
El Kaddouri 4., Mertens 12., Callejon 75.
Hamšik (Napoli) je v 74. minuti zapravil 11-m.

JUVENTUS - Torino 4:0 (1:0)