Napoli je za skalp Milana na San Siru potreboval Argentinca - Maradono iz leta 1986 je šele zdaj nasledil Higuain. Foto: EPA
Mario Balotelli (Milan)
21-krat je Mario Balotelli bil uspešen pri izvajanju kazenskih strelov, zdaj pa ga je kot prvi ustavil Pepe Reina in s tem preprečil morebiten preobrat. Foto: EPA
Emilio Izaguirre (Celtic) - Valter Birsa (Milan)
Valter Birsa je vnovič dobil prednost pred Robinhom, ki ga je nato zamenjal v 56. minuti. Foto: Reuters
Federico Balzaretti (Roma)
Vztrajni Federico Balzaretti je postal junak Rome na najpomembnejši tekmi leta v Rimu - mestnem obračunu z Laziom. Foto: EPA
Carlos Tevez (Juventus)
Juventus je v zadnjih petih minutah 1. polčasa uprizoril preobrat proti Veroni, ki je v Torinu povedla z 0:1. Foto: EPA
Boštjan Cesar (Chievo) - Antonio Di Natale (Udinese)
Boštjan Cesar je bil sokrivec Udinesejevega gola v 1. minuti, a je Chievo vseeno na koncu slavil z 2:1. Foto: EPA

Piko na i razburljivemu 4. krogu so postavili nogometaši Napolija, ki so po dolgih 27 letih premagali Milan v lombardijski prestolnici. Takrat je odločil neapeljsko nogometno božanstvo Diego Maradona, tokrat pa je veliki junak juga Italije postal njegov rojak Gonzalo Higuain.

Birsa razigran, a vseeno prvi zamenjan
Milan z Valterjem Birso v začetni postavi se je hitro znašel v zaostanku, saj so gostje povedli po uigrani akciji iz prekinitve, ko se je sam pred vrati znašel Miguel Britos, ki mu po podaji Albiola z glavo ni bilo težko zatresti mreže. "Rossoneri" so začeli silovito napadati, pri čemer je Birsa odigral kar vidno vlogo, ob nekaj natančnih podajah je vidno izboljšal tudi predložke iz kotov. A prvi zvezdnik Milana Mario Balotelli je zapravljal strel za strelom.

Abbiati "požrl" usodni gol Napolija
Prednost Napolija se je podvojila v 54. minuti, ko je Gonzalo Higuain preigraval na 20 metrih in nato silovito ustrelil ter presenetil Christiana Abbiatija. Sledila je pričakovana menjava Birsa - Robinho in Milan je sprožil popolno ofenzivo, med katero je Balotelli hitro izsilil enajstmetrovko.

Reina ustavil Balotellija z 11-m
A zgodilo se je nekaj neverjetnega, "Super Mario" je zapravil prvo najstrožjo kazen v karieri, po 21 zadetih 11-metrovkah mu je gol preprečil sijajni Pepe Reina. Vendar se Balotelli ni dal, v nadaljevanju zadel prečko, v 91. minuti pa z natančnim zavitim strelom z roba 16-m prostora znižal na 1:2, nato pa je zmanjkalo časa za izenačenje.

Kurtić ni ogrožal Handanovića
Nedelja se je začela s "sedmico" Interja, ki je bil brez milosti na prvem prvoligaškem gostovanju v Sassoulu. Samir Handanović ni imel veliko resnega dela in je zanesljivo ubranil štiri poskuse gostiteljev, pri katerih je Jasmin Kurtić (brez strela) prav tako odigral vso tekmo.

"El Principe" poskrbel za "sedmico"
Že v 7. minuti je prvič zadel Rodrigo Palacio, gostje pa se niso umirili vse do konca. Pri izidu 0:4 je prvič po februarju zaigral pozdravljeni Diego Milito, ki je za prvi zadetek potreboval le devet minut, na koncu pa je sedem minut pred koncem postavil končnih 0:7. Argentinci pri "nerrazzurih" so dosegli kar pet golov, saj sta se med strelce vpisala tudi Ricky Alvarez in Esteban Cambiasso.

"Navijači so mi dali moči za vrnitev po tako težki poškodbi, kot sem jo dobil pri 34 letih. Toliko je ljudi, ki bi se jim rad zahvalil, a jih ne bom začel naštevati, ker drugače bomo tukaj vso noč," je čustveno pripovedoval junak opoldanske tekme. Z vrnitvijo "El Principa" je Inter postal še nevarnejši v boju za naslov, saj Milančani, ki niso obremenjeni z evropskimi boji, še ne poznajo poraza pod novim trenerjem Walterjem Mazzarijem.

Na Olimpicu zmaga gostiteljici Romi
Roma je po treh derbijih le dobila rimski obračun z Laziom. V prvem polčasu so bili "gostje" z druge strani Olimpica bližje vodstvu po strelu Miroslava Kloseja. Po dobri uri igre je kapetan Rome Francesco Totti s predložkom našel Federica Balzarettija, ki je najprej zatresel vratnico, v drugem poskusu pa zadel za 1:0. Končni izid na vse bolj živčni tekmi je z 11-m v 94. minuti postavil Adem Ljajić.

4. KROG

MILAN - NAPOLI 1:2 (0:1)
Balotelli 91.; Britos 6., Higuain 53.
Reina je v 61. minuti ubranil 11-m Balotelliju. .

Milan: Abbiati; Abate, Zapata, Mexes, Emanuelson; Poli ( 73./Niang), De Jong, Muntari; Birsa ( 56./Robinho), Matri, Balotelli .

Napoli: Reina; Mesto, Albiol, Britos , Zuniga; Dzemaili, Behrami; Callejon, Hamšik ( 67./Pandev), Insigne; Higuain .