Milan Osterc je dosegel šesti zadetek v letošnji sezoni. Foto: Ervin Čurlič
Dare Vršič
Dare Vršič, prvi strelec letošnje sezone slovenskega prvenstva, ni uspel popeljati Olimpije do vsaj točke v Kopru. Ob koncu prvega polčasa je iz kota zadel prečko. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

V 64. minuti je gostitelje popeljal v vodstvo Adnan Aganović. Pred vrata je z leve strani podal Davor Bagarić, tam pa je bil Aganović spretnejši od Matica Finka, ki ga ni uspel ustaviti, podstavil nogo in zatresel mrežo. V 91. minuti je zadel še Milan Osterc, ki je v igro prišel le tri minute prej.

Koprčani so bolje začeli srečanje, hitri Matej Pučko je v 7. in 17. minuti pobegnil po levi strani, vendar se pred vratarjem Elvisom Džafićem ni najbolje znašel. V 31. minuti je po strelu iz kota Džafić stekel v prazno, Davor Bubanja pa z nekaj metrov z glavo žoge ni zmogel poslati v mrežo. V 38. minuti so imeli priložnost za zadetek tudi gosti. Filip Valenčič je dobro streljal s 16 metrov, vendar se je z obrambo izkazal Igor Nenezić. Tik pred iztekom prvega polčasa je Dare Vršič s strelom iz kota neposredno zadel prečko.

V drugem polčasu so imeli gosti rahlo terensko premoč na sredini, domači pa so v polprotinapadih prežali na svoje priložnosti in dve tudi izkoristili.

Zaostanek Olimpije za vodilnim Mariborom je zdaj že 12 točk.

20. krog:
LUKA KOPER
- OLIMPIJA 2:0 (0:0)
1.000; Aganović 64., Osterc 91.

Luka Koper: Nenezić, Blažič, Guberac, Linić (94./Žibert), Struna, Aganović , Bagarić , Đukić , Palčič, Bubanja (88./Osterc), Pučko (93./Handanagić).

Olimpija: Džafić, Jović , Škerjanc (78./Nunić), Valenčič, Anđelković, Bešić, Fink , Ivelja (18./Božič), Vršič, Radujko (70./Smiljanić ), Sretenović.

Sodnik: Davor Drečnik (Hrastnik)

MARIBOR 20 14 4 2 47:22 46 OLIMPIJA 20 9 7 4 31:24 34 HIT GORICA 20 9 4 7 32:23 31 RUDAR 20 8 6 6 36:28 30 MURA 05 20 8 5 7 23:26 29 CELJE 20 7 4 9 27:28 25
LUKA KOPER 20 6 6 8 24:26 24
DOMŽALE 20 7 3 10 24:33 24 NAFTA 20 5 6 9 25:31 21 TRIGLAV 20 3 3 14 7:35 12