Nogometaši Maribora so tokrat suvereno opravili svojo nalogo. Foto: BoBo
Marcos Tavares
Marcos Tavares je s podajo sodeloval pri vodilnem zadetku Volaša, nato pa zabil še šesti zadetek sezone. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zoran Pavlović
Zoran Pavlović je zablestel v Domžalah. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

V 11. krogu so bili Lendavčani zadnji, pred katerimi so vijoličasti (in to v Ljudskem vrtu!) v državnem prvenstvu položili orožje, tokrat jim aktualni prvaki niso pustili niti kančka možnosti. Gostje, jesenski naslov jim je bil oddan še pred začetkom tekme, so pač suvereno izkoristili svoje priložnosti.

Volaš, Tavares in Arghus za 0:3
Prvo v 33. minuti, ko je Dalibor Volaš spretno zadel po lepi globinski podaji z diagonalnim strelom. V 53. minuti je kapetan Marcos Tavares izkoristil nesporazum v domači obrambi, ko je po vrnjeni podaji Aleksandra Jerebica spodrsnilo vratarju Darku Prši, končni izid je v 61. minuti postavil Arghus. Prosti strel je izvajal Dejan Mezga, ki je brazilskega branilca natančno zadel v glavo.

Vrhunec 20. kroga bo sicer obračun Kopra in Olimpije, danes bodo odigrana preostala srečanja, prvi obračun dneva so proti Domžalam dobili Celjani (0:2).

Pavlović pripravil prvega in dosegel drugi gol
Celjani so še poglobili krizo Domžalčanov, ki so že sredi tedna doživeli brodolom proti Rudarju (6:0), skupno pa je to njihov četrti zaporedni poraz. Gostje so povedli že v 7. minuti, ko je Zoran Pavlović izvedel prosti strel z desne strani. Njegov predložek so na prvi vratnici zgrešili vsi, vključno s 16-letnim vratarjem Gregorjem Zabretom, na drugi vratnici pa je žogo z glavo v prazno mrežo poslal pozabljeni branilec Marko Krajcer. Pavlović je bil v glavni vlogi tudi v 73. minuti, ko je na 0:2 povišal s prefinjenim strelom in pomočjo vratnice.

Pekić zapravil najlepšo domačo priložnost
Domžalčani, nastopili so kar brez deveterice poškodovanih ali kaznovanih nogometašev, so pobudo prevzeli le po prvem zadetku, a je še najlepšo priložnost zapravil Damir Pekić v 28. minuti po strelu s 15 metrov.

Žinko zablestel v Velenju
Rudar pričakovano ni imel težav niti s Triglavom in prepričljivo slavil (3:0). Velenjčani so hitro prevzeli pobudo in v 35. oz. 37. minuti na hitro zabili dva gola. Najprej je po podaji Luke Žinka lastno mrežo zatresel Danijel Stanarević, nekaj trenutkov zatem pa se je med strelce vpisal sam Žinko, ko je zadel z roba kazenskega prostora. V nadaljevanju so gosti v 58. minuti izpeljali lepo akcijo prek Dragana Ovčine, Roberta Najdenova in Alena Krcića, vendar slednji ob zaključku ni bil najbolj zbran in je zgrešil cilj. Tudi v naslednjih minutah so pričakovano več želje po napadu kazali gosti, v 69. minuti je nevarno meril David Bunderla, vendar se je izkazal Gregor Fink. Domačo piko na i je v zadnji minuti rednega dela postavil Elvis Bratanović, ko je unovčil napako kranjske obrambe in postavil končni izid.

Mura z Gorico v tej sezoni še ni izgubila
Nogometaši Mure 05 so spretno kaznovali zapravljene priložnost Hit-a Gorice in slavili tretjič zapored (1:2). Če so vrtnice pred tekmo razmišljale o Olimpiji na drugem mestu, bodo morale zdaj o četi Anteja Šimundže, ki za njimi zdaj zaostaja le še za dve točki. Mura po vrnitvi med elito še ni izgubila proti Novogoričanom. Ti so sicer izvrstno začeli tekmo, saj je Vito Plut zadel z bližine že v drugi minuti tekme. Gostje niso imeli veliko od igre, izenačili pa že ob prvi resni priložnosti. Rajko Rep je v 66. minuti izvedel prosti strel, Fabijan Cipot pa je z glavo premagal Vasjo Simčiča.

Začasni vratar Gregorič ni imel možnosti
V končnici tekme so bili Novogorčani več pri žogi, skušali izvesti uspešno akcijo, toda Sobočani so jim vsakokrat pravočasno prekinili namero. Za nameček so imeli gosti v 90. minuti imeli na voljo enajstmetrovko, saj je Simčič v kazenskem prostoru podrl Mitjo Lotriča in prejel rdeč karton. Mate Eterović je močno sprožil in žogo poslal po sredini gola mimo Mihe Gregoriča (ta je stopil med vratnici, ker domači niso imeli več na voljo menjav) za dragoceno zmago.

Prva liga si, 20. krog:
DOMŽALE - CELJE 0:2 (0:1)
200; Krajcer 7., Pavlović 73.

Domžale: Zabret; Elsner, Knezović, Zec, Apatič ; Teinović, Korun, Vuk (68./Vrhunc), Drevenšek (54./Gerić); Pekić, Osmanaj (75./Rems).

Celje:
Mujčinović; Akakpo (46./Medved ), Krajcer, Krljanović, Popović; Đaković (86./Močivnik), Radulović, Pavlović, Gobec; Bakarič (39./Kapić), Bezjak.

Sodnik: Darko Čeferin (Kranj)

NAFTA - MARIBOR 0:3 (0:1)
1.000; Volaš 33., Tavares 54., Arghus 61.

Nafta: Prša, Matjašec , Jerebic, Zelko (71./Vori ), Sreš, Tomažič-Šeruga, Da Silva, Korošec, Vranešević (58./Polareczki), Levačič (46./Raduha), Caban.

Maribor: Handanović, Potokar , Rajčević , Arghus, Majer , Mezga (78./Velikonja), Filipović , Lesjak, Cvijanović (69./Črnic), Tavares (89./Berić), Volaš.

Sodnik: Matej Jug (Tolmin)

RUDAR - TRIGLAV 3:0 (2:0)
400; Stanarević 35./ag, Žinko 37., Bratanović 90.

Rudar: Fink, Mujaković (77./Rošer ), Jeseničnik, Novaković, Črnčič (74./Majcen), Djokić (65./Klinar), Rotman, Berko , Podlogar, Žinko, Bratanović.

Triglav: Pelko, Smolej (83./Romič), Ovčina, Krcić, Dolžan , Najdenov, Stanarevič (62./Brajič ), Zornik (62./Sever), Šujica, Ćoralić, Bunderla.

Sodnik: Bojan Mertik (Odranci)

HIT GORICA - MURA 05 1:2 (1:0)
400; Plut 2.; Cipot 66., Eterović 91./11-m
RK: Simčič 90./Hit Gorica

Hit Gorica: Simčič , Kovačević, Vicente (80./Arčon), Galešić, Plut (88./K. Jogan), M. Mevlja, N. Mevlja, Širok, Žigon (69./Buzeti), A. Jogan, Gregorič.

Mura 05: Luk (27./Drakovič), Cipot, Bohar (55./Pavel ), Lotrič (90./Sreš), Fajić, E. Janža, Eterović, Rep, Dodlek , Maruško, Kous.

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

Nedelja ob 15.00:
LUKA KOPER - OLIMPIJA

MARIBOR 20 14 4 2 47:22 46 OLIMPIJA 19 9 7 3 31:22 34 HIT GORICA 20 9 4 7 32:23 31 RUDAR 20 8 6 6 36:28 30 MURA 05 20 8 5 7 23:26 29 CELJE 20 7 4 9 27:28 25 DOMŽALE 20 7 3 10 24:33 24 LUKA KOPER 19 5 6 8 22:26 21 NAFTA 20 5 6 9 25:31 21 TRIGLAV 20 3 3 14 7:35 12