Aris Zarifović je z glavo načel mrežo Triglava. Foto: BoBo
Andrej Razdrh
Dve tekmi, dve visoki zmagi, je izkupiček Andreja Razdrha na klopi Olimpije. V prejšnjem krogu je v Stožicah s 4:1 premagala Koper. Foto: www.nkolimpija.si
Damjan Bohar
Damjan Bohar je v Domžalah zadel za vodstvo Mure z 0:1. Foto: Marko Vanovšek
Domžale nadaljujejo domačo razprodajo točk
Čadikovski Gobcu pokvaril rekordno 422. tekmo
Gladka zmaga Olimpije v Kranju

Ljubljančani so v 9. krogu po prihodu novega trenerja Andreja Razdrha tako kot Sobočani zmagali drugič zapored. Zmaji so srečanje začeli dobro in v 14. minuti tudi povedli. Potem ko je Andraž Šporar streljal mimo vrat, je bil že naslednji trenutek precej uspešnejši Aris Zarifović. Anej Lovrečič je pred vrata iz kota poslal uporaben predložek, Zarifović pa je žogo z glavo hladnokrvno poslal za hrbet nemočnega vratarja Darjana Curanovića.
Na 0:2 je v 52. minuti z natančnim prostim strelom povišal Damjan Trifković, žoga se je v mrežo odbila od vratnice. 20 minut pozneje je tretji zadetek za Olimpijo po samostojnem prodoru dosegel Nikola Nikezić, ki v prvem polčasu ni izkoristil lepe priložnosti iz bližine.
Kranjčani bi sicer že v prvi minuti skorajda presenetili Olimpijo in povedli, ko je Dinnyuy Kongyuy zatresel zunanji del mreže. V 22. minuti je Anže Jelar meril kak meter mimo vratnice.
Tom podal, Čadikovski zadel
Na prvenstveni lestvici prepričljivo vodi Maribor, ki letos še ni okusil grenkobe poraza in ima na vrhu šest točk naskoka pred Luko Koprom. Za zmago "kanarčkov" nad Celjem je zadostoval zadetek Dragana Čadikovskega z glavo v 60. minuti po predložku Brazilca Wellingtona Teixeire dos Montesa (krajše Toma), ki je v Koper prišel iz Catanie.
Prvo pravo razburjenje na Bonifiki so gledalci doživeli v 20. minuti. Čadikovski je lepo zaposlil Luko Majcna, ki je stekel sam proti Maticu Kotniku, vendar ga z 12 metrov ni znal premagati. Kljub dinamičnemu prvemu polčasu pravih strelov proti vratom ni bilo veliko. Tudi prvo priložnost v drugem delu je zapravil Majcen, ki je osamljen z 10 metrov z diagonalnim strelom za las zgrešil cilj. Urban Žibert je po golu Čadikovskega imel priložnost za povišanje vodstva, na drugi strani pa je v 78. minuti za malo zgrešil rezervist Gregor Bajde.
Po dobrem začetku Domžale popustile
Celjani in Domžalčani, ki so še tretjič letos ostali praznih rok na stadionu ob Kamniški Bistrici, tokrat proti do tega kroga zadnjeuvrščeni Muri, za Mariborom zaostajajo še dve točki več kot Koper.
Domžale so sicer odločno začele tekmo in v uvodnih minutah nanizale kar nekaj lepih priložnosti. Muraši so kar dvakrat žogo izbili z golove črte, po 20 minutah pa so se prebudili tudi v napadu. V 23. minuti je Stanley Aborah najprej z glavo zadel prečko. Pet minut zatem je bil bolj natančen Damjan Bohar, ki po podaji Arpada Vaša v dvoboju iz oči v oči ugnal Gregorja Zabreta. Še pred odmorom so gostje podvojili vodstvo, ko je Bohar streljal z 20 metrov, odbito žogo pa je v mrežo poslal Mate Eterović. V drugem polčasu se je zvrstilo po nekaj priložnosti na obeh straneh. Najbližje zadetku je bil v 70. minuti Saša Aleksander Živec, ki je z roba kazenskega prostora stresel prečko.

Prva liga, 9. krog:
TRIGLAV - OLIMPIJA 0:3 (0:1)
800; Zarifović 14., Trifković 52., Nikezić 73.

Triglav: Curanović, Šturm , Roškar, Klemenčič , Ovčina, Dolžan, M. Poplatnik ( 70./A. Poplatnik), Kongnyuy ( 79./Udović), Stojnić, Šušteršič ( 23./Đurić), Jelar.

Olimpija: Džafić, Jović, Zarifović, Salkić, Delamea Mlinar, Trifković , Božič, Lovrečič ( 77./Fink), Omladič, Nikezić ( 73./Vicente), Šporar ( 81./Škerjanc).

Sodnik: Slavko Vinčič (Maribor)

DOMŽALE - MURA 05 0:2 (0:2)
600; Bohar 28., Eterović 42.

Domžale: Zabret, Skubic , Zec, Živec , Papež ( 46./Vuk), Korun, Balkovec , Majer ( 62./Pihler), Požeg Vancaš, Husmani , Kous ( 80./Knezović).

Mura 05: Draković, Cipot, Majer , Bohar, Horvat ( 71./Maruško), Vaš, Travner, Janža, Jelić ( 81./Kisisavo), Aborah, Eterović.

Sodnik: Peter Šart (Prevalje)

LUKA KOPER - CELJE 1:0 (0:0)
1.200; Čadikovski 60.

Luka Koper: Hasić, Žibert , Majcen ( 73./Črnigoj), Filipović , Teixeira dos Montes, Perger, Mavrič Rožič , Đukić , Palčič, Pučko ( 90./Smrtnik), Čadikovski ( 77./Brečević).

Celje: Kotnik, Gobec, Rapnik, Žitko , Krajcer , Kolsi, Vrhovec , Cebara ( 77./Horvat), Ivanović ( 59./Bilali), Močić, Verbič ( 64./Vajde).

Sodnik: Mitja Žganec (Ljubljana)

Sobotni tekmi:
ALUMINIJ - MARIBOR 1:5 (1:2)
2.000; Drevenšek 34./11-m; Rajčević 15., Berić 19., Cvijanović 65., 80., Ploj 84.

RUDAR - GORICA 2:2 (1:1)
500; Podlogar 9., Bratanović 81.; Vetrih 22., Žigon 80.

MARIBOR 9 7 2 0 20:4 23 LUKA KOPER 9 5 2 2 11:7 17 CELJE 9 4 3 2 9:8 15 DOMŽALE 9 5 0 4 9:8 15 OLIMPIJA 9 4 2 3 19:11 14 ALUMINIJ 9 4 0 5 11:16 12 GORICA 9 3 2 4 15:14 11 TRIGLAV 9 2 1 6 4:10 7 MURA 05 9 2 1 6 10:18 7 RUDAR 9 1 3 5 6:18 6