Dinnyuy Kongnyuy je edini zadetek na tekmi v Kranju dosegel v 45. minuti. Foto: Aleš Fevžer
Milorad Kosanović
Za nogometaši Olimpije je stresen teden, med drugim so zamenjali trenerja. Pravih rezultatov šokterapije še ni, čeprav je res, da so v sredo na prvi tekmi četrtfinala Pokala Slovenije premagali Domžale z 2:0. Foto: Aleš Fevžer
Saša Aleksander Živec in Gianluca Lapadula
Saša Aleksander Živec in Gianluca Lapadula sta bila med strelci v Novi Gorici. Foto: Aleš Fevžer
V Domžalah se mreži nista zatresli
Primorski derbi pripadel Gorici
Triglav premagal Olimpijo z 1:0

Kamerunec je zadel v zadnjih sekundah prvega polčasa. Menjava trenerja v ljubljanski ekipi še ni prinesla konca rezultatske krize v državnem prvenstvu, saj je to že četrti zaporedni poraz. Kar en mesec že traja strelska suša nogometašev Olimpije!
Triglav je zmagal drugič v sezoni, prejšnji mesec je prav tako z 1:0 ugnal Krko. Milorad Kosanović, ki je prvič uradno vodil Olimpijo, je moral že v 7. minuti opraviti prvo menjavo, saj se je v dvoboju z Darkom Đukićem poškodoval Rok Baskera. V igro je prišel Nik Omladič. Olimpija je prvič zagrozila v 16. minuti, ko je z glavo poskusil Nikola Nikezić, vratar Žan Pelko pa je žogo odbil v prečko.
Ljubljančani so po prejetem zadetku v nadaljevanju iskali izenačenje. V 57. minuti sta zaporedoma poskusila Andraž Šporar in Boban Jović, obakrat je dobro posredoval Pelko. Tudi Triglav je bil še nevaren. V 64. minuti je moral posredovati Elvis Džafić po poskusu Luke Majcna, le nekaj trenutkov pozneje pa se je sam pred ljubljanskim vratarjem znašel Davor Bubanja, toda izgubil dvoboj z njim. V končnici tekme so bili gostje brez pravih idej.

V 12. krogu II. SNL so na derbiju vodilnih moštev Rolteka Doba in Kalcerja iz Radomelj z 2:1 slavili gostitelji. Strelci: M. Klopčič 73., U. Klopčič 81.; Vrhunc 90.

Visoka zmaga Gorice

Gorica je bila na primorskem derbiju s 3:0 boljša od Luke Koper. Drugouvrščeni Koprčani so v Novi Gorici doživeli prvi poraz po treh zaporednih zmagah. Gostitelji so povedli v 15. minuti, potem ko je po podaji Saše Aleksandra Živca vezist Gianluca Lapadula žogo poslal v levi spodnji kot. V 37. minuti so gostje na igrišču ostali le z deseterico igralcev. Miha Blažič je namreč s prekrškom ustavil Massima Codo, ki je šel sam v napad, in si prislužil rdeči karton.
Gorica je prednost podvojila v 60. minuti, potem ko je Živec preigral svojega čuvaja in z natančnim strelom matiral še Igorja Nenezića. Že predtem je Coda stresel prečko. V sodnikovem podaljšku je Perica Ivetić v kazenskem prostoru storil prekršek nad Danielejem Bazzoffio, Gianvito Misuraca pa je z bele točke postavil končni izid 3:0.
Domžalčani niso unovčili izključitve Eterovića
Domžale in Rudar so se razšli brez zadetkov. Čeprav so Domžalčani dobre pol ure igrali z igralcem več, pa jim številčne prednosti proti dobro postavljenemu Rudarju ni uspelo unovčiti. V 58. minuti je bil zaradi prekrška nad Erikom Janžo (udaril ga je s komolcem) izključen najboljši strelec lige Mate Eterović. Tri minute pozneje je prav Janža dobro izvedel prosti strel s približno 20 metrov, Matjaž Rozman pa je izvrstno posredoval. Tik pred koncem tekme je Gaber Dobrovoljc skoraj presenetil Rozmana, a je žoga v visokem loku zadela prečko.
V nedeljo ob 15.00 bo štajerski derbi med Celjem in Mariborom. Že včeraj je dvoboj novincev pred svojimi gledalci proti Krki s 3:0 dobil Zavrč.