Gregor Bajde je v Velenju dvakrat zatresel mrežo, skupno je z 11 goli tretji strelec lige. Foto: www.alesfevzer.com
Grega Bajde dvakratni strelec v Velenju
Goli s tekem v Novi Gorici in Velenju

Že v petek so Domžale z 0:1 slavile v Zavrču.
V nedeljo bosta še srečanji Krka - Luka Koper in Olimpija - Celje.
Mariborčani so po dveh spomladanskih krogih brez zmage in zadetka v tretjem le razveselili svoje navijače. V Velenju so bili boljši tekmec in imeli od 29. minute po izključitvi Jake Ihbeisheha zaradi drugega rumenega kartona tudi igralca več.

Prvi gol Derviševića
Že v uvodnih 20 minutah so gledalci spremljali mariborske napade. V eni glavnih vlog pri zapravljenih priložnostih je bil tudi Milivoje Novaković, ki je najnevarneje zagrozil v 13. minuti, ko je njegov strel z glavo ubranil Matej Radan. Številčno prednost so gostje unovčili v 33. minuti, ko je po podaji Agima Ibraimija s prostega strela z desne strani z glavo zadel Amir Dervišević. Zanj je bil to prvi zadetek v sezoni.

Na začetku drugega polčasa se je Jasmin Handanović izkazal z lepo obrambo po nevarnem strelu Nikole Tolimirja in žogo izbil čez prečko. Na drugi strani je v 56. minuti Novaković žogo popeljal v kazenski prostor, domači branilci so mu jo odvzeli, a jo poslali le do Gregorja Bajdeta, ki je obšel vratarja Radana in zadel v prazno mrežo za vodstvo z 0:2.

Sijajno zadel za 0:3
Še enega je dosegel v 73. minuti, ko je po dolgi podaji Željka Filipovića žogo na robu kazenskega prostora lepo ustavil na prsih in jo iz prve poslal v mrežo Rudarja. Malce pred tem je moral Radan posredovati po novih strelih Bajdeta in Novakovića.

V 87. minuti so Velenjčani, ki so imeli lepo priložnost, ko je Jasmin Handanović izvrstno ubranil strel Luke Prašnikarja, ostali še brez Elvedina Džinića, ki je kot zadnji igralec v obrambi nepravilno ustavil Novakovića.

Tudi Gorica do prve spomladanske zmage
Novogoričani so z zmago prekinili niz treh neodločenih izidov, Krčani pa s porazom končali niz treh zmag. Na začetku tekme so bili gostje tisti, ki so prevzeli pobudo. V 16. minuti je prvi nevarneje streljal Dejan Urbanč s prostega strela, a bil nenatančen. V 27. in 32. minuti sta poskusila še Luka Volarič in Luka Žinko, a je bil obakrat Grega Sorčan na mestu. Najlepšo priložnost v prvem polčasu pa so v 40. minuti zapravili Primorci, ko je obramba po prostem strelu pozabila na Sandija Arčona, a je ta z glavo slabo sklenil akcijo.

Po raztrganem uvodu v drugi polčas so v 64. minuti zagrozili Novogoričani, Burgić je poskusil malce z leve strani, vendar je bil Marko Zalokar na mestu. Le minuto pozneje pa so gostitelji povedli. Jure Petric se je zagradil, da bi pustil žogo v golavt, a mu jo je vztrajni Tilen Nagode odvzel, podal Mihi Gregoriču, ta pa naprej do Burgića, ki je zadel iz bližine.

11 minut zatem je do strela prišel Arčon, toda meril previsoko. Krčani so se sicer trudili priti do izenačenja, a jim Goričani niso pustili prostora. V 90. minuti je potencialni avtogol Burgića z izvrstno reakcijo preprečil Sorčan. V končnici je od daleč zgrešil še Volarič.