Celjani se veselijo gola Marka Pajača. Celje je potrdilo, da je neugoden nasprotnik za Zavrč, saj je neporaženo že na zadnjih petih medsebojnih tekmah. Foto: www.alesfevzer.com
Milko Djurovski
Novi trener Zavrča Milko Djurovski ekipe še ni vodil s klopi, pač pa je bil na tribuni. Foto: www.alesfevzer.com
Elvedin Džinić
Zavrč še brez Djurovskega izgubil s Celjem

Zavrčani so med tednom spet poskrbeli za trenersko menjavo. Peter Pacult se je moral posloviti, na klop pa prihaja Milko Djurovski. Ta je vodil sestanek pred tekmo, ni pa še vodil ekipe na tekmi.

Je pa v začetno postavo poslal oba zvezdnika, Alberta Riero in Zlatana Muslimovića, ki sta v 15. minuti izpeljala prvo nevarnejšo akcijo. Riera je podal, Muslimović pa iz bližine žogo poslal čez vrata Celja.

Pajač odločil s prostega strela
Odločitev o zmagovalcu je nato padla v 32. minuti, ko je z okoli 30 metrov s prostega strela zadel Marko Pajač. Domači vratar Pavol Bajza bi lahko posredoval bolje. Zavrč je v nadaljevanju pritiskal za izenačenje, a so gostje vzdržali. In to čeprav so v 86. minuti ostali brez izključenega Marka Krajcerja. Zasedba Iztoka Kapušina se je tako vsaj za en dan rešila z dna lestvice.

Džinić edini strelec v Velenju
V derbiju spodnjega doma je Rudar z golom Elvedina Džinića strl (1:0) Luko Koper. Džinić je v 87. minuti zadel z glavo po podaji iz kota. Trener Kopra Slavko Matić, ki je na Obalo prišel iz Zavrča, pa še naprej ostaja brez osvojene točke. Koprski niz porazov traja že tri tekme.