Aleš Mertelj je v 82. minuti srečanja v Domžalah poskrbel za izenačenje. Foto: BoBo
Maribor
Domžalčani so po vzoru nekaterih najmočnejših evropskih lig, kot sta španska ali angleška, prvake iz Maribora pozdravili s "špalirjem". Foto: Twitter NK Maribor
Robert Kurež
Robert Kurež je zadel za veliko točko Aluminija. Foto: MMC RTV SLO/Ervin Čurlič
Dejan Žigon
Dejan Žigon se je na vrhu lestvice najboljših strelcev izenačil z Nikolo Nikezićem. Oba sta dosegla po 15 golov. Foto: Aleš Fevžer
Remi prvakov ob Kamniški Bistrici
Olimpija s točko iz Celja
Brez zmagovalca na primorskem derbiju
Kranjčani slavili zmago nad Rudarjem
Mura blizu zmage v Kidričevem

Mertelj je v kazenskem prostoru prejel podajo Martina Mileca z desne strani, nato pa s strelom po tleh matiral Nejca Vidmarja.

Domači so povedli v 63. minuti, ko je Žan Majer odvzel žogo Dejanu Mezgi, podal v globino do Gorana Vuka, ki je preigral Nejca Mevljo, nato pa z levico poslal žogo v zgornji desni kot Jasmina Handanovića. Vuk je le minuto prej zamenjal brata Slobodana.
"Špalir" za vijoličaste
Trener gostov Darko Milanič je po 11. osvojenem naslovu tekmo začel z nekoliko spremenjeno postavo, v kateri sta bila tudi mlada Dino Hotić in Ranko Moravac. Pred začetkom srečanja so Domžalčani Mariborčanom kot novim prvakom pripravili "špalir".

Kurež rešil Aluminij
V obračunu z dna lestvice je Aluminij z golom Roberta Kureža v 90. minuti remiziral z Muro (2:2) in tako ohranil dve točki prednosti pred Prekmurci. Muraši so povedli v 57. minuti, ko je Rajko Rep ustrelil z 20 metrov in presenetil Tomaža Murka, ki ni najbolje posredoval. Vedran Vinko je v 64. minuti le nekaj trenutkov po vstopu povišal na 2:0, potem ko je zadel po samostojnem prodoru. Aluminij je nato neuspešno napadal vse do 87. minute, ko je Gorazd Zajc s pomočjo vratnice ugnal Filipa Drakovića. Malo pozneje pa je Kurež z glavo postavil izid tekme.

Kranjčani do zmage z deseterico
Triglav
je z 2:0 premagal Rudarja. Oba gola sta padla že v prvem polčasu. V 25. minuti je Anže Jelar po podaji z leve strani žogo z glavo preusmeril v spodnji kot vratarja Matjaža Rozmana. Na 2:0 je povišal Enis Đurković, ki je preigral dva igralca, nato pa z močnim strelom matiral še Rozmana. V drugem polčasu so Kranjčani uspešno branili prednost, čeprav je bil Đurković v 76. minuti izključen zaradi drugega rumenega kartona.

Šporar in Gobec dvakratna strelca v Celju
Celje
in Olimpija sta se razšla brez zmagovalca (2:2). Zmaji so povedli v 29. minuti, ko je Nikola Nikezić z globinsko podajo našel Andraža Šporarja, ki se je otresel svojega čuvaja in z roba kazenskega prostora premagal Matica Kotnika. Sledil je napet zaključek polčasa. V 41. minuti je Damjan Trifković nad Benjaminom Verbičem napravil prekršek za enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Sebastjan Gobec. Dve minuti pozneje se je Šporar po globinski podaji sam znašel pred Kotnikom in ga še drugič ukanil. A to še ni bilo vse. Minuto pozneje (44.) je Gobec mojstrsko izvedel prosti strel z leve strani za 2:2.

Rdeča kartona za Šeligo in Zajca
V drugem polčasu golov ni bilo. V 61. minuti je bil zaradi posredovanja zunaj kazenskega prostora izključen Aleksander Šeliga (drugi rumeni karton). Enaka usoda pa je v 76. minuti doletela tudi Miho Zajca, ki je napravil prekršek nad Šporarjem.

Žigon dvakrat v polno v Kopru
Na zadnji tekmi kroga je Luka Koper remizirala z Gorico (2:2). Koprčani so dvakrat povedli prek Daniela Bradaschie (12.) in Davorja Bagarića (34.). Za goste je obakrat zadel Dejan Žigon. Najprej je v 18. minuti Igorja Nenezića matiral z diagonalnim strelom, nato pa je bil v 42. minuti še na pravem mestu po strelu Celcerja in odbiti žogi Nenezića. V drugem polčasu zadetkov ni bilo, boljši vtis pa so pustili Novogoričani.