Nuclear Power Boys
Na stadionu Matije Gubca je bilo sijajno vzdušje. Domača navijaška skupina Nuclear Power Boys je svoje fante glasno spodbujala od prve do zadnje minute. Foto: www.alesfevzer.com
Rudar
Pušnikova navodila našla pot do klopi Olimpije
Rudar v gosteh presenetil Domžale
Olimpija iz Krškega s polnim izkupičkom

Krčani so bili pred 2.500 gledalci na stadionu Matije Gubca v prvem delu nevarnejši nasprotnik. Tako so zapretili David Poljanec, Žiga Jurečič in Tim Čeh, a so bili njihovi poskusi nenatančni.

Alves kronal prodor Matića
Zato pa je bila uspešnejša Olimpija. V 38. minuti je namreč odličen prodor uspel Darijanu Matiću, čigar poskus je vratar Marko Zalokar obranil, a je do odbite žoge prišel Portugalec Ricardo Alves, ki jo je s približno desetih metrov potisnil v mrežo.

Šporar povišal na 2:0
Olimpija je imela v drugem polčasu premoč in jo kronala v 63. minuti. Andraž Šporar je na desni strani izigral Jureta Petrica, nato pa sprožil proti Zalokarju, ki mu je žoga ušla pod telesom v mrežo. Velika napaka domačega vratarja za drugi gol gostov.

Po zadetku zmajev se je tekma umirila, volja Krčanov je nekoliko padla, medtem ko so zeleno-beli brez težav nadzirali tekmo in jo mirno pripeljali do konca.

Rudar presenetil v Domžalah
Na prvi sobotni tekmi je do tega kroga zadnjeuvrščeni Rudar presenetljivo zmagal v Domžalah. Za zmago z 2:0 sta zadela Luka Prašnikar (26.) in Amer Krcić (83.). Prašnikar je zatresel domačo mrežo, potem ko je preusmeril žogo po podaji Damjana Trifkovića in postavil izid polčasa. Na začetku drugega dela so domači pritisnili. Matic Črnic je v 50. minuti zadel, a je bil gol razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja.

Dobrovoljc v vratnico, Krcić v polno
V 67. minuti je veselje Gabru Dobrovoljcu preprečila vratnica. In ko je že kazalo, da bo domžalski pritisk obrodil sadove, je Kenan Horić v 75. minuti prejel drugi rumeni karton, ki je pomenil predčasno pot v slačilnico. Vse upe domačih je pokopal Amer Krcić, ki se je v 83. minuti dokopal do žoge v kazenskem prostoru in jo poslal za hrbet Nejca Vidmarja za prvo zmago v sezoni.