Vratar Gorice Vasja Simčič je prvič v tej sezoni ostal nepremagan. Foto: Ervin Čurlič
Gorica v drugem polčasu napolnila mrežo Radomelj

Pred zadnjo tekmo 5. kroga sta oba kluba ždela na dnu lestvice Prve lige Telekom Slovenije. Zdaj so Novogoričani z izdatno zmago skočili na 7. mesto, Radomljani pa so prikovani na zadnje mesto.
Po štirih zaporednih porazih in tudi neuspehu v srednem superpokalu je Gorica le dosegla prvo zmago. Uvod tekme je bil dokaj previden z rahlo premočjo gostiteljev, ekipi pa sta le redko prišli do zaključnih strelov, pa še ti so bili preslabi oziroma premalo natančni. To se je nadaljevalo ves prvi polčas, v katerem je moral domači trener Luigi Apolloni že v 41. minuti poseči po prvi menjavi, saj se je poškodoval Stephen Makinwa. Zamenjal ga je Dejan Žigon.

Odprlo se je v 46. minuti
Že v prvi minuti nadaljevanja pa so belo-modri povedli, ko je bil Luka Majcen po podaji z desne strani najspretnejši pred vrati gostov in zadel za 1:0. Radomljani, ki so tokrat še igrali brez Žige Smrtnika, posojenega iz Kopra, so se še v večjem zaostanku znašli v 67. minuti. Po podaji Amela Džuzdanovića s prostega strela je žogo z glavo v mrežo preusmeril Amedej Vetrih in povišal na 2:0.
V 83. minuti so imeli Novogoričani še eno priložnost, ko je po Majcnovi podaji v globino Žigon slabo streljal. Zato pa je bolje Matija Širok v 88. minuti, ko je unovčil Majcnovo podajo pred vrata. Podajalec pri tretjem zadetku pa se je med strelce vpisal še v sodniškem dodatku, ko je učinkovito zaključil protinapad za končnih 4:0.

Preostala srečanja so bila v petek in soboto.