Radomljani so v pretekli sezoni 2. SNL na treh srečanjih dvakrat visoko premagali Kidričane s 6:1 in 4:0, ob koncu sezone pa je bilo 1:1. Foto: BoBo
Miran Srebrnič
Goriška četa Mirana Srebrniča je dobila obe domači tekmi, medtem ko je na obeh gostovanjih v Celju in Krškem izgubila. Foto: www.alesfevzer.com
Nogomet: Preobrat na Bonifiki
Martin Kramarič mož odločitve v Krškem

Po izpadu iz Evrope bodo Domžale v nedeljo gostovale v Velenju pri Rudarju, v ponedeljek pa sledi derbi Maribor - Olimpija.

V Domžalah je uvod pripadel gostom, a so v 16. minuti prek Marka Kovjenića povedli Radomljani. V 52. minuti se je po kotu z desne strani v kazenskem prostoru najbolje znašel Lovro Bizjak in izenačil. Isti nogometaš je v 69. minuti po podaji Matica Vrbanca zadel še enkrat, v 77. minuti pa je končni izid postavil rezervist Luka Gajić.

Goričani streljali, Krško zadelo
Krčani so zmagali prvič v tej sezoni. Iz treh strelov na celotni tekmi so z enim zadeli v polno, v 60. minuti je bil po podaji Filipa Dangubića strelec Martin Kramarič. Novogoričani so proti tekmečevim vratom streljali desetkrat.
Preobrat Koprčanov
Junak na Bonifiki je bil Senijad Ibričić z dvema goloma. Celjani pred tem niso izgubili proti Kopru na osmih zaporednih tekmah. Gostje so sredi prvega polčasa sicer povedli. Po strelu z razdalje je nespretno posredoval Vasja Simčič, na odbito žogo je pritekel Matej Podlogar, ki pa ga je koprski vratar podrl in sodnik Dragoslav Perić je pokazal na belo točko. Po kar dolgi prekinitvi zaradi nudenja zdravniške pomoči Simčiču je Lovre Čirjak zanesljivo izvedel 11-metrovko. Koper je izenačil pet minut pozneje, Ibričić je v polno meril z natančnim diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora.

V 64. minuti je po prostem strelu s 25 metrov natančno sprožil Čirjak, odlično pa je reagiral David Adam, ki je zamenjal Simčiča, in žogo s skrajnimi močmi odbil v vratnico. Do odbite žoge je pritekel Jure Travner in jo potisnil v mrežo, a je bil v nedovoljenem položaju in ostalo je pri 1:1.

Zmagoviti zadetek je padel v 85. minuti. Janez Pišek je na golovi črti z roko obranil strel Jana Andrejašiča, potem ko je bil Kotnik že premagan, zato je prejel rdeči karton, Ibričić pa se je z 11-metrovke veselil še drugega gola na tekmi.