Luka Koper je po sobotnem porazu v Stožicah še drugič zapored izgubila. V 12 krogih je zbrala le devet točk. Edino zmago je dosegla v 8. krogu v Kranju. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

V 11. minuti je goste, ki so se večinoma branili, ob prvem resnem prehodu prek polovice igrišča v vodstvo popeljal Roman Bezjak, ki je z lobom z glavo zadel po lepi globinski podaji Saše Bakarića. To je bil že šesti letošnji gol celjskega napadalca. Koprčani so imeli v nadaljevanju terensko premoč. Kronali so jo v 25. minuti, ko je po akciji Aljaža Strune z 11 metrov v polno meril Adnan Aganović.
V 34. minuti so bili Celjani blizu novega vodstva, a je Ivan Firer žogo preusmeril le v okvir domačih vrat. V drugem polčasu so bili gostitelji še naprej bolj podjetni (priložnosti sta imela Siniša Linić in Aganović), a so v 78. minuti znova povedli varovanci trenerja Damijana Romiha. Z lepim strelom z 18 metrov v daljši kot je Igorja Nenezića premagal Denis Popović. Do konca se izid ni več spremenil, sta pa bila zaradi drugega rumenega kartona izključena Bakarić in Naser Kajtazi.
V sodnikovem podaljšku ostali brez 11-metrovke
Koprčani so imeli sicer prvo priložnost v sedmi minuti, ko je Davor Bagarič poslal predložek z leve strani, osamljeni Srebrenko Posavec pa je z glavo z le nekaj metrov streljal prek vrat. V sodnikovem podaljšku je po predložku Bagarića žoga nekoga v celjski obrambi zadela v roko, a se glavni sodnik Dejan Balažič kljub burnim protestom gostiteljev ni odločil za 11-metrovko.
Tri tekme bodo v sredo, obračun med Rudarjem in Mariborom pa je zaradi evropskih obveznosti vijoličastih preložen na še nedoločen datum.
12. krog:
LUKA KOPER - CM CELJE 1:2 (1:1)
1.000; Aganović 25.; Bezjak 11., Popović 78.
RK: Kajtazi 87.; Bakarić 86.
Luka Koper: Nenezić , Žibert, Handanagić, Linić, Posavec , Struna, Aganović, Bagarić, Đukić, Bubanja (76./Kajtazi ), Osterc (63./Kelenc).
CM Celje: Mujčinović, Akakpo, Krajcer, Popović, Bezjak (88./Avguštin), Bakarić , Kapić, Radulović , Pavlović, Firer (57./Marijan), Medved (70./Močivnik).

Sreda ob 18.00:
DOMŽALE - TRIGLAV

NAFTA - MURA 05 (prenos na TV SLO 2 in MMC-ju)

HIT GORICA - OLIMPIJA

Preloženo:
RUDAR - MARIBOR

MARIBOR 11 6 3 2 23:14 21 OLIMPIJA 11 6 3 2 20:14 21 RUDAR 11 5 3 3 18:14 18 HIT GORICA 11 4 3 4 15:9 15 CM CELJE 12 4 3 5 17:16 15 DOMŽALE 11 4 3 4 14:15 15 MURA 05 11 4 3 4 9:14 15 NAFTA 11 3 3 5 12:12 12 TRIGLAV 11 3 2 6 5:18 11 LUKA KOPER 12 1 6 5 10:17 9