• Pet krogov pred koncem razlika na vrhu ena točka
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.8 od 42 glasov Ocenite to novico!
Milivoje Novaković
Milivoje Novaković je ob koncu prvega polčasa za 1:0 zadel z 11-metrovke po igranju z roko Luke Baturja v kazenskem prostoru. Foto: BoBo
Viole
Domači nogometaši so morali po koncu tekme na "zagovor" k navijačem (nekaj jih je vdrlo na igrišče) in na njihovo željo sleči drese. Vse skupaj se je na srečo končalo brez večjih incidentov. Foto: BoBo
Filip Dangubić
Filip Dangubić (na tleh) je v 27. nastopu dosegel svoj drugi zadetek v Prvi ligi TS. Foto: www.alesfevzer.com

Novo mesto/Maribor - MMC RTV SLO/STA

Nogometaši Maribora v 31. krogu Prve lige TS niso izkoristili sobotnega poraza Olimpije in se niso prvič po začetku avgusta povzpeli na vrh lestvice, saj so proti Luki Koper le remizirali z 2:2.

Vijoličasti pet krogov pred koncem prvenstva za Ljubljančani zaostajajo za točko. V Ljudskem vrtu so pri komaj devetih stopinjah Celzija v 41. minuti povedli po igranju Luke Baturja z roko na levi strani kazenskega prostora ob gol-avt črti, ko je z drsečim štartom poskušal ustaviti Sintayehuja Sallalicha. Z 11-metrovke je bil zanesljiv Milivoje Novaković.

Koper je v drugem polčasu izkoristil uspavanost gostiteljev, imel nekaj priložnosti, v petih minutah med 71. in 76. minuto pa pripravil šokantni preobrat z zadetkoma Jake Štromajerja (po podaji Fabiana Lokaja) in Jana Andrejašiča (z desne strani se je sprehodil naprej in zadel levi zgornji kot), ki sta kaznovala nezbranost domače obrambe.

"Nova" imel v sodnikovem dodatku na nogi zmago
Med obema zadetkoma se na drugi strani sodnik Miran Bukovec po Baturjevem oviranju Novakovića z roko ni odločil, da še enkrat pokaže na belo točko. V 87. minuti je slovenski reprezentant po strelu iz kota vendarle še drugič zatresel mrežo in iz bližine postavil končni izid, ko se v gneči ni izkazal vratar Vjekoslav Tomić. "Nova" je imel v 91. minuti sijajno priložnost za zmago, a je iz zelo ugodnega položaja neoviran streljal naravnost v Tomića.

Koprčani v Ljudskem vrtu niso zmagali že več kot šest let. Na začetku tekme so imeli pobudo Mariborčani, toda ta je v nadaljevanju splahnela in igra je potekala večinoma med kazenskima prostoroma. Po koncu tekme so poleg žvižgov zaradi neprepričljive igre sledile tudi neljube scene pod južno tribuno. Domači nogometaši so morali na "zagovor" k navijačem (nekaj jih je vdrlo na igrišče) in na njihovo željo sleči drese. Vse skupaj se je na srečo končalo brez večjih incidentov.

Krko in Koper ločita dve točki
Krka je s pomembno zmago nad Zavrčem z 2:0 ostala v boju za obstanek. Za devetouvrščenim Koprom zaostaja dve točki. Novomeščani so se treh točk razveselili prvič po sedmih tekmah brez zmage. Že v prvem polčasu so si pripravili nekaj priložnosti, medtem ko gostje posebej nevarni niso bili. Razburil jih je le sodnik Rade Obrenović, ko v 44. minuti ni dosodil 11-metrovke po domnevnem igranju z roko Mihe Kostanjška.

V 73. minuti se je izid vendarle spremenil, potem ko je Filip Dangubić tudi z nekoliko sreče na robu kazenskega prostora prišel do žoge in nato v medsebojnem dvoboju z vratarjem Matijo Kovačićem rutinirano zadel. Le dve minuti pozneje je Krka vodstvo podvojila. Po kotu je žoga na drugi vratnici padla točno na nogo Italijanu Matteu Boccacciniju, ki je tako ob slabem pokrivanju Zavrča dosegel svoj prvenec v dresu Dolenjcev.