Nusmir Fajić je v 17. minuti zadel za 1:0. Foto: BoBo
Massimo Coda
Massimo Coda je z dvema goloma poskrbel, da je Olimpija izgubila še 11. od zadnjih 13 tekem. Foto: Aleš Fevžer
Napadalec Jean Philippe Mendy po podaljšanju pogodbe z Mariborom do leta 2017.

Videli smo, da smo morali vložiti veliko energije, da smo prišli do naslova. Tudi z igralcem manj smo zasluženo zmagali. Enostavno, vsaka čast fantom.

Trener Maribora Ante Šimundža po zmagi nad Triglavom in osvojenem naslovu
Slavje Maribora po 12. zvezdici
Zavrč s polnim izkupičkom iz Velenja
Olimpija izgubila petič zapored
Remi Luke Koper in Domžal na Bonifiki
Maribor 12. slovenski nogometni prvak

Vijoličasti so pred približno 4.000 gledalci v Ljudskem vrtu povedli v 17. minuti, ko je Nusmir Fajić izkoristil predložek Martina Milca z desne strani in z glavo zatresel mrežo Darjana Curanovića.

Gostje, ki se borijo za obstanek, so odgovorili v 31. minuti. Ajdin Redžić je v samostojnem prodoru najprej preigral Arghusa, nato pa ukanil še Jasmina Handanovića.

Fajić še drugič premagal Curanovića
Domači so v nadaljevanju stopnjevali pritisk na Gorenjce, kar se jim je obrestovalo v 41. minuti, ko je Fajić po preigravanju v kazenskem prostoru žogo spretno spravil za hrbet Curanovića.

Izključitev Arghusa, vratnica Fajića
V 50. minuti je Maribor ostal le z desetimi igralci, saj je Argus dobil drugi rumeni karton. Kljub igralcu manj je bil Maribor nevarnejši nasprotnik. Curanović je ubranil dva zaporedna poskusa Marcosa Tavaresa. V 68. minuti je Fajića ustavila vratnica. V nadaljevanju zadetkov ni bilo več, gledalci pa so le čakali, kdaj bo sodnik Amir Sagrković odpiskal konec srečanja, ki je pomenil tradicionalen vdor navijačev na zelenico ter začetek dolge in vesele noči pod Kalvarijo.

Pučko in Janža strelca v Kopru
Drugouvrščena Luka Koper, ki zaostaja deset točk, je doma remizirala z Domžalami (1:1). Oba gola sta padla že v prvem polčasu. V peti minuti je iznajdljivi Matej Pučko precej z desne strani žogo poslal pod prečko. Gostje so izenačili v 31. minuti. Pri podaji v kazenski prostor je domači branilec Denis Šme igral z roko, tako da je sodnik Slavko Vinčić pokazal na belo točko, ki jo je izkoristil Erik Janža. Drugi polčas na Bonifiki je bil precej manj zanimiv, tako da se izid ni več spremenil.

Le 80 gledalcev v Stožicah videlo peti zaporedni poraz Olimpije
Gorica je v Stožicah z 2:0 premagala Olimpijo, ki je klonila petič zapored. Nov poraz zmajev si je ogledalo le 80 gledalcev. Primorci so povedli v 18. minuti, ko je Massimo Coda po podaji Amedeja Vetriha žogo iz neposredne bližine potisnil v mrežo. Na drugi strani sta pri Olimpiji poskušala Nik Omladič in Jaka Corn, a sta bila nenatančna. V drugem polčasu je najprej v 53. minuti Filip Valenčič stresel prečko. Šest minut pozneje pa je Coda postavil končni izid, potem ko je v protinapadu z roba kazenskega prostora s pomočjo vratnice matiral Aleksandra Šeligo. Ljubljančani v nadaljevanju niso imeli dinamita za preobrat.

Zavrč ujel Rudar na "levi" nogi
Hit prvenstva Rudar je na domačem igrišču nekoliko presenetljivo izgubil z Zavrčem (2:3). Poraz ni usoden, saj so si Velenjčani že predtem zagotovili mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja. Gostje so povedli v 10. minuti, ko je Josip Golubar matiral Matjaža Rozmana, ki ni najbolje posredoval. Zavrč je v 33. minuti podvojil prednost. Domači niso uspeli "počistiti" predložka Dorisa Kelenca, kar je izkoristil Boris Sambolec, ki je iz bližine ukanil Rozmana. Domači so znižali zaostanek v 67. minuti. Zaradi igranja z roko Marka Roškarja je Rudar prišel do enajstmetrovke, s katere je bil uspešen Mate Eterović. Upov domačih je bilo konec v 84. minuti, ko je prav tako z enajstmetrovke zadel Kelenc. Prekršek za najstrožjo kazen je napravil Rusmin Dedić, ki je podrl Karla Težaka. Poraz domačih je v 94. minuti ublažil Eterović.