Nusmir Fajić je v 17. minuti zadel za 1:0. Foto: BoBo
Massimo Coda
Massimo Coda je z dvema goloma poskrbel, da je Olimpija izgubila še 11. od zadnjih 13 tekem. Foto: Aleš Fevžer
       Dileme ni bilo. Vprašal sem le, kje naj podpišem.
 Napadalec Jean Philippe Mendy po podaljšanju pogodbe z Mariborom do leta 2017.
       Videli smo, da smo morali vložiti veliko energije, da smo prišli do naslova. Tudi z igralcem manj smo zasluženo zmagali. Enostavno, vsaka čast fantom.

Maribor - MMC RTV SLO

Nogometaši Maribora so premagali Triglav z 2:1, s čimer so dva kroga pred koncem prvenstva postali novi državni prvaki, četrtič zapored, skupaj pa 12.

Vijoličasti so pred približno 4.000 gledalci v Ljudskem vrtu povedli v 17. minuti, ko je Nusmir Fajić izkoristil predložek Martina Milca z desne strani in z glavo zatresel mrežo Darjana Curanovića.

Gostje, ki se borijo za obstanek, so odgovorili v 31. minuti. Ajdin Redžić je v samostojnem prodoru najprej preigral Arghusa, nato pa ukanil še Jasmina Handanovića.

Fajić še drugič premagal Curanovića
Domači so v nadaljevanju stopnjevali pritisk na Gorenjce, kar se jim je obrestovalo v 41. minuti, ko je Fajić po preigravanju v kazenskem prostoru žogo spretno spravil za hrbet Curanovića.

Izključitev Arghusa, vratnica Fajića
V 50. minuti je Maribor ostal le z desetimi igralci, saj je Argus dobil drugi rumeni karton. Kljub igralcu manj je bil Maribor nevarnejši nasprotnik. Curanović je ubranil dva zaporedna poskusa Marcosa Tavaresa. V 68. minuti je Fajića ustavila vratnica. V nadaljevanju zadetkov ni bilo več, gledalci pa so le čakali, kdaj bo sodnik Amir Sagrković odpiskal konec srečanja, ki je pomenil tradicionalen vdor navijačev na zelenico ter začetek dolge in vesele noči pod Kalvarijo.

Pučko in Janža strelca v Kopru
Drugouvrščena Luka Koper, ki zaostaja deset točk, je doma remizirala z Domžalami (1:1). Oba gola sta padla že v prvem polčasu. V peti minuti je iznajdljivi Matej Pučko precej z desne strani žogo poslal pod prečko. Gostje so izenačili v 31. minuti. Pri podaji v kazenski prostor je domači branilec Denis Šme igral z roko, tako da je sodnik Slavko Vinčić pokazal na belo točko, ki jo je izkoristil Erik Janža. Drugi polčas na Bonifiki je bil precej manj zanimiv, tako da se izid ni več spremenil.

Le 80 gledalcev v Stožicah videlo peti zaporedni poraz Olimpije
Gorica je v Stožicah z 2:0 premagala Olimpijo, ki je klonila petič zapored. Nov poraz zmajev si je ogledalo le 80 gledalcev. Primorci so povedli v 18. minuti, ko je Massimo Coda po podaji Amedeja Vetriha žogo iz neposredne bližine potisnil v mrežo. Na drugi strani sta pri Olimpiji poskušala Nik Omladič in Jaka Corn, a sta bila nenatančna. V drugem polčasu je najprej v 53. minuti Filip Valenčič stresel prečko. Šest minut pozneje pa je Coda postavil končni izid, potem ko je v protinapadu z roba kazenskega prostora s pomočjo vratnice matiral Aleksandra Šeligo. Ljubljančani v nadaljevanju niso imeli dinamita za preobrat.

Zavrč ujel Rudar na "levi" nogi
Hit prvenstva Rudar je na domačem igrišču nekoliko presenetljivo izgubil z Zavrčem (2:3). Poraz ni usoden, saj so si Velenjčani že predtem zagotovili mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja. Gostje so povedli v 10. minuti, ko je Josip Golubar matiral Matjaža Rozmana, ki ni najbolje posredoval. Zavrč je v 33. minuti podvojil prednost. Domači niso uspeli "počistiti" predložka Dorisa Kelenca, kar je izkoristil Boris Sambolec, ki je iz bližine ukanil Rozmana. Domači so znižali zaostanek v 67. minuti. Zaradi igranja z roko Marka Roškarja je Rudar prišel do enajstmetrovke, s katere je bil uspešen Mate Eterović. Upov domačih je bilo konec v 84. minuti, ko je prav tako z enajstmetrovke zadel Kelenc. Prekršek za najstrožjo kazen je napravil Rusmin Dedić, ki je podrl Karla Težaka. Poraz domačih je v 94. minuti ublažil Eterović.

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 34. krog

MARIBOR - TRIGLAV 2:1 (2:1)
4.200; Fajić 17., 41.; Redžić 30.
: Arghus 50./Maribor

Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Arhgus , Viler, Mertelj, Filipović, Vršič (56./Dervišević), Tavares, Mendy (86./Bohar), Fajić (71./Cvijanović).

Triglav: Culibrk, Klemenčič, Djukić, Diallo, Šturm, Majcen (85./A. Poplatnik), Udovič (82./Brajič), Krcić, Križaj (65./ M. Poplatnik), Palibrk , Redžić.

Sodnik: Amir Sagrković (Vrhnika)

LUKA KOPER - DOMŽALE 1:1 (1:1)
300; Pučko 6.; Janža 31./11-m

Luka Koper: Simčič, Gregorič, Šme, Žibert (81./Pilčić), Lotrič , Ivetić, Črnigoj (84./Štulac), Hadžić, Štromajer (64./ Galešić), Ćovilo, Pučko.

Domžale: Vidmar, Horić, Požeg Vancaš, S. Vuk (75./G. Vuk), Jelar , Aneff (83./Rudonja), Dobrovoljc, Majer , Janža, Korun, Kous (74./Žužek).

Sodnik: Slavko Vinčić (Kranj)

OLIMPIJA - GORICA 0:2 (0:1)
80; Coda 18., 59.

Olimpija: Šeliga, Kostić, Vukčević, Bajrić, Fink (78./Škarabot), Jović, Trifković (46./Rodić ), Kapun, Valenčič, Corn (83./Djermanović), Omladič.

Gorica: Cordaz, Širok, Vanin, Berardocco , Gigli, Modolo, Bazzoffia (76./Lapadula), Vetrih , Coda, Misuraca (84./Vicente), Boniperti (69./Finocchio).

Sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah)

RUDAR - ZAVRČ 2:3 (0:2)
630; Eterović 66./11-m, 94.; Golubar 11., Sambolec 32., Kelenc 84./11-m

Rudar: Rozman, Klinar, Dedić , Bubalović , Jahić (79./Saramati), Stjepanović (61./Kocić), Radujko, Rotman, Črnčič, Podlogar (86./Plesec), Eterović.

Zavrč: Fink, Kurbus, Sambolec, Roškar, Kokol , Šafarić, Golubar, Kelenc (88./Čeh), Kresinger , Matjašič (46./Težak), Smrekar (68./Brlečić).

# 13.05.2014 ob 22:42
Ok samo res 80 gledalce v Ljubljani na tekmi, 80? Jaz sem mel več folka na rojstnem dnevu :)
bizgo-11
# 13.05.2014 ob 21:52
Olimpija-gorica 80 gledalcev?? V primorski ligi jih je na tekmi košana-komen več!
backless
# 13.05.2014 ob 21:05
ploskam rtvju za izbiro prenosa. čeprav se v mariboru danes igra za naslov, prenašajo drugo tekmo. mogoče za to ker je zanimivejša? mi je popolnoma vseeno. vzamite si za zgled anglijo. čeprav se je pričakovala zanimivejša tekma med liverpoolom in newcastlom, so glavni programi prenašali city, ker se je pričakoval naslov. se pa seveda tam prenaša veliko število tekem, tudi liverpool si našel na kterem programu. ampak city je bil na glavnih.
še enkrat...ploskam za izbiro.
Balaž
# 13.05.2014 ob 21:56
Čestitke tudi Matjažu Keku, ki je z Rijeko osvojil hrvaški pokal ;)

Na Kantridi se že postavlja spomenik ;)
rokec2
# 13.05.2014 ob 22:12
Transparent viol je bil super
Pijan povoziš ljudi,tebe pa za baklo skrbi.
17
# 13.05.2014 ob 09:39
zanimivo, prenašajo pa nepomebno tekmo v kopru. to je isto kot da bi v angliji se boril city za prvaka, prenašali pa bi arsenal
Vision
# 13.05.2014 ob 22:51
Pogresam Olimpija No1 komentatorja! Najbrz jih zadrzujejo na severu, dokler se stadion ne izprazni kot je to ponavadi???
Bter
# 13.05.2014 ob 21:51
Deimos
# 13.05.2014 ob 10:19
A lahko nekdo iz RTV sporoči na podlagi česa se danes prenaša tekma Kopra in Domžal, namesto Maribora in Triglava? Gledanost slednje tekme bi gotovo bila precej višja in konec koncev odloča o naslovu prvaka.
RUS
# 13.05.2014 ob 09:54
končno en prenos kopra na tvju:))))
se opravičujem koprčanom ampak danes bi mogoče bilo bolje prenašati mb - triglav
NinCy2
# 13.05.2014 ob 21:54
Čestitke Mariboru za 12 naslov!
goodyear1980
# 13.05.2014 ob 22:48
Ja kje so danes "vrli" komentatorji @Cvetača in njim podobni? Mogoče so v veliki gužvi ostali in se še niso vrnili iz stadiona v Stožicah!
stanolio
# 13.05.2014 ob 22:04
80 gledalcev v Ljubljani na tekmi prve slovenske nogometne lige je sramota za nogometno organizacijo Slovenije in za vse medije ki govorijo o TV prenosih nekih slovenskih tekem, komu jih pa mislimo kazati če niti tekme noče nihče gledati. Komu dajemo denar za to da profesionalno igra nogomet, ki ga gleda 80 gledalcev, če to ni norija v sedanjih časih ne vem kaj je norija. Vlečenje vrvi na sindikalnih igrah malega slovenskega podjetja gleda več ljudi kot prvoligaško tekmo v Ljubljani HALLO ali smo normalni.
donkey
# 13.05.2014 ob 12:05
samastala
# 13.05.2014 ob 11:14
NE RAZUMEM ZAKAJ NI PRENOSA ZA TAKO POMEBNO TEKMO?IN VNDARLE BO MARIBOR SLAVIL SVOJ 12.NASLOV PRVAKA.Samo v sloveniji je možno ,da ni prenosa tekme ,ko se slavi za prvaka lige.Vse spoštvonaje do kluba Koper in Domžale ampak vndarle je bolj pomebna tekma Maribor in Triglav.Vrjetno imamo glih to nesrečo ,da imamo za nasprotnika Triglav ,ki kot kaže za RTV ni zanimiv če bi bili Koper , Gorica in Rudar sem prepričan bi bil prenos.Me pa zanima tudi situacija ,če mi bila Olimpija na našem mestu se mi zdi ,da bi bil prenos.ČE VAM MARIBOR NI VREDEN PRENOSA NA SLO 2 GA DAJTE VSAJ NA TV MARIBOR.
sportivko
# 13.05.2014 ob 09:57
Danes bi lahko imel NK Maribor prenos tekme preko svoje internetne strani, da s tem pokaže svojo veličino. Tekme iz tujine (mislim da iz Malte) so že prenašali, reporterji so bili super :) HA,HA
pkozin
# 13.05.2014 ob 23:32
Iskrene čestitke Mariboru, mene pa kot pristaša Olimpije žalosti dejstvo, da ne vem kdo odloča v Stožicah. To je popolna sramota, Prvo ekipo je za razpustit in nadaljevati z igralci u-20 in se poskusit drugo leto obdrćat v ligi. Vse "profesionalce" vključno s trenerjem in Rrastoderjem pa nagnat.
Takih pogojev in stadiona nima nihče in ni prav da na njem "brcajo" diletantje
.
Vision
# 13.05.2014 ob 22:35
Blo jih je med 80 in 100. In upam da bo še slabše, ker vodstvo Olimpije očitno ne šteka na drug način. Niso oni Dinamo, da si lahko privoščijo igranje pred praznim stadionom.
ultras_gorica
# 13.05.2014 ob 13:10
Ne navijam za Maribor ampak mi ni jasno, kako lahko prenašate koprski antinogomet in neke Domžale, ko pa nek klub slavi naslov prvaka? To bi bilo edino pravično do vseh navijačev, ki ne morejo na tekmo in teh je neprimerno več kot jih imata dva kluba brez navijačev, ki ju boste prenašali.
rokatina
# 13.05.2014 ob 21:58
pa še onih 80 vidlo popuš proti heliosu...hehe
crnec
# 13.05.2014 ob 21:50
zamudnik

Slavijo, zabavajo se, veseli so. tri stvari, ki jih v tvojem zagrenjenem življenju ni.
Čestitke mojemu Mariboru! Pozdrave iz Dunaja!!!!!!!!
pezdicek
Pri nas jih je vsak teden na malem nogometu 200+. Ena lolubljana pa jih zmere 80. Epic fail.

haha. In pred sezono gredo oni na prvaka. Druge lige menda. - 37 lepo zmrzuje
infostriker
# 13.05.2014 ob 20:15
V Ljubljani je bilo na tekmi 80 gledalcev ???

# 13.05.2014 ob 09:52
Da so bile tri od zadnjih štirih medsebojnih tekmah odigrane v Kranju, vse je dobil Maribor, ena pa v Mariboru, na kateri je zmagal Triglav.
Optimus
# 13.05.2014 ob 09:22
Zanimivo vprašanje! Ko bi le bi šel kak prenos, ki bi dal odgovor.
black_mamba
# 13.05.2014 ob 23:20
Čestitke
NK MARIBOR-u
Vsaj eno nogometno moštvo,ki nam je lahko evropski ponos.
pezdicek
# 13.05.2014 ob 21:30
Evo vam jankovičeve stožice. 3 čistilke hišnik in varnostniki so si danes ogledali tekmo.

Lepo za 16000 sedišč. Vzdušje popolno.
blackened
# 13.05.2014 ob 12:12
@modeeeeeeeeeeel:
Saj že ptički čivkajo...Olimpija je slovenski rekorder pri zbiranju naslovov državnega prvaka za naslednje leto!!
mcpero
# 13.05.2014 ob 21:57
Ostalih 80 je šlo na tekmo košarke v stožice :)
pezdicek
MARIBOR!!! Je BIL, JE in BO PRVAK!

++++37 pred lolimpijo.

neprecenljivo.
Nikec3
# 13.05.2014 ob 20:21
80 gledalcev sredi Ljubljane? Je to rekord Slovenske lige? Številko 100 sem že videl, 80 pa ne. :D
No Remorse
# 13.05.2014 ob 18:49
Kaj olimpija je spet dobila kazen za igranje pred praznimi tribunami glede na to da ni niti 40 gledalcev?
Abndbn
# 13.05.2014 ob 11:44
Tekma za naslov v Mariboru, in vi v istem terminu prenašate Koper-Domžale. Niste diht!
kunta kinte
# 13.05.2014 ob 10:10
ni to smešno,da lahko en avstrijec gleda skoraj vse tekme naše lige(od zimskega premora praktično vse),Slovenec pa samo tu in tam kakšno? da se tekme,ki odloča o prvaku sploh ne da videt?!?
# 13.05.2014 ob 09:55
Drugače pa ne vem, zakaj ne prenaša RTV raje te tekme: Maribor bo igral za naslov, Koper za obstanek, gledalcev bo verjetno tudi kar nekaj (če le ne bo cel dan tak gnilo vreme, kot je trenutno v Mb), vzdušje bo praznično, itd. To so stvari, ki delajo reklamo naši ligi, vsak dodaten gledalec prav pride.

Namesto tega boste pa raje prenašali šah iz Kopra, ki ne odloča o ničemer. Še ena nerazumljiva odločitev.
malidelnicar
# 13.05.2014 ob 23:15
Čestitke Mariboru!
Delajte SMELO in PREUDARNO še naprej! Lepo tudi, da je Mendy dokazal svojo zvestobo klubu - je odličen igralec. In lepo je videti tudi ,da je Fajić pokazal pravi odnos do dresa! Sedaj pa odgorono zaključit sezono brez razprodaje točk in ugleda in nato strateška priprava na evropske kvalifijacije za Ligo prvakov!

Hkrati pa SRAMOTA za Olimpijo!

Jebemti v petek ko sem šel ven plesat se nas je več zbralo v klubu!!!!!!

SRAMOTA!!!!!!!!!!
Marš!!!!!!! Jebem vam ***** in ***** v ******* skupaj z ********* in ljubljansko *********!
kunta kinte
# 13.05.2014 ob 22:08
Vlečenje vrvi na sindikalnih igrah malega slovenskega podjetja gleda več ljudi kot prvoligaško tekmo v Ljubljani

haha
fabre
# 13.05.2014 ob 21:31
Rijeka !!!
Mr.Somebody
# 13.05.2014 ob 18:38
a Olimpija lahko izpade iz prve lige v tej sezoni? :)
# 13.05.2014 ob 21:02
Ojej. Tako kot Olimpija igra, ni skupaj s Stožicami vredna kilo uvoženih banan. Medtem pa vsako leto najavlja naskok na krono prvenstva!
crompe
# 13.05.2014 ob 19:00
Pravijo, da se nogomet igra za gledalce, v Ljubljani težko to rečeš. Bolj igrajo za prazne stole in prazen stadion. Katastrofa je to letos . . .
Sentinelslo
# 13.05.2014 ob 18:37
@gregorsu:V Ljudskem vrtu se zvečer pričakuje "čaga"

je to kaka žival?

kaj pa misliš da pričakujemo ŽUR ?

hehe ŽUR hehe....svašta....
stajrc
# 13.05.2014 ob 17:04
SRAMOTA za javno televizijo!!!!!!!!! Kako lahko prenašajo tekmo, kjer ne bo igrala ekipa, ki morda danes postaja ponovno prvak. Če bi bili v Španiji, Nemčiji ali VB bi jih vseh 2000 zaposlenih postalo brezposelnih, ker jih javnost ne bi tolerirala kot zaposlene na podlagi plačevanja RTV davka!!!!!

Še en razlog, da je resnično treba ukinit RTV prispevek, storitev javne televizije pa vsakih 5 let s koncesijo podeljevati najboljšim ponudnikom. In potem se naj odločajo tržno ali pa po svoji arogantni pameti.

Ljubljana očitno nima na pozicijah posameznikov, ki bi bili sposobni sprejemati prave odločitve, ki bi bili sposobni videti, da je Slovenija predvsem to kar je okoli Ljubljane. Aroganca in sramota. In to se vidi v vseh podsistemih tega dekadentnega dela družbe v Slo.
Giroud
# 13.05.2014 ob 16:20
To je pa višek ignorance.

Predvajati v prenosu tekmo, ki ne odloča o ničemer med Koprom in Domžalami in ne tekme med Mariborom in Triglavom, na kateri bo Maribor kot kaže dokončno osvojil naslov prvaka? Pa to je naravnost smešno. Kako ignorantski odnos medijev do našega nogometa. Da ne govorim, da nacionalen medij ni sposoben skupaj spravit enega povzetka kroga, ene oddaje da bi popularizirala naš nogomet. Še prenosa tekme ne znajo izbrat. Sramota brez primere
Inštruktor
# 14.05.2014 ob 05:25
Čestitke! Nisem navijač nobenega kluba ampak navijač športa! In NK Maribor je klub, ki dela na dolgi rok v imenu kvalitete. Spoštovanja vredno. Le tako naprej!
Medo1247
# 14.05.2014 ob 00:12
OK, ni treba žalit, da je med 80 gledalcev v LJ bilo X število čistilk, ki so pobirale banana itd...
ampak da se je dejansko zbralo 80 ljudi v Stožicah pa je SRAMOTA!!! Sramota za LJ, sramota za Olimpijo. Na NZS in v Olimpiji bi se morali nad tem zelo zelo zamisliti.
Ščurek
# 13.05.2014 ob 22:45
Hahahah O L I M P I J A
Belphegor
# 13.05.2014 ob 17:12
ne morem se znebiti občutka, da to sr***e s prenosi dela rtv namerno. gotovo bi bilo drugače, če bi z današnjo (morebitno) zmago naslov osvojile "bananice".

bo pa tudi v prihodnje za vse (pre)težko. mendy bo v MB še vsaj 3 sezone, bratranec pa gotovo ne več dolgo...

293
20. marec 2018 ob 18:31 Novinar športnega časnika EkipaSN Dejan Mitrović, nad katerim se je v soboto znesel športni direktor NK-ja Maribor Zlatko Zahovič, je zaradi groženj poiskal pomoč na policiji.