Goran Cvijanović je v Kidričevem dosegel dva zadetka. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Aleksander Rajčević
Aleksander Rajčević je načel mrežo Aluminija. Foto: MMC RTV SLO/T. O.
Dejan Žigon
Dejan Žigon je s sedmimi goli najboljši strelec lige. Foto: Ervin Čurlič
Mojstrovina prvega strelca lige Dejana Žigona
Maribor razigran v Kidričevem

Nogometaši Aluminija, ki naj bi se bojevali za obstanek, so zelo dobro začeli sezono in so trenutno na 5. mestu lestvice, tik pred Olimpijo. Današnja tekma je bila za igralce in navijače nekaj posebnega, vijoličasti pa se niso opekli pred četrtkovim začetkom Evropske lige, ko v Ljudski vrt prihaja Panathinaikos.

Dva zadetka Cvijanovića
Junak srečanja je bil Goran Cvijanović z dvema zadetkoma. Mariborčani so povedli v 15. minuti, ko je Cvijanović po prekršku nad njim izvedel prosti strel z leve strani in podal v kazenski prostor, kjer je bil najspretnejši Aleksander Rajčević. Vsega tri minute pozneje so gosti vodili že z 2:0, ko je Marcos Tavares odvzel žogo Semirju Spahiću in jo pravočasno oddal Robertu Beriću, ta pa je žogo poslal v levi kot domačih vrat.

Aluminij je znižal izid v 34. minuti. V dvoboju Martina Milca in Roberta Kureža je slednji padel v kazenskem prostoru Maribora, zanesljiv izvajalec 11-metrovke pa je bil Marko Drevenšek. Vijoličasti v nadaljevanju niso uspeli povišati vodstva, v 60. minuti pa so bili blizu izenačenja igralci Aluminija, natančneje Kurež, ki se je znašel sam pred Jasminom Handanovićem, vendar je ta odlično posredoval in žogo odbil v kot. Pet minut zatem je s prostega strela s 17 metrov Cvijanović z natančnim udarcem po tleh skozi živi zid zadel za 1:3.
Novogoričan je po odbiti žogi po strelu Tavaresa v 80. minuti povišal tudi na 1:4, končni izid pa je postavil rezervist Alen Ploj z glavo po podaji Agima Ibraimija ob svojem prvem dotiku žoge.

Žigon še sedmič letos v polno
Rudarja je proti Gorici še zadnjič vodil Andrej Goršek, saj bo od ponedeljka treninge vodil Aleš Čeh. Velenjčani so z novo okrepitvijo Daliborjem Radujkom povedli v 9. minuti iz protinapada, z nizkim strelom je zadel Matej Podlogar. Novogoričani so izenačili sredi prvega polčasa. Uroš Celcer je podal pred Rudarjev gol, z glavo pa je mrežo zatresel Amedej Vetrih. V 40. minuti bi lahko gostitelji povedli, ko je bil po kotu na drugi vratnici povsem sam Radujko, toda zgrešil je žogo. V 66. minuti je Aleš Jeseničnik s prostega strela stresel prečko.

Gostje so odgovorili z zadetkom za 1:2. Razpoloženi Dejan Žigon se je v 80. minuti že sedmič v sezoni vpisal med strelce, sprožil je z roba kazenskega prostora in zadel levi zgornji kot. A Novogoričani so se veselili le minuto, saj je Elvis Bratanović takoj zatem po podaji z leve strani iz bližine izid znova poravnal.

Večini od devetih policistov, ki so bili poškodovani med posredovanjem v navijaškem izgredu na tekmi Olimpija - Maribor avgusta lani v Stožicah, so izplačali odškodnine, so sporočili pred dnevi. V enem primeru se je policist poravnal, v enem pa je bila vložena tožba. Sindikat policistov Slovenije je konec septembra lani tudi kazensko ovadil organizatorja tekme, osebe, odgovorne za varnost, navijače in vodjo policijskega varovanja na tekmi. Odločitev tožilcev bo znana kmalu.

Prva liga, 9. krog:
ALUMINIJ - MARIBOR 1:5 (1:2)
2.000; Drevenšek 34./11-m; Rajčević 15., Berić 19., Cvijanović 65., 80., Ploj 84.

Aluminij: Murko, Topolovec, Sulejmanović, Rešek ( 54./Kožar ), Medved, Spahić ( 63./Režonja), Bešić ( 58./Kmetec), Drevenšek , Kurež, Bingo, Kašnik.

Maribor: Handanović, Mejač, Rajčević, Potokar, Milec , Mertelj, Dodlek ( 71./Filipović ), Cvijanović, Mezga ( 78./Ibraimi), Tavares, Berić ( 83./Ploj).

Sodnik: Damir Skomina (Koper)

RUDAR - GORICA 2:2 (1:1)
500; Podlogar 9., Bratanović 81.; Vetrih 22., Žigon 80.

Rudar: Rozman, Bubalović , Jeseničnik , Firer ( 61./Bizjak), Črnčič, Rotman ( 72./Rošer), Berko, Podlogar, Bratanović, Dedić ( 59./Jahić), Radujko.

Gorica:
Simčič, Celcer, Vetrih, Širok, K. Jogan, Žigon, Praprotnik ( 78./Kadrija), M. Mevlja , Gregorič, Dornik ( 61./Bremec), A. Jogan .

LUKA KOPER - CELJE
MARIBOR 9 7 2 0 20:4 23 DOMŽALE 8 5 0 3 9:6 15 CELJE 8 4 3 1 9:7 15 LUKA KOPER 8 4 2 2 10:7 14 ALUMINIJ 9 4 0 5 11:16 12 OLIMPIJA 8 3 2 3 16:11 11 GORICA 9 3 2 4 15:14 11 TRIGLAV 8 2 1 5 4:7 7 RUDAR 9 1 3 5 6:18 6 MURA 05 8 1 1 6 8:18 4