Prva liga
Jan Mlakar
Gorica
Gorica se je z deseto zmago utrdila na šestem mestu prvenstvene lestvice. Foto: www.alesfevzer.com

Kidričevo - MMC RTV SLO

Nogometaši Maribora so na uvodni tekmi 28. kroga državnega prvenstva z 2:0 premagali Aluminij v gosteh, s čimer so se vodilni Olimpiji, ki v nedeljo gostuje v Celju, približali le na dve točki zaostanka.

Uvod srečanja je postregel bolj ali manj s "tipanjem", brez večjih priložnosti na eni ali drugi strani. Nato pa je v 21. minuti Jan Mlakar močno sprožil, a je bil vratar Luka Janžekovič na mestu. Malo pozneje je po podaji iz kota Saša Ivković poskusil z glavo, vendar je žoga zletela mimo vrat.

Handanović ustavil Kidriča
V 27. minuti pa izjemna priložnost za domače. Rok Kidrič se je po dvojni podaji in uspešnem preigravanju sam prebil pred vratarja Jasmina Handanovića, a mu je ta mojstrsko, z eno roko, ubranil strel. Domači so tudi v nadaljevanju dobro stali na igrišču, tako da si gostje niso priigrali večjih priložnosti. Polčas se je končal z 0:0. Posest žoge 52:48 za Maribor, streli 6:4, v okvir vrat 1:1.

Kramarič podal, Mlakar v polno
Maribor je imel tudi v drugem polčasu pobudo, a se je obramba Aluminija uspešno branila. Tako je bilo vse do 64. minute, ko je Martin Kramarič potegnil po levi strani kazenskega prostora, nato pa podal na daljšo vratnico, kamor je vtekel Jan Mlakar in žogo z glavo pospravil v mrežo.

Rdeči karton za Handanovića
V 81. minuti je bil pri Mariboru izključen vratar Jasmin Handanović, ki je zunaj kazenskega prostora trčil v Ibrahima Mensaha, potem ko je ta že poslal žogo mimo vrat. Namesto Handanovića je vstopil Aljaž Cotman, na klop pa se je preselil Kramarič.

Mojstrovina Derviševića za 2:0
Maribor se je tudi z igralcem manj brez težav branil, nato pa v 89. minuti dosegel še drugi gol. Hotić je na desni strani podal do vtekajočega Amirja Derviševića, ki je žogo mojstrsko z roba kazenskega prostora poslal pod prečko. Še končna statistika: posest žoge 50:50, streli 16:8, v okvir vrat 4:2 - oboje za Maribor.

Gorica z 2:0 boljša od Krškega
Na drugi sobotni tekmi je Gorica z 2:0 ugnala Krško. Gostitelji so povedli v 20. minuti. Semir Smailagić je streljal z desne strani, zadel nasprotno vratnico, od katere se je žoga odbila v presenečenega Jana Gorenca, od njega pa v mrežo za vodstvo domačih. Piko na i domači zmagi je v 88. minuti postavil Marko Gulič, ki je zaključil protinapad.

Olimpija v nedeljo v Celju
Spored 28. kroga se v nedeljo nadaljuje z obračunom med Triglavom in Ankaranom, vodilna Olimpija bo gostovala v Celju, krog pa končujejo Domžale, ki bodo gostile Rudar.