Željko Filipović in soigralci so doživeli visok poraz. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Zaradi poškodb so manjkali Agim Ibraimi, Rajko Rep in Marcos Tavares, ki je po torkovem treningu (trajal je dve uri in pol) začutil bolečine v tetivi. Iz preventivnih razlogov je počival tudi Arghus.
Pred 1.000 gledalci je Kaiserslautern po prvem polčasu vodil z 0:2 po dveh akcijah po desni strani. V 36. minuti je Mimoun Azaouagh zastreljal še 11-metrovko. Na začetku drugega polčasa je trener Maribora Ante Čačić na zelenico poslal štiri nove nogometaše, tekmeci pa enega. Nemci, ki so konec maja v dodatnih kvalifikacijah neuspešno naskakovali uvrstitev v Bundesligo na dveh tekmah proti Hoffenheimu, so na 0:3 povišali v 53. minuti in do konca zadeli še štirikrat. "Hat-trick" je dosegel Simon Zoller.
V nedeljo ob 20.00 čaka Maribor v Celju prva uradna tekma v novi sezoni. Na srečanju superpokala se bo pomeril z Olimpijo. Prenos bo na TV Slovenija 2 in MMC-ju.