Po remiju na Bonifiki Koper in Celje ostajata brez zmage

Gorica iz Novega mesta odnesla vse tri točke
2. avgust 2015 ob 18:30,
zadnji poseg: 2. avgust 2015 ob 22:47
Novo mesto, Koper - MMC RTV SLO/STA

3. krog Prve lige se je končal z zmago Gorice na gostovanju v Novem mestu (1:2) in z remijem na Bonifiki, kjer sta se Luka Koper in Celje razšla z 1:1.

V ponovitvi finala lanskega pokala so Koprčani osvojili prvo točko v sezoni. Koprčani so devetič na zadnjih 12 medsebojnih tekmah dobili rdeči karton. Gostitelji so povedli v 11. minuti, ko je po lepi podaji Ivice Guberca z glavo s petih metrov zadel Denis Halilović. 14 minut pozneje so Celjani izenačili, ko je bil uspešen Ivan Firer, ki je bil zelo razigran.

Ob koncu prvega polčasa so Koprčani nekajkrat zapretili s streli z razdalje, ko je Ivana Hosmana, ki je prvič stal v celjskih vratih, ogrel Amar Rahmanović. V drugem delu so bili konkretnejši gostje. Sunny Omoregie je še naprej v strelski krizi in je zapravil dve lepi priložnosti. Enkrat je uspešno posredoval Halilović, drugič pa je žogo popeljal mimo vrat. Od 78. minute je domača vrsta igrala z igralcem manj, saj je bil zaradi grobega prekrška nad Adnanom Bašićem izključen Denis Šme.

Kljub težavam na začetku sezone ima Gorica po treh krogih že dve zmagi. Po uvodnem porazu v Ljubljani je zmagala drugič zapored. Krka, ki je prvič izgubila, je igrala prvo tekmo na svojem Portovalu. Povedla je v 31. minuti, ko je bil po obratu v kazenskem prostoru uspešen Josip Fuček. Žoga se je od tal odbila čez Grego Sorčana. Deset minut pozneje so Novomeščani še enkrat zatresli mrežo, vendar je bil gol dosežen iz prepovedanega položaja.

Le minuto pozneje pa so gostje izenačili, ko se je sam pred vrati znašel razigrani Amel Džuzdanović, ki je zadel z desetih metrov. Odločilni zadetek je v 53. minuti dosegel Matija Širok, ki je s 25 metrov mojstrsko odbito žogo poslal v mrežo. Krka je tekmo končala z igralcem manj, saj je 11 minut pred koncem neposredni rdeči karton zaradi prekrška nad Alenom Joganom dobil Jamilu Collins.

3. krog:
KRKA - GORICA 1:2 (1:1)
400; Fuček 31.; Džuzdanović 42., Širok 53.
RK: Collins 79./Krka

Krka: Mitrović, Collins , Ejup, Dežmar, Marotti, Mojstrović, Fuček ( 88./Potokar), Welbeck , Dangubić ( 60./Perić), Kastrevec, Novinić ( 82./Kramar).

Gorica: Sorčan, Jogan, Kavčič, Celcer, Širok , Kolenc, Martinović , Džuzdanović , Arčon , Burgić ( 76./Kotnik), Eleke.

Sodnik: Damir Skomina (Koper)

LUKA KOPER - CELJE 1:1 (1:1)
500; Halilović 11.; Firer 25.
RK: Šme 78./Luka Koper

Luka Koper: Simčič, Šme , Halilović , Hadžić, Tomić, Guberac, Krivičić, Črnigoj, Rahmanović ( 84./Radujko), Štromajer (89./Galešić), Pučko.

Celje: Hosman, M. Klemenčič ( 75./Jakolič), T. Klemenčič, Ramon Soria , Travner, Vrhovec, Jeronim, Težak ( 53./Bašić), Omoregie, Ahmedi ( 68./Spremo), Firer .

Sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika)

Odigrano v soboto:
MARIBOR - KRŠKO 4:1 (2:0)
3.000; Mendy 7., Vršič 14., Ibraimi 47., 68.; Poljanec 61.

RUDAR VELENJE - ZAVRČ 1:3 (1:2)
500; Prašnikar 44.; Polič 4., Glavica 24., 86.

# 02.08.2015 ob 20:27
Ima Klemenčič po vsaki povedi krajšo pavzo... Po mojem se zasmeji po vsaki povedi... :D
zerdo_90
# 02.08.2015 ob 20:18
Klemenčič: "Koprčani začenjajo v sistemu 3-5-1 oz. 3-4-2 "

se pravi že od začetka z enim manj...pogumno
kriminalec
# 02.08.2015 ob 20:30
Danes je uradno: čisto vsako tele je dandanes že lahko komentator nogometnih tekem.
zerdo_90
# 02.08.2015 ob 21:40
Si prav predstavljam Klemenčiča kako komenitra:

"Nekaj gneče in prerivanja tule" NASMEH...."Tule Nigerijec, res mu ne gre, res je v krizi" NASMEH..."Zdaj priložnost za Sunnya" NASMEH
gino1981
# 02.08.2015 ob 22:10
Imeti bleščeče bele konjske zobe in vedeti, da je nogomet igra na travi, med dvema moštvema, ki se trudita zadeti gol, dovolj, da si komentator na našem komercialnem kanalu. Poslušati mačke, ki se gonijo pod oknom je bolj blagodejno kot poslušati to matranje mikrofona. Lokalni mediji imajo zaposlene bolj kompetentne ljzdi.

Sicer pa bravo Goričani. Zopet dokaz, da je lokalno srce več vredno kot italjanski odpadki. Ko bodo finance sanirane tudi naskok na sam vrh ni nemogoč.
karlp
# 02.08.2015 ob 20:23
Kje so našli tega Klemenčiča, da komentira tekmo...

Oglasi se na vsako tretjo potezo na tekmi, kot, da bi šah komentiral...
raurbef
Tale Džuzdanović pa že drugič zadel letos. Zadnjič proti Olimpiji je zgledal precej živ in razigran, čeprav nekam drobcen.
Se mi nekako zdi da Gorica vsakič ko pride skoraj do dna in je prisiljena igrati s svojimi doma vzgojenimi igralci naplavi 2 ali 3 odlične posameznike
Upam da jim bo letos tudi kaj ratalo.
g1307
# 02.08.2015 ob 22:12
Upam da bo Klemenčič čim manjkrat komentiral tekme..naj ima studio, tekme pa Lukač in Podsedenšek.
juk
# 02.08.2015 ob 20:33
Džuzda je talent. Fant ma pošlihtano v glavi in res mu privoščim lepo kariero. Drugače pa je tudi naprimer Vetrih Goričan in je včeraj za Domžale igral odlično. Pučko, Črnigoj, Vrhovec, Palčič morajo čimprej menjati okolje ker so ga že prerasli in ne morejo več napredovati. Posledično se bodo izgubili v povprečju ekipe.
Kobalt
Kmalu bo pol lige zelene. Olimpija, Krka, Krško, Zavrč, tudi pri Rudarju se zavzemajo, da se vrnejo zeleni dresi.

Zelene morda v smislu infantilnosti :)
sieg
# 02.08.2015 ob 19:54
gledam sedaj poročilo tekme Olimpija-Domžale na 24ur in vidim od kod igralcem Olimpije tako obnašanje.. sem pričakoval več od Pušnika in da bo bolj gospod in manj žival.
juk
# 02.08.2015 ob 20:50
Pa odličen tempo za našo ligo.
Sneguljčica
# 02.08.2015 ob 23:46
Uf, se mi je kar kamen odvalil od srca, ko je Koper prišel do prve točke v letošnjem prvenstvu. So edini od vseh naših, ki so letos odigrali štiri tekme v Evropi, in še super pokal, zato mislim, da jim je od vseh najtežje. Ampak so borci, in jaz verjamem vanje. Dajmo kanarčki!
# 02.08.2015 ob 21:36
Na T-2 se mi zdi, da je tudi HD v ne vem katerem paketu, ki ga jaz nimam. Bolj me moti na T-2, da ni v nobenem paketu SK3, kot to, da niamma A kanala v HD v osnovnem paketu.
Se pa tudi jaz sprašujem, kdo je dal tega Klemenčila komentirat, ki ga ni za poslušat.- preveč pod žogo je udaril in ta žoga je zletela visoko, visoko čez gol. Stare je običajno rekel, da se je napadalec preveč nagnil nazaj...
Toliko od poznavalca nogometa s kavča.
tomjaz11
# 02.08.2015 ob 21:08
Rožman je rekel v oddaji izziv, da ne zaostajamo veliko po tempu igre za bolj kakovstnim ligam, ampak je treba še veliko dela.

"Cele"
kaže in ohranja znake "svoje šole", ki je bila začeta lansko sezono s Simonom. To opažam po odhodu skoraj polovice ekipe z glavnimi(Verbič, Bajde...) vred.
Ostaja izreden tempo, fizična priprava in hitrost, agresivnost..... igrivost, gledljivost, a ostaja še, ob teh igralskih spremembah, še precej nenatančnosti, ki verjamem da bo kmalu odpravljena.. V ta tempo se mi zdi, da se zelo težko vključuje Firer.

Luka Koper
kaže municije za malo manj kot polčas, tako je bilo videti tudi proti Hajduku, proti Domžalam pa se je zgodila neka jeza-inat za tisti izbruh ob koncu. To je očitno bil le preblisk. Vse v vsem je tam v Kopru videti več potenciala kot ga spravi skupaj na tekmi.

Celje, ki je zlasti stisnilo v drugem polčasu si je zaslužilo več kot remi.
Sicer pa mi je bila tekma dovolj privlačna in sem jo na TV gledal raje kot Barco, ki je istočasno igrala v Firenzah.
Sneguljčica
# 03.08.2015 ob 00:30
@ Bilbao Fan, praviš če oz. ko izgubijo tekmo proti Mariboru. A kar ko izgubijo? Ti si šlogarica, ali kaj, da vidiš v prihodnost? Koper nima NOBENEGA razloga za menjavo trenerja. V novi sezoni so osvojili superpokal proti objektivno močnejšemu Mariboru, odigrali so 4 tekme v Evropi, kar je največ od vseh naših klubov. V državnem prvenstvu so zgubili proti Domžalam, ker je trener odpočil večino nosilcev igre za tekmo s Hajdukom, kar je nujno moral narediti tudi zato, ker uprava kluba ni pravočasno poskrbela za čarterski letalski prevoz do Splita ampak so zapravljali čas in energijo na avtobusu. Pa tudi tista premešana postava proti Domžalam je po slabem začetku na koncu vendarle odigrala dobro in tesno izgubila, izkušnje s te tekme pa se znajo obrestovat v prihodnosti. Za tekmo s Krškim pa so - po ponovnem cijazenju iz Splita - imeli vsega dva dneva časa za pripravo. Krško pa je imelo ves ljubi čas in mir na razpolago, da so se pripravili na to tekmo, saj ne samo, da niso igrali nobenih dodatnih tekem, ampak jim ni bilo treba niti potovati dobesedno nikamor, obe prvi tekmi so namreč igrali doma. Rezultat pa je bil tesen, in Koper je imel tudi precej smole. Lanskih porazov proti koncu prvenstva pa ni mogoče kar zlepiti v serijo z letošnjimi, ker je bilo lani vse podrejeno pokalu, in sicer zato, ker je bila takšna zavestna odločitev kluba. Treba je torej upoštevati okoliščine, ne pa samo po butalsko preštevati rezultatov. Tako da mi gredo ta namigovanja o Igorju Štimcu že pošteno na živce, in kar se mene tiče, je NOT WELCOME.
marialorca
# 02.08.2015 ob 19:41
"Vrtnice" vodijo 1-2 ... HALLLLO !!!!
tomjaz11
# 02.08.2015 ob 19:27
Džuzdanovič v treh krogih zadel dva gola, lani je v eni sezoni zadel dva gola.
drg
# 02.08.2015 ob 23:07
Škoda. Malenkost sreče in domov bi prinesli tri točke. Napad je trenutno zakrčen in tudi iz res ugodnih situacij ne moremo zabiti. Upam, da se čim prej odpre. Bi pa pohvalil tudi Hosmana. Nekaj res odličnih posredovanj. Odlična okrepitev.

# 02.08.2015 ob 20:32
jao Klemenčič, reče da sedem igralcev ni več v klubu, ki so igrali v pokalu finala...
# 02.08.2015 ob 21:01
Kanal A imamo v HDju tudi tisti, ki smo pri Amisu... Se mi pa zdi, da nimajo ravno najboljše opreme - je bila slika na SLO2 HD lani, ko so imeli prvo ligo, lepše (se mi vsaj zdi). Je pa to tudi edino, pri čemer mi je nacionalka boljša.
janez-jani-novak
Klasa tale Travner lol
# 02.08.2015 ob 20:04
trener Olimpije gospod Šupnik se je precej izkazal včeraj, ja
božo1
# 03.08.2015 ob 16:03
Pa še tole sem pozabil iz tekme Koper:Celje: Golman Hosman mi deluje kot izjemen vratar in me čudi, da je branil samo v nižjem razredu Hrvaških lig. Bomo še videli, sodim pa, da je to izredna okrepitev v SLO ligi.
ultras_gorica
# 03.08.2015 ob 15:50
Gorica ne pozna predaje! Samo hrabro naprej fantje, s takšnimi srčnimi igrami lahko v tem prvenstvu postorimo še marsikaj dobrega.
krosnjar
# 03.08.2015 ob 07:13
Krsko in Gorica izenacena v boju za naslov... :)
robi82
# 03.08.2015 ob 07:10
Pebi treba bo zabijat ! Drugače ne moreš zmagati. Me pa veseli, da ostaja igra, ki je še vedno tekoča in gledljiva za slovenske razmere. Mislim, da bo s časom, realizacija na višjem nivoju, uigranost ekipe bo pa najbrž prinesla tudi kakšno stopnjo hitrosti žoge.

Gremo Cele!
plexi
# 03.08.2015 ob 05:17
Ne bi si mislil, da bo Koper po treh krogih tako nizko, torej v spodnji polovici oz. pri repu lestvice, v družbi Olimpije, Krke itd.
Bilbao Fan
# 03.08.2015 ob 00:40
Nalednji krog 1 SNL. Po moje sigurni trije "fiksi" : Maribor zmaga v Kopru, Olimpija v Krškem, pa Zavrč doma.... Upam na dobre kvote ...:-)
Bilbao Fan
# 02.08.2015 ob 23:39
Moj pogled na tekmo na Bonifiki:
1) Koper igra "brezkrvno". Imam občutek,da bo Vanoli letel, če oz. ko izgubijo naslednjo tekmo proti Mariboru - "Welcome Igor Štimac" ? :-)
2) dve tekmi na A kanalu na vikend - pohvala. Klemenčič- katastrofa ! Boljše, da pustijo samo sliko,si rajši sam komentiram....:-)
3) Celje- nič posebnega, nekje v sredini bodo na koncu...
samy joe
# 02.08.2015 ob 23:03
Pazi ledža...
pingo69
# 02.08.2015 ob 22:39
Nič več vodstvo na lestvici zelenih dresov. Komaj četri je najboljši. Živela rumeno, modro vijolčna barva, he, he, mal heca mor bt a, ne !
KiNgKoNg
# 02.08.2015 ob 22:24
Hvala za odgovore. Sem preveril, in pri T-2 je v HDju na voljo le v XL shemi.
4familia
# 02.08.2015 ob 21:58
vratar vanoli pa zaenkrat še nič ne menja :D

čisti rdeči jp

sunny pa nima sreče. toliko priložnosti uf :)
Scouser268
# 02.08.2015 ob 21:12
Tudi na Siolu je HD.
# 02.08.2015 ob 20:45
Koprčani pa klasično po sodniku celo tekmo, namesto da bi se ukvarjali s svojo igro.