Nogometaši Domžal so v najboljšem položaju med ekipami, ki se borijo za tretje mesto in "vstopnico" za Evropo. Foto: Aleš Fevžer
Enis Đurković
Enis Đurković je dosegel drugi gol Triglava v Kidričevem. Foto: Aleš Fevžer
V Areni Petrol brez zadetkov
Gorica s točko iz Murske Sobote
Drevenšek preprečil zmago Triglava

Domžalčani po remiju v Celju ostajajo v najboljšem položaju v boju za tretje mesto, ki še pelje v evropska tekmovanja. Po točki na Areni Petrol imajo zdaj pred četrtim Koprom točko prednosti in šest pred Celjani, ki so peti. Ob tem imajo Domžale še tekmo manj. Že v deseti minuti je pri gostih zaradi poškodbe Žana Majerja v igro prišel Uroš Korun. V 14. in 18. minuti je s streloma poskusil Slobodan Vuk, a neuspešno, tako kot Miha Zajc pri Celjanih v 17. minuti. Gostitelji pa so bili znova nevarni v 40. minuti, ko je Gregor Bajde sprožil močan volej, Vidmar pa se je izkazal in žogo odbil v kot. Po njem je do strela z glavo prišel Marko Krajcer, na golovi črti pa je celjsko veselje preprečil Denis Halilović. Zadnjo nevarno akcijo v tem delu igre so imeli gosti, po poskusu Balkovca je bil na pravem mestu Matic Kotnik.
V drugem polčasu so prvi zagrozili gosti, ko je v 52. minuti z glavo poskusil Halilović, a je bil nenatančen. Isti igralec je spet z glavo sprožil v 74. minuti po kotu Jureta Balkovca, Kotnik pa je žogo ujel. Domžale so sicer tekmo končale z igralcem manj, saj je v 89. minuti zaradi poškodbe moral iz igre Ivan Knezović.

Aluminij dvakrat izenačil
Kranjčani so tudi po tretjem obračunu pod vodstvom Dušana Kosića še neporaženi. Proti Aluminiju so igrali 2:2. V Kidričevem so dosegli pomembno točko v boju za obstanek in imajo ob tekmi manj še vedno štiri točke prednosti pred predzadnjim Aluminijem in osem pred zadnjo Muro. V 18. minuti so gostitelji povedli, potem ko je Tadej Žagar Knez po dolgi podaji z leve strani lepo stekel med branilci, prišel do strela in zadel za 1:0. A vodstvo domačih je trajalo le deset minut.
Takrat je Aleš Poplatnik s podajo iz kota lepo našel Lamina Dialla, ki je z glavo ugnal Murka. V 75. minuti so Gorenjci znova povedli. Po desni strani je prodrl Davor Bubanja, podal v sredino, kjer je bil na pravem mestu v kazenskem prostoru Enis Đurković in s 13. golom v sezoni svojo ekipo pripeljal do vodstva. Gostitelji so bili blizu izenačenja že štiri minute pozneje, ko je Robert Kurež sprožil z velike razdalje in zadel vratnico. V 84. minuti pa so imeli domači na voljo strel z bele točke po prekršku Martina Šušteršiča (ta se je pri tem poškodoval in moral iz igre) nad Gorazdom Zajcem, ki so ga po zaslugi Drevenška tudi izkoristili za končnih 2:2.

Mura še naprej prikovana na dno
Dvoboj Mure in Gorice se je končal z 1:1. Mura za predzadnjim Aluminijem še naprej zaostaja za štiri, za osmo Gorico pa za šest točk. Rajko Rep se je v 20. minuti odločil za strel z več kot 30 metrov. Vasja Simčič je bil že premagan, a je Goričane rešila vratnica. Gostitelji so bili v prvem polčasu veliko boljši, saj si Goričani niso priigrali niti ene lepe priložnosti.
Sobočani so že v peti minuti nadaljevanja ostali brez izkušenega Mitje Mörca, ki se je poškodoval in mesto prepustil mlademu Denisu Barbiču. Arpad Vaš je v 65. minuti izvedel prosti strel z leve strani, v sredini pa je žogo dočakal Alen Ploj, ki je z glavo zadel levi kot vrat vratarja Simčiča. Veselje domačih je bilo kratko. Nejc Praprotnik je v 72. minuti izid izenačil z natančnim strelom z 20 metrov. Zadel je levi zgornji kot iz prvega neposrednega strela proti domačim vratom.