Lucas Ontivero in Nik Kapun (na sliki) sta zadela po enkrat v vsakem polčasu, končni izid pa je postavil kapetan Andraž Šporar. Foto: www.alesfevzer.com
Andraž Šporar (Olimpija)
Piko na i visoki zmagi je postavil kapetan Olimpije Andraž Šporar, ki je z devetim prvenstvenim golom sam prevzel vodstvo na lestvici strelcev. Foto: www.alesfevzer.com
Marin Perić (Krka)
25-letni hrvaški napadalec Marin Perić je popeljal Krko v zasluženo vodstvo, a nato so Dolenjci popustili in Zavrču dopustili izenačenje. Foto: www.alesfevzer.com
NK Olimpija v Stožicah
Dvotedenski premor bo prav prišel vodilni Olimpiji, da pozdravi načete igralce in se pripravi na preostala dva meseca jesenskega dela. Foto: www.alesfevzer.com
Trener Zavrča presenetil z odstopom
Gladka zmaga Olimpije nad Krškim
Remi Krke in Zavrča

Olimpija ima po 13 krogih slovenskega nogometnega prvenstva z 29 točkami po novem štiri točke prednosti pred drugo Gorico in kar sedem točk zaloge pred trojico drugih zasledovalcev, saj imajo Maribor, Domžale in Zavrč po 22 točk.

Argentinec prvi izigral obrambo Krškega
Ljubljančani so dvoboj s predzadnjim Krškim začeli udarno, uvodni pritisk pa so tudi kronali z vodstvom, ki sta ga v 14. minuti zrežirala Andraž Šporar in Lucas Ontivero. Z dvojno podajo je kapetan pred gol poslal Argentinca, ki se je sam znašel pred vratarjem Krškega Markom Zalokarjem in ga mirno ukanil za 1:0. Še pred odmorom je Olimpija podvojila vodstvo: Ezekiel Henty je na desni strani izigral gostujočo obrambo, nato pa z natančno podajo na drugo vratnico našel samega Nika Kapuna, ki je zlahka zatresel nebranjeno mrežo.

"Dvojčka" Ontivera in Kapuna
Olimpija je nadaljevala tam, kjer je končala v 2. polčasu. Znova je prodiral Henty, ki je s podajo v prostor zaposlil hitrega Ontivera, Argentinec pa je s prefinjeno zavrtinčeno žogo ukanil Zalokarja za 3:0. Po "dvojčku" Ontivera je drugi gol večera dosegel še Nik Kapun, ki je z lobom dokončal prodor Martina Mimouna po desni strani. Tik pred koncem srečanja je za petardo z 11-m poskrbel Andraž Šporar, potem ko je Marko Perković z roko igral v lastnem kazenskem prostoru.

Prevlado Dolenjcev kronal Hrvat Perić
V Novem mestu je Krka ustavila zmagoviti niz Zavrča, ki pa je z remijem 1:1 ohranil niz neporaženosti. Gostitelji so bili sprva veliko podjetnejši in streli Marina Perića in Denisa Mojstrovića so se kar vrstili, a gostujoči vratar Dominik Picak je ohranjal izid 0:0 do 34. minute. Novomeščani so povedli z akcijo po desni strani, Žiga Kastrevec je v ogenj poslal Josipa Fučka, ki je ustrelil, Picak je branil, a žogo odbil naravnost na nogo Marinu Periću, ki jo je za 1:0 poslal pod prečko.

Zavrč izenačil z mojstrovino Batrovića
V drugem polčasu se je slika obrnila, pobuda je prešla v noge Haložanov, ki so izenačili že v 52. minuti. Za vrhunec srečanja na Portovalu je poskrbel Hrvat Veljko Batrović, ki je sprejel žogo na robu kazenskega prostora in z zavitim diagonalnim strelom zadel za 1:1. Do konca tekme so več znova poskušali nogometaši Krke, a Fučku ni uspelo matirati razpoloženega vratarja Picka, ki je tekmo sklenil s sedmimi obrambami. Zavrčani so po nizu petih zmag tokrat "le" remizirali, v zadnjem mesecu in pol pa so v vseh tekmovanjih neporaženi že devet tekem (sedem zmag in dva remija).

Zdaj sledi reprezentančni premor, tekme 14. kroga pa se bodo začele čez 12 dni s srečanjem Zavrč - Gorica, v nedeljo, 18. oktobra, pa bo vodilna Olimpija gostovala pri Luki Koper.