Nogometaši Triglava slavijo četrto zmago v sezoni. Foto: Aleš Fevžer
Triglav brez težav prek Zavrča

Silovit začetek gostiteljev je bil dovolj za četrto zmago sezone, s katero sicer še vedno ostajajo na zadnjem mestu prvenstvene lestvice, za Krko imajo dve točki zaostanka. Kranjčani so iz dveh uvodnih priložnosti dosegli dva gola. Najprej je v drugi minuti po podaji Ajdina Redžića iz kota z 12 metrov z obrata diagonalno ob desni vratnici zadel Luka Majcen. Vodstvo je štiri minute pozneje povišal Matej Poplatnik, ki je zadel po podaji Vlada Šmita z desne strani.

Šmit je še enkrat zablestel v 70. minuti, ko je po lepem prodoru podal naravnost na glavo Redžića, ki je suvereno zaključil in postavil končni izid. Zavrč je znižal na 2:1 tik pred polčasom, ko je po podaji Jureta Matjašiča lepo zaključil gostujoči kapetan Doris Kelenc. Zavrč je v končnici tekme ob igralcu več (zaradi dveh rumenih kartonov je bil izključen rezervist Ernest Garvala) želel priti vsaj do znižanja izida, a so imeli preveč težav v zaključkih napadov.

V soboto je vodilni Maribor v Ljudskem vrtu igral proti Kopru 2:2.