Milan Đuričić s svojimi varovanci postaja nočna mora Novogoričanov. Foto: MMC RTV SLO
Boštjan Zelko
Boštjan Zelko je bil v 80. minuti strelec odločilnega zadetka za zmago Nafte. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Davor Bubanja
Davor Bubanja je v Kopru v 16. minuti povišal na 2:0. Foto: MMC RTV SLO

Nafta je na uvodni tekmi 17. kroga Prve lige si pred domačimi navijači premagala Domžale z 2:1. To je njena prva zmaga po petih krogih. Luka Koper se je po izpadu iz Pokala Hervis proti Šenčurju znesla nad njihovimi sosedi iz Kranja. Triglavu je ob zmagi s 3:0 vse tri zadetke zabila že v prvem polčasu. Od 33. minute so "kanarčki" igrali z igralcem več, zaradi drugega rumenega kartona je bil izključen Robert Najdenov.
"Knapi" tudi prvi vodili
V Športnem parku so po nekoliko boljšem začetku Novogoričanov Velenjčani hitro vzpostavili ravnotežje na zelenici in v 20. minuti izkoristili svojo prvo priložnost. Rajko Rotman je z globinsko podajo lepo našel Denisa Klinarja, ki je vtekel med dvema branilcema in premagal Vasjo Simčiča. Devet minut pozneje je po prostem strelu in odbiti žogi izenačil Dejan Žigon. Do odmora so bili Goričani boljši tekmec, a niso prešli v vodstvo.

To se je nato zgodilo v 48. minuti. Goran Galešić je izvajal kot, v kazenskem prostoru pa se je dobro znašel rezervist Miha Gregorič. Sledile so priložnosti na obeh straneh. V 82. minuti je po podaji z leve strani streljal Amel Mujaković, žoga se je od vratnice odbila v naročje Simčiča. Pet minut zatem je Rajko Rotman podal do Damjana Trifkovića, ki je izenačil na 2:2. V 93. minuti je po poskusu Mihe Gregoriča z glavo zmago gostiteljev s sijajno obrambo preprečil Savić.

Preobrat Nafte v drugem delu
Prvi zadetek v Lendavi so v 17. minuti dosegli Domžalčani. Lucas Horvat je poslal dolg predložek, ob drugi vratnici je Damir Pekić žogo prestregel z glavo, iz bližine pa jo je v domačo mrežo zabil Luka Elsner. V nadaljevanju sta tik mimo vratnice streljala Joao Gabriel Da Silva in Horvat. Da Silva je imel do konca prvega polčasa še dve priložnosti. Najprej je pred njim žogo izbil vratar Nejc Vidmar, nato je še enkrat meril mimo vrat.

Oslabljeni Lendavčani, ki so igrali brez kaznovanih Adriana Kocsisa, Arpada Vaša in Mihe Korošca ter obolelega Saša Levačiča, so v 64. minuti nekoliko nepričakovano izenačili, saj so bili na začetku drugega dela boljši gostje. Z nekaj obrambami se je izkazal Darko Prša. Rezervist Duško Vranešević je bil podajalec, Dejan Sreš pa je z roba kazenskega prostora zadel desni spodnji kot Vidmarjevih vrat. V 80. minuti je borbenost gostiteljev znova obrodila sadove. Po hitrem protinapadu Da Silve in Boštjana Zelka je slednji končni izid postavil s 17 metrov.
Pučko prvo ime tekme na Bonifiki
Koprčani so v prvenstvu slavili tretjič zapored in se povzpeli na sedmo mesto na lestvici. Že v 2. minuti je po levi strani pobegnil Matej Pučko, pritekel pred vratarja Žana Pelka in ga premagal z diagonalnim strelom. V 16. minuti je novo akcijo začel Pučko, Milan Osterc pa je zaposlil Davorja Bubanjo, ki je povišal vodstvo na 2:0. Bubanja je nato zadel še okvir vrat, po novem pobegu Pučka in njegovem predložku pa je v sodnikovem podaljšku Uroš Smolej preusmeril v lastno mrežo za končni izid 3:0. Višji poraz je preprečil razpoloženi Pelko. Drugi polčas je bil manj zanimiv.

Prva liga si, 17. krog

NAFTA - DOMŽALE 2:1 (0:1)
500; Sreš 64., Zelko 80.; Elsner 17.

Nafta: Prša, Matjašec (33./Vöröš), Vinko (82./Stojko), Jerebic, Zelko, Sreš, Tomažič Šeruga, Da Silva, Polareczki (46./Vranešević), Caban , Raduha .

Domžale: Vidmar, Teinović, Brezovački (37./Diallo ), Horvat, Pekič, Grbić, Zatkovič, Krcić (70./Osmanaj), Gerič (83./Zadnikar), Elsner, Apatič.

Sodnik: Gregor Gostenčnik

HIT GORICA - RUDAR 2:2 (1:1)
300; Žigon 29., Gregorič 48.; Klinar 20., Trifković 87.

Hit Gorica: Simčič, Zarifović (28./Gregorič), Kovačević, Vicente, Galešić, Plut (72./K. Jogan), N. Mevlja, M. Mevlja, Širok , A. Jogan , Žigon (84./Rakušček).

Rudar: Savić, Mujaković (89./Tolimir), Trifković, Črnčič (73./Purišić ), Ihbeisheh , Rotman, Berko , Podlogar (57./Bratanović), Žinko, Klinar, Dedić.

Sodnik: Mitja Žganec

LUKA KOPER - TRIGLAV 3:0 (3:0)
600; Pučko 2., Bubanja 16., Smolej 45./ag
RK: Najdenov 33./Triglav

Luka Koper: Nenezić, Blažič , Handanagić, Guberac , Linić (76./Burkić ), Struna , Bagarić, Bubanja, Osterc, Pučko (78./Perger), Kelenc (70./Brečević).

Triglav: Pelko, Smolej , Stjepanović, Brajič, Krcić, Dolžan, Sever (39./Stanarević), Najdenov , Šujica (77./Romič), Čoralić, Bunderla (46./Burgar).

Sodnik: Vojko Goričan

Nedelja ob 15.00:
CM CELJE - MARIBOR

Ob 17.00 (prenos na TV SLO 2):
OLIMPIJA - MURA 05
MARIBOR 15 9 4 2 34:18 31 HIT GORICA 17 8 4 5 28:19 28 OLIMPIJA 16 7 6 3 27:21 27 RUDAR 16 6 6 4 25:21 24 DOMŽALE 17 7 3 7 24:24 24 CM CELJE 16 6 3 7 23:21 21 LUKA KOPER 17 5 6 6 21:23 21 MURA 05 16 5 5 6 15:22 20 NAFTA 17 4 5 8 20:25 17 TRIGLAV 17 3 2 12 6:29 11