• Olimpija na zadnjih treh tekmah zadela 14 golov
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.2 od 70 glasov Ocenite to novico!
Andraž Šporar
Andraž Šporar je na tekmi proti Rudarju dosegel hat-trick in je s sedmimi zadetki ob Blessingu Elekeju (Gorica) najučinkovitejši strelec letošnje prve lige. Foto: www.alesfevzer.com
Dejan Kelhar
Stožice
VIDEO
Olimpija do vrha napolnil...

Sedi, pet! Olimpija z odlično predstavo ugnala še Rudar.

Šporar s hat-trickom na vrh lestvice strelcev
30. avgust 2015 ob 17:45,
zadnji poseg: 30. avgust 2015 ob 21:18
Ljubljana - MMC RTV SLO

Nogometaši Olimpije nadaljujejo odlično strelsko formo. Na sklepni tekmi 8. kroga Prve lige Telekoma Slovenije so s kar 5:0 odpravili Rudar iz Velenja. Hat-trick je dosegel Andraž Šporar.

Ljubljanski nogometaši, ki so poskrbeli za pravo nogometno evforijo v prestolnici, so znova uprizorili odlično predstavo, čeprav so imeli z Rudarjem kar nekaj težav - zlasti na začetku drugega polčasa, ko je Olimpijo s sijajnimi obrambami reševal vratar Aleksander Šeliga.

Zeleno-beli so od poraza proti Domžalam (0:2) v 3. krogu prvenstva dobili pet tekem zapored z neverjetno razliko v prejetih in danih golih 20:1.

Kelhar z glavo zadel za 1:0
Ljubljančani so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, še posebej sta bila dejavna Šporar in Ezekiel Isoken Henty. Ta sta kar nekajkrat zapretila gostujočemu vratarju Mateju Radanu, ki je vendarle klonil v 32. minuti, ko je v polno zadel Dejan Kelhar. Iz kota je žogo v kazenski prostor poslal Martin Michel Mimoun, Kelhar jo je z glavo preusmeril v gol. Njen let v mrežo je želel z roko zaustaviti napadalec Luka Prašnikar, a zaman. 28-letnik je imel ob tem tudi srečo, saj bi lahko zakrivil najstrožjo kazen, hkrati pa bi moral še predčasno pod prho. Rudar je prvič na tekmi zapretil šele v 38. minuti, ko je Senad Jahić z desne strani podal pred vrata, žogo pa je slabo zadel Milan Kocić.

Ob pritisku Rudarja gol Olimpije
Velenjčani so v uvodnih minutah nadaljevanja gostitelje potisnili na njihovo polovico, ves čas so nevarno napadali, zeleno-beli so se zanašali predvsem na sijajnega Šeligo, ki se je izkazal s pomembnimi obrambami in poskrbel, da je Olimpija obdržala minimalno vodstvo. Rudar je bil vse nevarnejši, a zadetek so v 52. minuti po uspešno izvedenem protinapadu dosegli domači. Šporar je premagal Radana, potem ko se je žoga odbila od noge Stjepana Babića.

Šporar dopolnil hat-trick
V 70. minuti je Rok Kronaveter zadel krasen gol s peto, a je stranski sodnik zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Vseeno navijači niso dolgo čakali na izid 3:0, že osem minut pozneje se je še drugič med strelce vpisal Šporar. Ta je s silovitim strelom z roba kazenskega prostora premagal Radana, potem ko mu je žogo odlično nastavil Coelho Da Silva Ricardo Alves. Na 4:0 je po napaki v gostujoči obrambi in odlično izvedenem protinapadu povišal rezervist Dejan Djermanović, ki je v 82. minuti zamenjal Nika Kapuna, končnih 5:0 pa je s strelom s 15 metrov z desnico postavil kapetan Šporar. To je bil njegov sedmi gol in 24. gol Olimpije v letošnjem prvenstvu.

Prva liga Telekom Slovenije, 8. krog, nedeljska tekma:
OLIMPIJA - RUDAR VELENJE 5:0 (1:0)
5.000; Kelhar 32., Šporar 52., 78., 89., Djermanović 86.

Olimpija: Šeliga, Bajrić, Kelhar, Mitrović, Fink, Kronaveter (74./Da Silva), Matić, Kapun (81./Djermanović), Henty, Šporar, Mimoun (56./Zajc).

Rudar: Radan, Ihbeisheh (57./Krcič), Kašnik, Knezovič, Jahić, S. Babič, Bolha, Kocič, M. Babič, Trifković, Prašnikar (81./Grbić).

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

Sobotne tekme:
MARIBOR - KRKA 2:2 (1:1)
2.500; Mendy 43., Ibraimi 60.; Welbeck 8., Vučkić 85.
RK: Bogdan 91./Krka

CELJE - DOMŽALE 0:3 (0:1)
900; Husmani 30., Šišić 64., Dobrovoljc 83.

KRŠKO - ZAVRČ 0:1 (0:0)
1.300; Kokorović 77.

LUKA KOPER - GORICA 1:3 (0:1)
1.500; Ivančić 87.; Eleke 33., 84., Burgič 61.

# 30.08.2015 ob 19:38
Kaksna Olimpija! Take dominance se ne spomnim da bi bila v Sloveniji do sedaj. Nimajo šibkega člena, no mogoče Mitrovića pa še on ni slab. Šporar, Kronaveter, Kelhar, Kapun in Šeliga izjemni od Slovencev, Mimoun, Henty od tujcev. Igra izjemna, goli padajo po tekočem traku, če bo tako naprej, bodo slovenski Salzburg. Prvič v nekaj letih ljudje komaj čakajo na tekme. Izjemna poživitev skupaj z Gorico in moram reči, da bo imel Jurčić zelo, zelo težko nalogo postati prvak.
nikjozo
# 30.08.2015 ob 18:25
"Franci Matoz z eno bjondino, na videz 2x mlajšo od njega, na častni tribuni na veliko razlaga nekaj punci. Verjetno, kaj je ofsajd."

Zdaj ji razlaga teorijo, zvečer ji bo pa pokazal prepovedani položaj v praksi.
RYAN
# 30.08.2015 ob 19:57
kdo bi si mislil pred sezono da bomo čakal na derbi olimpija in gorica, še bo zelo zanimivo
MrSepia
# 30.08.2015 ob 19:33
Tako pa ni igral niti Maribor v svojih najboljših časih. 3-0, 6-0, 4-0... Že zdaj komaj čakam, da se po premoru nadaljuje Prva Liga, kdo bi si še lani kaj takega lahko mislil :D
urosh444
# 30.08.2015 ob 18:07
čebulabrezče
olimpija na dopingu, al so pa ble Rastoderjeve banane res nikakve
joy
# 30.08.2015 ob 20:48
Bil na tekmi v Stožicah ... Neverjetno, komaj verjamem, da se dogaja to, kar se dogaja. Vzdušje je bilo še za dva nivoja boljše, kot proti Celju. Prav čuti se, kako je Ljubljana rabila in pogrešala dober nogomet in dobro Olimpijo. Kaj dobro ... v tem momentu je Olimpija izjemna. Kemijo ni občutiti samo med igralci, ampak tudi med Dragonsi in ostalo publiko. Tako, kot se je danes navijalo, se ni navijalo že dolgo časa. Vsaj na nogometni tekmi ne. Na dan vrejo potlačena čustva zavoženih let nogometne Olimpije. Dolgo let smo v Ljubljani čakali na to, kar se danes dogaja. In smo dočakali.

A ostajam na realnih tleh. Zadnja rezultata sta res fantastična, a treba je vse skupaj vzeti z rezervo. Vsako, poudarjam, vsako tekmo mora Olimpija odigrati skrajno resno in z enakimi ambicijami, torej na zmago, brez popuščanja. Gorica bo pokazala realno stanje Olimpije.Treba bo pridno nabirati pike, vsak poraz bo lahko usoden v boju za prvaka. Tudi MB se bo še vrnil.

Trenutno je v Lj res prava evforija, ki upam, da bo trajala, kar se da dlje časa.

OLIMPIJA!!!
wesley90
# 30.08.2015 ob 20:18
Že dvakratni obisk v primerjavi z Mariborom, kmalu se bomo mi delali norca iz obiska :)))

# 30.08.2015 ob 19:34
Če so rezultati, predejo tudi gledalci. Simpl.
Tipičen primer MB v zadnjih letih. Zdaj bo pa krivulja šla obratno. MB bo zgubljal gledalce, če bo tako igral, LJ pa pridobivala.
nauk_v_klobuk
# 30.08.2015 ob 19:08
Jaz pa bom rekel, da so ena največjih ljubljanskih okrepitev letos Green Dragonsi. Ob takem navijanju bo slehernemu klubu peklensko v Stožicah. :)
fender6
# 30.08.2015 ob 20:00
Bravo Olimpija!
Prav gazi že nekaj krogov.

Bravo pa tudi Kanalu A za to luštno punco, ki tudi vodi studio veliko bolj gladko kot Kretenčič!
zelenko
# 30.08.2015 ob 20:13
Pa se nekaj na enem rudarju, tekmi ki ne odloča o ničemer se je zbralo 5000 gledalcev. Vsa čast
Olorin
# 30.08.2015 ob 19:48
Se vidi, da je imel Banananjam tale klub samo za $u$ke umivat.
Quinlan
# 30.08.2015 ob 19:49
Oblak je res smeh. Tip resnično komentira kot, da bi bil v kakem lokalu :D
popaj16
# 30.08.2015 ob 19:42
odlicno. to kar je nardil maribor in zdaj koncno tudi olimpija pomeni da se nivo lige zvisuje. in to je izjemnega pomena za fuzbal. mb se bo ze pobral po teh krizi, se vedno se je. in takrat bomo dobili super gledljivo ligo in vedno vec gledalcev.
Balaž
Ko se nasprotni branilec zadihan obesi na mrežo gola, potem je jasno, kako tekaško odlična je Olimpija.

# 30.08.2015 ob 19:47
Maribor, če rabite kakšnega napadalca, imamo pri Olimpiji še na klopi takšne, ki redno tresejo mrežo. Z veseljem drago prodamo.
Krissssss
Sam realno tok mocn zacetk Maribor se nikol ni naredu .. Vsec mi je da se je Olimpiji odpel in je zacela trgat nevem kaj je razlog ampak PETARDAAAAAA glihkr haha
dzavo
# 30.08.2015 ob 20:11
11200 gledalcev na vseh petih tekmah. Okoli 2200 gledalcev na tekmo. Neverjetno v primerjavi z prejšnimi leti. :)
Quinlan
# 30.08.2015 ob 19:44
Mislim, da je čas, da se nam vsa ta boleča športna leta v Ljubljani, povrnejo z obrestmi! In začetek že kaže na to. BREZ POPUŠČANJA!

Če jim rata Krko premagat v naslednjem krogu, potem bom samo še bolj verjel v to zmagovalno mentaliteto Olimpije. Krka jim je vedno povzročala preglavice.
12mateja
# 30.08.2015 ob 19:40
V stozicah redno pokajo petarde! Bravo Olimpija, bravo navijaci, bravo Ljubljana :)
# 30.08.2015 ob 19:46
Petarde so se iz tribun preselile na igrišče. :)
12mateja
# 30.08.2015 ob 19:28
Noro vzdusje v stozcah!!! Nogomet se vraca domov, tja kamor spada.
CooN
lahko je bilo mb biti prvak, ko ni imel celo desetletje resne konkurence. Letošnjo sezono bodo morali resno pljunit v roke če bodo hoteli karkoli, da ne rečem evropo.
Olimpija mora samo pazit te male tekme ala Krka in podobno, kjer smo ponavadi že v preteklosti izgubljali prvenstva. počasi moramo tekmo po tekmo z resnim odnosom, pa nas bo že nekam pripeljalo.
# 30.08.2015 ob 19:37
Olimpija ima še nekaj pomakljivosti in to so napake, ki bodo verjetno zmanjšali skozi prvenstvo.
scenic
# 30.08.2015 ob 18:22
čeprav navijam za kanpe,naj bodo veseli,da ni sodnik pokazal na 11-m,ker bi v tem primeru moral pokazati tudi rdeči karton za prašnikarja,saj je namerno posredoval z roko pri katerem bi šla žoga v gol.
DirtySanchez
stadion sprejme 16.000 ljudi,po tej logiki bi moralo biti 1/3 stadiona polnega.pa ni bilo niti približno tako.

5000 je kar realna ocena, če ne celo več, A tribuno v senci na prenosu skoraj ne vidiš in ker je le-ta v senci je bila kar fajn polna! Bil tam, iz prve roke ti povem, da je bila tudi v garaži gužva.
tenisač
# 30.08.2015 ob 21:06
Najlepši nogomet se igra v Ljubljani, najboljša košarka se igra v Ljubljani, najbolj simpatičen hokej se igra v Ljubljani, ker mi smo Olimpija šampion, Ole ole ole ole ole
scenic
# 30.08.2015 ob 20:30
BigLjSlo
šporar pride v reprezentanco,ampak prvo se mora preseliti v najmočnejšo ligo na vsetu,v japonsko,in to je to. :D
Quinlan
# 30.08.2015 ob 19:45
@popaj16
Res je. Samo še folk je treba prepričat, da je liga gledljiva in dobra. Ne pa, da ne morem na tekmo, ker morajo kolegi doma gledat razne Manchestre ...
mihatirs
# 30.08.2015 ob 19:43
Kje ste zdj štajerci da še vas namurkamo....aja sej smo vas že...3:0! :) kr neki mal zgleda tole ob teh rezultatih :D
annova
Ni kaj, užitek jih je gledati.
Voditeljica v studiu zelo luštna. :)
Pjanc
Ampak kako zelo paše biti na stadionu in se veseliti vsakega gola! S tako igro se vsa leta mučenja Olimpije poplačujejo. Zaenkrat res pravljica! <3
12mateja
# 30.08.2015 ob 19:02
Ja natasa gavranic je prej vodila sport na planetu, potem je pa ocitno dost kurcev povlekla, da je prsla na pop tv :D
weylakuc
Bravo Olimpija! BRAVO!!! Kakšno vzdušje na tribunah! Ko navadna tribuna sama od sebe stoji na nogah in vodi navijanje... neverjetno!

Res odlična predstava! Kako se je začelo mleti na koncu! Rudar ni imeli niti najmanjše možnosti!

Sicer je Rudar od prve minute dalje igral na točko, hoteli so postaviti bunker in upati na najboljše, hvala Bogu da se ni izšlo in takoj po prejetem zadetku je bilo treba zaigrati drugače, ko pa zaigraš drugače, torej bolj odprto proti tej Olimpiji nimaš možnosti.

GREMO ZELENO BELI!!
Pjanc
# 30.08.2015 ob 19:56
Na zadnjih tekmah se vidi, kako zelo dobro je Olimpija pripravljena! Maribor, Celje in danes Rudar so v 65,70 miniti crknal. Olimpija pa ke nadzorovala potek tekme do konca. Tudi ob raznoraznih bunkerjih ob taki kondiciji pričakujem preboj najkasneke v 3/4 tekme, ko bodo nasprotniki dihali na škrge.

OLIMPIJA!!!
QIQI
# 30.08.2015 ob 19:50
To je enostavno noro.

Bodo pa zelo kmalu ekipe začele postavljati bunker in ko se bo vreme poslabšalo, bo tej Olimpiji nekoliko težje igrat. Ko pa se nasprotnikova zadnja linija pomakne navzgor... Gremo!!! :D
pisoJ zorbotit
# 30.08.2015 ob 22:16
Pravkar iz Stožic - doma, kako sem vesel, da imam časovni zamik!

Kako lepo je gledat nogomet, ko so tribune popolnjene in vzdušje fenomenalno!

BRAVO Pušnikova Olimpija, bravo Stožice!
dalton1
# 30.08.2015 ob 20:31
Najbolj pomembno je, da publika je, če je dober nogomet in Olimpija ga igra. Ko ni bilo lepe igre in rezultatov se jih je zbralo 80, 150, največ 300, danes pa s predzadnjim Rudarjem čez 5.000. Ne vem ali je Katanec poklical v reprezentanco Šeliga vsaj kot tretjega vratarja ob odličnih Handanoviču in Oblaku, zaslužil bi si, dobil je 4 gole na 9 tekmah ob konstantno dobrih in včasih neverjetnih obrambah. Tudi raznovrstni in trenutni golgeter Šporar bi si zaslužil Katančevo pozornost. Olimpija le tako naprej in gledalcev bo še več. Želeli bi, da se tudi Maribor pobere in spet bodo stadioni polni. Nogomet je le igra za gledalce in ne le priložnost za nogometaše da nekateri več, drugi manj nekaj zaslužijo in 90 minut se samo nadihajo na terenu.
Quinlan
PETARDAAAAA! Hattrick Špokija! Bravo boysi!!!!

Anketa: 20. april 2017 ob 11:05

Kdo je za vas MVP rednega dela sezone v Ligi NBA?