Marcos Tavares je preprečil poraz Maribora. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Že v soboto zmaga Olimpije
1. april 2012 ob 17:00,
zadnji poseg: 1. april 2012 ob 18:43
Koper - MMC RTV SLO

Obračun dveh najuspešnejših moštev spomladanskega dela nogometnega prvenstva med Luko Koprom in Mariborom se je v 27. krogu Prve lige si končal z remijem (2:2).

Vijoličasti so povedli v 5. minuti, ko je Dalibor Volaš iz obrata podal v prazen prostor, kamor je vtekel Etien Velikonja, nato pa z nizkim strelom z roba kazenskega prostora matiral Ermina Hasića.

Handanović skorajda ustavil strel Brečevića
Slabih deset minut pozneje so domači izenačili. Adanan Aganović je podal žogo z desne strani med dva mariborska branilca, a ju je prehitel Ivan Brečević, ki je nato ustrelil "s prve". Žoga se je iz Handanovićevega naročja dobesedno odkotalila v mrežo.

Pučko imel na nogi vodstvo
V nadaljevanju so bili Koprčani nevarnejši nasprotnik. Matej Pučko se je tako v 28. minuti sam znašel pred Handanovićem, vendar je streljal čez vrata.

Brečević presenetil Handanovića
V 60. minuti je Miha Blažič izbil žogo naravnost na nogo Volašu, vendar je tega "darilo" presenetilo, tako da je ustrelil mimo vrat. Na drugi strani so Koprčani povedli v 64. minuti, ko je Brečević s kakšnih 20 metrov ustrelil proti gostujočim vratom, žoga se je odbila od Handanovića in končala v mreži. Mariborski vratar bi lahko posredoval bolje. Malo pozneje je Mitja Viler z golove črte izbil še žogo po strelu Pučka.

Milanič zadel s Tavaresom
Trener Maribora Darko Milanič je nato v igro poslal Marcosa Tavaresa, kar se mu je obrestovalo v 80. minuti, ko je Brazilec z roba kazenskega prostora sprožil neubranljiv strel za desno vratnico Hasića. V zadnjih minutah bi gostje lahko dosegli zmago, a je strel Agima Ibraimija ustavila prečka.

Iz Domžal so sporočili, da je Luka Elsner končal kariero profesionalnega nogometaša. Od zdaj naprej bo 29-letni Elsner pomočnik novega trenerja Domžal Stevana Mojsilovića.