Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.3 od 14 glasov Ocenite to novico!
Gaber Dobrovoljc
Rifet Kapić
Rifet Kapić (v ospredju) je že po dobre četrt ure primorskega derbija v Dravogradu povišal na 0:2. Foto: BoBo

Dravograd,Domžale - MMC RTV SLO, STA

Nogometaši Domžal so suvereno opravili s Triglavom v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije (6:1). Gorica je v Dravogradu dobila primorski derbi (0:2).

Na tekmi ob Kamniški Bistrici je blestel Lovro Bizjak, ki je v 11. minuti gostitelje popeljal v vodstvo. Marko Alvir je Bizjaka zaposlil z natančno podajo, ta pa je bil hitrejši od vratarja Elvisa Džafića, žogo je z lobom spravil v mrežo. A Triglavani se niso dali, v 22. minuti je izid z bele točke izenačil Matej Poplatnik, potem ko je Alvir v kazenskem prostoru igral z roko.

Vseeno je že naslednjih hip na drugi strani igrišča strel z bele točke izkoristil še Senijad Ibričić, potem ko je Bizjaka na nedovoljen način v kazenskem prostoru zaustavil Stefan Kukoljac. Na 3:1 je v 38. minuti z volejem po predložku Matije Široka povišal Bizjak.

V nadaljevanju sta 'padla' še dva zadetka, obakrat je žoga pristala v mreži Triglava. Najprej v 75. minuti, ko je po strelu Nermina Hodžića žogo v svojo mrežo preusmeril Luka Majcen, na 5:1 je le nekaj minut pozneje povišal Gaber Dobrovoljc, ki je po predložku Jureta Balkovca zadel z glavo. Končni izid je po podaji Dobrovoljca postavil Rubin Hebaj.

Gorica v Dravogradu dobila primorski derbi
Maloštevilni gledalci v Dravogradu so v prvem polčasu najprej videli prevlado Novogoričanov, v uvodnih minutah so bili nevarnejši, vratar Primož Bužan je imel polne roke dela. V 12. minuti je vendarle moral pobrati žogo iz svoje mreže, potem ko je po Škarabotovi podaji z leve strani Bede Osuji zadel z dobrih desetih metrov. Bužan se je nato izkazal v 16. minuti, ko je bil Osuji sam pred njim, minuto zatem pa je po kotu Tine Kavčič žogo vrnil nazaj do Rifeta Kapića, ki je iz prve z več kot 20 metrov zadel za 2:0. Ankaran je bolje zaigral v končnici prvega polčasa, v nadaljevanju priložnosti na obeh straneh ni bilo veliko.

Novogoričani so bolj ali manj brez posebnih težav držali zanesljivo prednost, najlepšo priložnost je v 76. minuti zapravil Dejan Žigon, ko je z roba kazenskega prostora nastreljal domačega vratarja.