Prva liga
Darko Milanič
Moštvo Darka Milaniča ima po prvi četrtini prvenstva na vrhu lestvice 20 točk, tri več od Olimpije. Foto: EPA
Davor Bubanja in Milan Osterc
V napadu Koprčanov sta začela Davor Bubanja in Milan Osterc ter pripravila prvi zadetek na tekmi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
VIDEO
Vijoličasti iz Kopra s točko

Velikonja in Berić igrala od začetka
18. september 2011 ob 20:00,
zadnji poseg: 18. september 2011 ob 22:54
Koper - MMC RTV SLO

Na zadnji tekmi 9. kroga Prve lige si sta se na Bonifiki v obračunu zadnjih dveh državnih prvakov Luka Koper in Maribor razšla z neodločenim izidom 2:2.

V 18. minuti je najprej zadel Davor Bubanja, sedem minut pozneje pa je izenačil Zoran Lesjak. V 51. minuti je Koper v novo vodstvo popeljal Bojan Đukić, 13 minut pozneje pa je na 2:2 izid poravnal rezervist Marcos Tavares. V igro je prišel le tri minute prej.

Osterčev zadetek upravičeno razveljavljen
V močnem nalivu so prvi zapretili gosti v 6. minuti, ko je Robert Berić pobegnil po desni strani, a z desetih metrov streljal čez gol. Osem minut pozneje se je z leve strani v napad lepo vključil Martin Milec, a je tudi njegov strel s 14 metrov končal nad golom. Kmalu zatem se je mreža prvič zatresla. Srebrenko Posavec je stekel proti mariborskim vratom in streljal z 20 metrov, po odbiti žogi pa se je sam pred Jasminom Handanovićem znašel Bubanja in zadel za 1:0.

Vodstvo domačih ni trajalo dolgo. Lesjak je lepo vtekel z desne strani, preigral Damirja Hadžića in nato z natančno diagonalo ugnal še Igorja Nenezića. Koprčani bi lahko znova povedli v 34. minuti, ko se je Adnan Aganović sprehodil skozi mariborsko vezno vrsto, streljal s 14 metrov, a je bil Handanović znova na mestu. Pet minut zatem so se gostitelji po zaslugi Milana Osterca, ki je zadel z glavo, znova veselili, toda sodniki so gol zaradi prepovedanega položaja upravičeno razveljavili.

Tavares odgovoril Đukiću
V drugem polčasu so Koprčani takoj pritisnili. Po petih minutah je Posavec izvedel kot z desne strani, najvišji v skoku pa je bil Đukić, ki je zadel z glavo. Tavares je končni izid postavil z lepim strelom, potem ko je Berić pobegnil po levi strani in podal v kazenski prostor.

V 80. minuti je z desetih metrov poskusil Aganović, v 84. pa z močnim strelom še Davor Bagarić, a sta oba merila previsoko. Gosti so nazadnje zapretili tik pred koncem, ko je Tavares streljal mimo gola.

9. krog:
LUKA KOPER - MARIBOR 2:2 (1:1)
1.300; Bubanja 18., Đukić 51.; Lesjak 26., Tavares 64.

Luka Koper: Nenezić, Handanagić , Linić ( 68./Pučko), Posavec, Aganović ( 80./Žibert), Bagarić , Hadžić, Đukić , Bubanja ( 72./Kelenc), Gavrić , Osterc.

Maribor: Handanović, Filipović, Milec, Mejač ( 61./Tavares), Velikonja ( 89./Volaš), Cvijanović, Potokar, Rajčević, Viler , Lesjak , Berić.

CM CELJE - MURA 05 0:1 (0:1)
800; Eterović 33.

OLIMPIJA - DOMŽALE 3:1 (2:1)
400; Anđelković 16., Vršič 36., 83./11-m; Zatkovič 29.

HIT GORICA - TRIGLAV 0:0
360 gledalcev

NAFTA - RUDAR 1:2 (1:1)
900; Polareczki 9.; Majcen 25., 52.
RK: Rotman 55./Rudar

MARIBOR 9 6 2 1 22:11 20 OLIMPIJA 9 5 2 2 17:13 17 DOMŽALE 9 4 3 2 12:9 15 HIT GORICA 9 4 2 3 14:7 14 RUDAR 9 4 2 3 15:12 14 MURA 05 9 3 2 4 8:14 11 TRIGLAV 9 3 1 5 5:17 10 CM CELJE 9 2 2 5 12:15 8 LUKA KOPER 9 1 5 3 8:12 8 NAFTA 9 1 3 5 9:12 6

M. R.
kunta kinte
# 18.09.2011 ob 20:52
bo treba sportno.tv prijavit tržnemu inšpektorju,ni prvič,da ni prenosa brez kakršnega koli obvestila,pa še tekme Maribora,kjer je najbrž največ denarja pobranega
Skunex
Gre za obračun zadnjih dveh državnih prvakov.

In niste zmožni zagotovit prenosa ?
U-N
# 18.09.2011 ob 20:51
Ne plačujte prenosov PrveLige na ŠportnaTV, ker je to nateg Športne loterije. Ne dela!

lojal 18. september 2011 ob 20:17
Koper se bo na lestvici premaknil za eno mesto višje. Po končani tekmi z mariborom bo Imel 10 točk.

# 18.09.2011 ob 23:02
uf strašni "evropski maribor".......jaja skunex z B ekipo........drugič dajte kar kadete igrat saj za slo ligo bo to dovolj!!! patetiki!!!
robinho010
# 18.09.2011 ob 21:22
Tavares za 2:2 ale ale gremo MB....
zztop10
# 18.09.2011 ob 20:58
O, pa še kako je kriva, že zato, ker se to ni zgodilo prvič..
# 19.09.2011 ob 09:29
dragi štajerci.....olimpija ne izgubi nič če ne bo prvak in vi to dobr veste .....če pa maribor ne bo prvak pa izgubi ogromno( sponzorji,viole razbijejo pol maribora,trenerja in po možnosti še kakšnga igralca potem zahovič in kompanija dobi živčni zlom poberejo šila in kopita z denarjem kar ga pač imate in maribor je potem v kurcu ;) )
Hm ... nekateri navijači Olimpije imate očitno celo mokre sanje o tem, da bi Maribor doživel enako usodo kot Olimpija. In potem smo mi tisti zakompleksani?
Sanjski
# 18.09.2011 ob 23:48
@viola

itak, da ni natebe letelo, ampak na "olimpija no 1".

Me pa še vedno zanima glede teh 860€, ki jih "olimpija no 1" omenja....

@cvetača A veš kera tekma mi je od vseh najbolj ostala v spominu? Maribor - stara Olimpija 5:0 :)) Pa si poglej kdo je takrat vse igral...

@olimpija no. 1 ... Veš koga so lovili po klubu? Verjetno se ti ne sanja. Naj vam vsem povej. V pisarno se je zaprlo Matjaža Keka. Ja, našega dragega selektora. Zakaj? Ker ni imel igre, rezultatov, ni ustvaril novih igralcev, skratka nič. Klub pa so nam izropali do zadnjega tolarja in kaj s(m)o naredili??? Smo razpustili društvo, tako kot ste naredili Ljubljančani? NE, ampak so prišli novi ljudje. Ki so garali cele dneve in noči. In del te zgodbe je TUDI Zahovič, ampak ne edini in ne najpomembnejši. Zadaj stojijo ljudje, ki žrtvovali svoj čas, ime in tudi službe, da smo danes tam, kjer smo bili pred 12 leti in bi morali biti skozi preteklo desetletje. Ampak so Jagodnik&co. pač pobrali svoje.

In danes se govori samo o Zahoviču in Milanuču. Kaj pa o Cotarju, Banu, Juričiču, o trenerjih mladinske šole, ki so izšolali Miheliča, Školnika (Nacional), Bačinoviča (Palermo), Krhina (Inter, Genova), Kranjc (Genova)..pa ostale kot so Jug, Majer, Trajkovski, (pogojno) Alen Ploj in M. Milec, pa Pekič, Kvas, Žnuderl, N. Čeh pa ostali stari bivši asi..

Tak da ne govori nekaj na pamet. Stara Olimpija je bila velik klub, nova Olimpija pa se še mora dokazat. In ne samo z besedami.

Pa lahkno noč vsem!
# 18.09.2011 ob 23:15
aja pa še to od 20tih pik jih imate cca 7 ilegalno (veste o čem govorim a ne? 860 evrčkov in te fore a ne? )
# 18.09.2011 ob 23:12
spf xxii
# 18.09.2011 ob 22:18
Drugače pa tragičen pogled na obisk tega kola, ne verjamem, da obstaja kakšna nacionalna liga kjer je manj gledalcev, je pa res, da je vse skupi pri nas ena velika katastrofa
spf xxii
# 18.09.2011 ob 22:05
Chelsea1111

to če ima Maribor problem z alkoholizmom ni stvar Olimpije ampak za strokovne službe.
zogg
# 18.09.2011 ob 21:41
@Cvetača: a v sredu si tudi bil Primorec :)
EBEL-Acroni
# 18.09.2011 ob 21:23
Goooooool!
TurboLimach
# 18.09.2011 ob 21:06
jlmezed-muči se z ekipo, ki je vrgla ven Olimpija iz pokala Hervis.
Sklepam, da si navijač Olimpije, zato ta primer.
alen19
# 18.09.2011 ob 20:48
Če bi imel 10 točk, ampak imel jih bo 7.
G-TEX
# 18.09.2011 ob 20:29
1:1 Lesjak !!!
Cvetača
# 18.09.2011 ob 23:29
Vijolice koliko golov morate naslednjič v metropoli fasat da bosta začeli malo šparati z gobcem?
athletic
# 18.09.2011 ob 21:48
Koper je z novim trenerjem v vzponu in stanje na lestvici je le produkt slabe preteklosti. Bolje remi 2:2, kot poraz 2:0.
# 19.09.2011 ob 15:07
meni ni jasno da prenešajo vse lige og ruske do portugalske pa vse medzmes a naših pa ne morejo katastrofa. tam prenašajo neki rubin kazaz proti kuj nečemo a naših tekem pa tema naj gre vse v k****
Bobr
# 18.09.2011 ob 22:59
zaka pa bi naj bla slovenska liga katastrofa?

Poglej si koeficient lige...letos je Mariboru sicer uspel svetel preblisk za SLO klubski nogomet, vseeno pa raznoraznim hrvaškim, srbskim, slovaškim, češkim, avstrijskim, ciprskim, izraelskim,...klubom to uspeva praktično vsako sezono, pa več kot z enim klubom in kdaj pa kdaj tudi v prvorazredni EVR klubski nogomet.
zogg
# 18.09.2011 ob 21:49
Evropski Maribor remizira z predzadnjo ekipo Slo. lige.

Pozabljaš da je ta predzadnja ekipa izločila slavno Barcelono iz pokala :)
# 18.09.2011 ob 20:32
je prenos? jaz sem kupil prenos za 1,5€, pa ne gre predvajat. Sem še osvežil stran pa prenosa sploh ni na seznamu :@
atacar
# 18.09.2011 ob 20:17
koper vodi 1:0 bubanja
U-N
# 19.09.2011 ob 12:38
@olimpija no1: dragi štajerci.....olimpija ne izgubi nič če ne bo prvak in vi to dobr veste..

Pa saj nima kaj za izgubit. V bistvu si lepo to povedal in naj dodam, da nimajo kaj za izgubit tudi v Domžalah, Kopru, Gorici.. Le v Mariboru. Majhni klubi brez ambicij in navijačev pa se res ne rabijo sekirat za lovorike, ta pritisk čutijo samo največji.
Sanjski
# 18.09.2011 ob 22:51
@Bogataviola

Ne! Naslov še ni niti približno doma, možnosti so sicer velike, ampak moramo popraviti ogromno: manj prejetih golov, rešiti situacijo z obupnimi boki, dodati kreativnost na sredini, začet zadevat iz "čistih" situacij + čaka nas naporen ritem. Še min 5 tekem v Evropi, prvenstvo, pokal in morebitne reprezentančne akcije. Tako da ne slavit prehitro :))

# 18.09.2011 ob 21:46
kincotop- Madridski Real trenutno gubi proti Levanteju z 1-0 in sicerp poteka 82 minuta. Mislim da bodo morali odpustiti strokovni štab!
kekec2000
# 18.09.2011 ob 20:28
ali kdo ima kak link?
Chelsea1111
# 18.09.2011 ob 20:19
Kaj so spet utrujeni ?? Marš izstopit iz evropske lige če nemorjo igrat na dveh frontah !!
Lovec
# 19.09.2011 ob 15:32
Zakaj ni prenosov ? Zato ker NZS se ni mogla pogoditi z TV-jem.

Vprašanje je, kdo bo spremljal tako kakovostni nogomet po televiziji , če denimo na najlepšem stadionu v najlepšem mestu kjer domuje najboljši župan ni niti 10 % zasedenosti stadiona.

Po televiziji se bi lišal kakšen jok otroka, ki sitnari za sladoled in neukusno pripombe poznavalcev nogometa.
Skunex
# 19.09.2011 ob 11:32
Mene samo zanima kako to da ni bilo nikjer prenosa, če imamo na voljo prispevek, v katerem pokažejo gole. Torej je kamera bila tam in tekmo je nekdo snemal. In zakaj je nismo mogli gledat v živo ???

Jaz sem bil prepričan da bo prenos (aktualni in lanski prvak) in sem se že veselil da bom gledal, potem pa nikjer prenosa.
Lovec
# 19.09.2011 ob 11:17
A lahko nekdo pojasni zakaj igra NK Domžale brez 15 standardnih igralcev.

NK Maribor ima krizo. Tako trofejno moštvo s takim finančnim zaledjem, ki si dovoli prodajati izredno kvalitetne igralce bi moral z manj težavami premagovati nasprotnike. Jaz trdno verjamem, da je bila to samo stopnica do prve zmage v drugorazredni Evropski ligi.

Vedno bolj se zastavlja vprašanje o strokovnosti strokovnega štaba ?.

NK Bežigrad Olimpija je imela 400 gledalcev to cca 3% zasedenosti štadiona. Pa še ti so kaj polomili. Prosim, ne si zatiskat ušesa in oči, NK Bežigrad Olimpija se bi moral preseliti na nogometni stadion starejšega ljubljanskega kluba NK Slovan.

Skoraj porazno je da dopušča NZS tako PrvoLigo. Organizirana je ko nekakšna prfofesionalna liga, vse stvari se pa odvijajo sila amatersko.
giov...
# 19.09.2011 ob 11:06
štajerci začnite se trest,olimpija vam diha za vrat,še bo zanimivo,ne niste še prvaki,vam bomo zagrenili ta občutek!!!!!