Prva liga
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.2 od 38 glasov Ocenite to novico!
Issah Abass
Issah Abass je Olimpijo popeljal v vodstvo v 40. minuti. Foto: Srdjan Živulović/BoBo
Gorica - Olimpija
Tekmo si je v družbi predsednika Olimpije Milana Mandarića in Mladena Rudonje ogledal tudi verjeten novinec v napadu ljubljanskega moštva Andres Vombergar, argentinski napadalec slovenskega rodu. Foto: Srdjan Živulović/BoBo

Ljubljana - MMC RTV SLO

Nogometaši ljubljanske Olimpije nadaljujejo zmagoviti uvod v novo sezono Prve lige TS, potem ko so v 2. krogu po skorajda dveh letih prepričljivo slavili pri Gorici z 0:2.

Tekmo sta odločila Issah Abass z zadetkom v 40. minuti, ko je s podajo sodeloval novinec Dario Čanađija, ter rezervist Blessing Eleke. Goričani so na začetku sezone doživeli že četrti zaporedni poraz v vseh tekmovanjih.

Gostitelji v prvem delu do le ene lepe priložnosti
Olimpija je na igrišču zagospodarila že v prvem polčasu. Gostitelji v prvem delu niso bili nevarnejši, vseeno pa so imeli eno lepo priložnost: v deseti minuti, ko je nekaj zmede v ljubljanski obrambi skušal izkoristiti Rifet Kapić, vratar Nejc Vidmar pa se je dvakrat izkazal, drugič je žogo odbil že blizu roba kazenskega prostora. Več dela pa je imel domači vratar Grega Sorčan, toda opravljal ga je dobro in priložnosti Gorana Brkića na začetku tekme, pa Issaha Abassa po protinapadu v 20. minuti in še ena v 33. so ostale za goste neizkoriščene.

V 40. minuti pa je premoč gostov le obrodila sadove, domači so zamudili pri akciji Čanađije z leve, Abass se je pri sprejemu podaje nekoliko zapletel, imel pa je dovolj prostora, da je žogo umiril in nato matiral domačega vratarja za vodstvo.

Biščan našel pravega aduta na klopi
Tudi drugi polčas ni prinesel bistvenih sprememb. Gostje so imeli premoč, brez večjih težav so vzdrževali minimalno prednost, domači pa so si zaman prizadevali spremeniti potek tekme. Šele v 58. minuti so si priborili prvi kot, a večje nevarnosti za Vidmarja ni bilo. Olimpija je v 65. in 70. minuti zapretila s streloma Abassa in Branka Ilića, odlično potezo pa je naredil trener Igor Biščan v 71. minuti. Takrat je v igro poslal Elekeja, ki je po domiselni akciji dokončno potrdil zmago Ljubljančanov. Eleke je na robu kazenskega prostora lepo preigral tri tekmece, si izmenjal dvojno podajo z Ricardom Alvesem in neubranljivo zadel pod prečko.

Domžalčani so se znesli nad Celjem
V prvi tekmi dneva so Domžale prav tako prepričljivo odpravile Celje s 4:0 in tako hitro popravile spodrsljaj iz uvodnega kroga, ko so izgubile proti Rudarju. Celjani, ki so bili popolnoma nemočni, so po Olimpiji doživeli še drug, še prepričljivejši poraz. Do spremembe izida je prišlo v 32. minuti, ko je Matija Rom na desni strani ušel tekmecem in podal žogo v sredino. Celjska obramba jo je sicer odbila, vendar slabo, saj je prišla do Jureta Matjašiča. Ta je streljal z leve strani kazenskega prostora, Rozman je bil na pravem mestu, a mu žoge ni uspelo zadržati, odbitek je v gol poslal Petar Franjić. Štiri minute pozneje je kot izvedel Balkovec, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji Žan Žužek, ki je z glavo poslal žogo v mrežo.

Domžale prevladovale tudi v drugem delu
Gostitelji so prevladovali tudi v drugem delu. Domžalčani so bili še naprej nevarnejši, v 65. minuti je bil mladi Alan Gnezda Čerin blizu prvega prvoligaškega zadetka, a je Rozman po njegovem strelu s skrajnimi močmi žogo odbil v kot. Zato pa se je v 67. minuti med strelce vpisal drugi mladec v domžalski ekipi Matija Rom. Lovro Bizjak je od Žužka prejel žogo v prazen prostor, sam stekel proti Rozmanu, ga premagal, a gol mu je preprečila vratnica. Toda žoga se je odbila do Roma, ki mu je ni bilo težko potisniti v mrežo. Končni izid je v 90. minuti po lepi akciji s svojim drugim zadetkom postavil Franjić.

Že včeraj sta slavila Maribor in Rudar, ki se je z zmago proti Ankaranu za en dan prebil na vrh lestvice.

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 2. krog

TRIGLAV - MARIBOR 2:3 (0:0)
1.500; Majcen 55., Poplatnik 60.; Mešanović 71., Bohar 86., Tavares 88.

RUDAR - ANKARAN HRVATINI 3:1 (1:0)
550; Radić 36., Mary 64., Vizinger 88.;
Vodeb 77.

ALUMINIJ - KRŠKO 4:2 (1:0)
400; Mensah 33., Mesec 81., Krajcer 83./ag, Nunić 86.; Škrbić 57., 63.

DOMŽALE - CELJE 4:0 (2:0)
750; Franjić 32., 90., Žužek 35., Rom 67.

Domžale: Milić, Klemenčič, Matjašič (61./Bizjak), Žužek (79./Žinko), Ibričić (70./Hodžić), Dobrovoljc, Balkovec, Franjić, Ožbolt, Rom, Gnezda Čerin.

Celje: Rozman, Džinić, Cvek, Travner, Pišek, Dangubić, Požeg, Vancaš, Kesić (81./Pečnik), Jazbec, Gatarić (46./Šušnjara), Lupeta (75./ Šauperl).

Sodnik: Bojan Mertik

GORICA - OLIMPIJA 0:2 (0:1)
1.100; Abass 40., Eleke 75.

Gorica: Sorčan; Gregorič, Kavčič, Jogan, Celcer; Kapić, Grudina, Kolenc (82./Humar), Marinič (82./Edafe); Osuji, Filipović (46./Nagode).

Olimpija: Vidmar; Apau, Ilić, Bajrić, Štiglec; Brkić (85./Cretu), Čanađija, Savić (71./Eleke), Alves (78./Tomić), Kapun; Abass.

# 23.07.2017 ob 22:11
Solidno deluje tale Olimpija. Seveda je še prezgodaj govoriti kakšen je domet te ekipe, ampak igra je dokaj povezana.
Pjanc
# 23.07.2017 ob 22:14
Eleke, tole je bilo za v učbenike ampak od tebe se pričakuje vsa 0,5 gola na tekmo v povprečju!!! Da mi ne boš zdej slučajno molil 14 dni zapored in živel na tej 'lovoriki', ki je roko na srce vredna res največjih mojstrov.

Olimpija prepričljivo, borbeno, kompaktno, kombinatorno. Veliko poizkusov, tekanja, podaj. Zaenkrat pričakovano 3 ekipe na prvih mestih v ligi, čeprav je od teh 3 Maribor pokazal najmanj.

Mi pa še dej ni jasno, kako niso mogli zabiti tem Fincem, teden dni uigranosti so potrebovali... :/ Škoda.
DirtySanchez
# 24.07.2017 ob 00:45
@ROBI
Pa še to!
Olimpija prvak, zaviranje nogometa v Sloveniji! Zakaj? Ker nima zdravih temeljev! Samo plenilce denarja!!!!

No se bom malo spustil na tvoj nivo.
Maribor prvak, zaviranje nogometa v Sloveniji! Zakaj? Leta in leta so kot hijene čakali da so se talentom po Sloveniji iztekle pogodbe in so jih praktično zastonj z obljubami ( velikokrat tudi praznimi) zvabili v Maribor. Kar nekaj teh igralcev je propadlo, klubi pa niso dobili odškodnin ki bi še kako pomagale pri normalnem delovanju kluba. Medtem, Maribor v vsej svoji zgodovini ni ustvaril niti enega omembe vrednega nogometaša. Torej kaj je Maribor dal Sloveniji? Nič. Vse kar je dosegel je dosegel zase in za svoje mesto.

Medtem ko je Olimpija pod Mandaričem izplačala lepe odškodnine Rudarju, Celju, Gorici, Domžalam... in jim bila s tem zagotovo v veliko pomoč. Dala nam je tudi nogometaše ala Jan Oblak. Torej kdo dviguje ligo in slovenski nogomet? Maribor ali Olimpija?

Pa moje mnenje ni točno takšno, da ne bo pomote. Ampak hočem pokazati da se da praktično vsak argument obrniti v lastno korist. Tako da so te vaši debilizmi, teorije zarot, Mandaric lopov ali stric z denarjem.... brezvezne razprave!
igorico
Uf, Eleke se je zbudil.

Bravo, izvrstna akcija!
K_ris
# 23.07.2017 ob 22:10
Prvič letos gledam Olimpijo in to mi sploh ne zgleda slabo ...
tomjaz11
# 23.07.2017 ob 21:55
Alves pa se odlično znajde na 10ki, ko je igral na tem položaju je bil izmed najboljših na igrišču.
tolkachi
Bravo Eleke !!!!!
skydrumm
# 24.07.2017 ob 00:55
Igra je iz kroga v krog boljša. Igralce se borijo in to je edino kar hočemo navijači videti. Če je borba za dres, rezultat ne zaostaja.

Nekaterim na forumu pa še vedno ni jasno kaj je Mandarič naredil za Olimpijo. Iz vrednosti ekipe 5 miljonov, v 2eh letih na 12 miljonov. Jamo za treninge je obnovil. Za marketing se je naredilo veliko več kot v zadnjih letih. Ko pa bo enega dneva odšel, in Olimpijo predal v veliko boljšem stanju nekemu še bogatejšemu, bomo lahko rekli samo gospod Mandarič. Hvala. Model je pri svojih skoraj 80 letih prišel pomogat Olimpiji ki mu je od nekdaj pri srcu. Samo hvaležni smo loh.

Lep Pondelk
K_ris
# 23.07.2017 ob 22:41
@Volkosvinj

No, premagati ekipi, ki sta povsem iz forme in upravičeno na dnu lestvice ni ravno pokazatelj kvalitete...ko bo kakšna tekma z ekipami iz vrha se bo videlo kam sodijo zeleni.

Imaš prav. Prava kvaliteta se pokaže le proti resnim ekpiam, kot sta Triglav in Aluminij.
šurda
# 23.07.2017 ob 22:04
NK:OLIMPIJA Ljubljana več kot zasluženo vodi 2:0
kar sem napovedoval dopoldan ( in zmrznil ) se uresničuje !

# 23.07.2017 ob 22:20
Olimpija bo iz kola v kolo boljša in bolj uigrana. Veseli me dejstvo, da se novi igralci hitro vklapljajo.
Biščan očitno dobro pozna svoj posel in ve kaj hoče.
Še igro v obrambi uredijo, da ne bo toliko panična in jih bo veselje gledat.
Samo tako naprej.
zabavljac
Olimpija igra predvsem borbeno, mecejo se po tleh, lovijo vsako zogo in to je glavna razlika napram lani
Juninho8Slo
Lepa kombinacija Olimpije in zadetek Eleke :D
K_ris
# 23.07.2017 ob 23:41
@ROBI123

komu ti najstnik?

Se mi je zdelo, da ti je preveč let pripisal ...
fiston
Eleke včeraj Neymarja gledal, pa rekel, da še jaz probam to na teh hlodih... :)
SLOBloodPatriot
Zelo lepa akcija Olimpije, Eleke odličen dribling in natančen strel pod čošak za 2-0.
tomjaz11
# 23.07.2017 ob 21:53
Bišćan je pametno pustil na klop Elekeja, da se malce zamisli.
mums
# 24.07.2017 ob 10:43
Sem vnet navijač Maribora sevveda tudi mariborčan in moram priznat, da mi je Olimpija kot je igrala na zadnjih dveh tekmah zelo, zelo všeč in, če bo šlo tako naprej bo zelo hud trn mojemu Mariboru in prav je tako naj se na igrišču pokaže kdo je boljši ne pa tu smetit na forumu...
# 24.07.2017 ob 00:14
Se mi zdi da vsi pozabljate na vlogo Biščana. Za igralce se je tako ali tako vedelo da so na papirju material za vrh lestvice. Biščan je pa tisti ki je po mojem mnenju opravil izvrstno delo. Priprava / menjave na prvih dveh ligaških tekmah sta bili na nivoju - praktično brez napake. Se mu vidi da ve kaj dela. Tudi igralci kažejo precej več želje in borbenosti, vključno z nekaterimi samooklicanimi zvezdicami kot je npr. Oduwa. Igra pa tudi iz tekme v tekmo postaja bolj prepoznavna. Če mu pa uspe spraviti celo Elekeja v formo bo že skoraj kičasto!

Mandarič daj mu mir do naslednjega poletja, lepo prosim!
PrvaLiga
# 23.07.2017 ob 23:23
Trolček ROBI in tebi podobni. Da prišel je striček z novci. Ampak Olimpija je vseeno več zaslužila s prodajami igralcev kot pa je za igralce zapravila. No navsezadnje sami sebe kontrirate iz meseca v mesec - Enkrat Mandarič izčrpava klub - drugič spet je dobri stric z denarjem? Odločite se že...
A je zdaj Mandaric kriv da nihce drug v prvi ligi ni sposoben prodati nogometaša za 3-5 milijonov? Ali drugače, kdo brani Gorici, Domžalam, Mariboru... da proda svojega nogometaša za 5mil ? Pa potem lahko po mili volji zapravljajo za nove?
super_balotelli
# 23.07.2017 ob 22:31
Vombergar je bil danes zraven Mandarića in Rudonje, tako da je to ze vec kot ne uradno
marjank
# 24.07.2017 ob 06:27
Menim,da je Mandarić zadel v polno z angažiranjem Biščana,ni bil samo odličen igralec,dokazuje tudi,da je Odličen trener!Krasno je,da se dopolnjuje z Rudonjo in mu je priskerbel igralce,ki so igro Olimpije poživili!Ko pride še klasičen napadalec,Issah pa se vrne na staro mesto,bo to verjetno še veliko bolje izgledalo!Le tako naprej v vodstvu Olimpije,tako boste tudi vrnili gledalce na igrišče,tudi mene!
moj komentar
# 23.07.2017 ob 23:55
Volkosvinj

Navijači Olimpije smo danes veseli in upam, da bomo vseskozi.
Očitno te to zelo moti.
Gorica in Celje sta zadnja zato, ker sta naletela na Olimpijo.
Kako ti ni jasno, da po dveh kolih ne moreš oceniti kvalitete ekip.
Ravno ti, ki na to opozarjaš nas ostale, si že prišel do sklepa, da sta Celje in Gorica najslabši ekipi prvenstva.
Pazi, po dveh kolih se ti to upaš trditi.
Na drugi strani pa podtikaš navijačem Olimpije da so visokoleteči, čeprav čisto nihče od njih sploh ne trdi, da je igra Olimpije na nivoju prvaka ali dobra. Vsi pravimo, da je solidna in obetajoča.
Od kod ti sklep, da smo visokoleteči. Navedi samo en tak komentar.
Ajd, pa se pejva dokazovanja.
tolkachi
Bravo Alves lepa partija. Očitno mu ta pozicija bolj odgovarja.
# 24.07.2017 ob 01:11
Ja ste vzemali iz mladinskega pogona ja. Samo od Interbloka, Olimpije, Domžal, Gorice, Celja itd.. Zastonj mulce, kot so Iličič, Stojanovič, Velikonja, Ibraimi itd.. Kdo pa je iz vaše mladinske šole, ki sta ga dobro prodali? Mali Zaho pa še ta je hitro nazaj prišel. And thats just facts.
# 24.07.2017 ob 00:51

MB je imel zaltih deset let, ker je po slovenski ligi lahko pobiral igralce, ki so bili praktično zastonj in jih preprodajal naprej.
Danes pa to isto mariborski navijači poizkušajo očitati Olimpiji, ki je samno v treh sezonah za nakupe igralcev več potrošila kot Maribor v desetih letih. Pri tem je samo v eni sezoni zaslužila 8 milijonov.
Zdaj je cela liga spoznala, da lahko svoje igralce trži na isti način in kar naenkrat se zlata jama za MB zapira.
To je pa ves kamen spotike zakaj je Olimpija za MB tak trn v peti. V par letih je v ligo vpeljala trend, ki je v ostali nogometni evropi že dolgo prisoten. Klubi enakovredno tržijo igralce in nikjer ni kluba ki bi imel pri tem privilegij, da pobira zastonj kar mu zapaše.
No, navijači MB pa bi radi, da se ti časi vrnejo nazaj in smatrajo, da če propade Olimpija, da bodo spet glavni na vasi.
maxbernie
# 24.07.2017 ob 00:24
Od navijačev Olimpije dobiti kakšen pameten komentar ob tej uri!

Ti ga bom dal jaz. Spat pojdi. Zjturaj bo treba crknjene krape iz ribnika pospravit.
# 23.07.2017 ob 23:58
ROBI123

Ne želi si da odide stric Mandarić. Ker če on odide, potem pride še bolj bogat striček in najbrž z veliko več potrpljenja.
Potem boš pa še bolj trpel in jaz tega nebi rad videl.
zelenko
# 23.07.2017 ob 23:08
En klub, ena depresija
Lemniskata
# 23.07.2017 ob 22:33
Olimpija ima zagotovo najboljše posameznike v ligi. Vsi prihajajo iz močnejših lig (Cretu- romunska, Apau - belgijska, Ćanadija, Štiglec - hrvaška). Problem je v tem, da lani spomladi niso igrali kot ekpa, temveč so bili povsem razštelani, igrali so vsak zase in vse skupaj ni bilo podobno ničemur. Tukaj je potrebno pohvaliti Biščana, ki se mi zdi da mu je uspelo brzdati vse te zvezdice v ekipi in jih motivirati, da igrajo kot ekipa. Če bodo nadaljevali s tako igro, lahko pričakujemo še več zmag. Še zmeraj me pa zanima, kako bodo funkcionirali proti Domžalam in Mariboru, ki se bosta znala povsem zapreti. Predvsem smo lahko zadovoljni, da Olimpijina igra končno dobiva rep in glavo in da igrajo kot ekipa. To je največji napredek od lani.
Juninho8Slo
# 23.07.2017 ob 22:18
Zmaga Olimpije in sorodnika na tekmi MXGP a,če se vrnem k Olimpiji,iskreno povedano mi bi se zelo zelo mučili,če bi slučajo prišli v 3PK za LE,ker smo spet močno padli v kondiciji v drugem polčasu,kjer je bila Gorica boljša a smo izkoristili tisto priložnost in zadeli drugi gol in zmagali z 2:0,sedaj pa vsi na tekmo proti Aluminiju.

Gremo Olimpija
# 23.07.2017 ob 21:01
Bravo Abass, odličen igralec, prava okrepitev Zmajev!
# 24.07.2017 ob 01:01
skydrumm

Dejstvo je, da je uprava kluba pod mandarićevim skrbstvom naredila v treh letih zelo veliko in kdor tega ne vidi je pač slep. Normalno da zdaj poteka sprememba moštva, saj je potrebno povprečne igralce zamejati z boljšimi. Če želi klub kaj tržiti vnaprej, potem mora imeti močno moštvo in dobro zaledno bazo.
Mi je pa jasno, zakaj takšni napadi iz Maribora. Če bodo temu kar delajo Domžale ali Olimpija sledili vsi klubi, potem ne bo več zastonj dobrih igralcev, hkrati pa bodo klubi prihajali do denarja in posledično naredili ligo težjo in bolj kvalitetno. To pa pomeni, da bo prvak lahko postal tudi kakšen klub, ki ni Olimpija ali Maribor.
# 24.07.2017 ob 00:43
ROBI123

Mi se glede tega nič ne sekiramo. Pač smo izpadli in kaj zdaj. Samomora ne bomo delali. Življenje teče dalje. Pravi navijači navijamo za klub v dobrem in slabem.
Tvoje provokacije pač ne dajejo rezultatov.
Zdaj pa lahko cepetaš in se cmeriš do jutra......
PrvaLiga
# 23.07.2017 ob 23:38
@ROBI123
23:11če ne bi prišel stric z novci.

23:33Olimpija ni zaslužila nič, zaslužil je Mandarič,

haha ti pa si pajac. V 22 minutah si obrnil ploščo. Kot sem že rekel... odločite se že. Ali daje denar ali ga jemlje?
# 23.07.2017 ob 23:11
Olimpija zmaga, pol Maribora pa gre drug dan zaradi depresije na bolniško.
# 23.07.2017 ob 22:26
Čestitke Olimpiji ob novi prvenstveni zmagi, proti tradicionalno neugodnemu nasprotniku.
V igri je še ogromno rezerv, ki jih bo trener Biščan znal hitro aktivirati.
Zaenkrat mu gre dobro in novi igralci so igro Olimpije že precej spremenili na bolje.
Vidi se, da v ekipi vlada zdrava konkurenca in ogromna želja po dokazovanju.
Tega prej ni bilo.
gogi1231
# 23.07.2017 ob 20:22
Navijam za maribor, toda danes navijam za olimpijo, saj so želim močne olimpije in pravih debrijev.
KLIPAN
# 24.07.2017 ob 10:01
Priznati pa moram, da tako lepe akcije kot je bila za drugi gol Olimpije, že dolgo nisem videl na naših igriščih.
seven7
# 24.07.2017 ob 06:34
Končno olimpija
tolkachi
# 24.07.2017 ob 00:29
Olimpija mora predvsem izboljšati kontro , to jim bo prišlo prav proti boljšim nasprotnikom. Drugače pa mislim da je Biscan pravi! Upam da se Argentinc izkaže kot prava okrepitev, ker rabimo enga napadalca ki zna zadržati žogo in podajati na krila hitremu Abassu in Oduwi.
# 24.07.2017 ob 00:23

ROBI123
Od navijačev Olimpije dobiti kakšen pameten komentar ob tej uri! Težko! Samo žaljenje!

No, no, da ti nebi zdaj lepil tvojih komentarjev, kjer žališ vse po spisku.
Ljudi zmerjaš z bolniki, troli, omejenci, gnoji in da ne naštevam še naprej.
Kulture se navadi in malo umiri hormone.
To je samo prijateljski, dobronameren nasvet.
In zakaj vseskozi omenjaš sredo in kvalifikacije svojega Maribora, če novica govori o Olimpiji in domači ligi.
Že iz tega sklepam, da ti vsaka zmaga Olimpije povzroči duševne bolečine in neznosno trpljenje.
Springbok
# 23.07.2017 ob 23:54
Vijoličasta je v katoliški liturgiji barva žalovanja.

Anketa: 2. november 2017 ob 19:02

Kdo bo slovenski jesenski nogometni prvak?