Valter Birsa je končno opozoril nase na italijanskih zelenicah. Foto: EPA

Slovenski reprezentant, ki mu v letošnji sezoni v Serie A ne gre po načrtih, saj je večino časa preživel na klopi za rezervne igralce, je bil natančen v 37. minuti. Zanesljivo je ukanil vratarja Barija Jana Koprivca. To je bil njegov prvi zadetek po prihodu v Italijo iz Auxerra. Že v naslednji minuti je izenačil Martino Borghese.

Cristobal Andres Jorquera je v zadnji minuti poskrbel za popoln preobrat in vse je kazalo na zmago Genoe. V sodnikovem podaljšku je vezist Nicola Bellomo z najstrožje kazni izid poravnal. Odločal je podaljšek, kjer je Lucas David Pratto v 115. minuti zagotovil zmago Genoi, ki se bo v osmini finala 8. decembra pomerila z Interjem.

Na preostalih tekmah je Bologna ugnala Crotone s 4:2, Chievo je bil boljši od Modene s 3:0, Fiorentina pa od Empolija z 2:1.