Josip Iličić se v prvem delu sezone ob težavah s poškodbami ni najbolje znašel v Firencah. Bo odslej bolje? Foto: EPA
Nogometaši Fiorentine so dosegli deveto zmago v sezoni. Foto: EPA
Samir Handanović
Ubranjena 11-metrovka Samirja Handanovića Goranu Pandevu, prva v letu 2013. Foto: EPA
Napoli
Napoli je s pomembno zmago obdržal stik z vodilnima Juventusom in Romo. Foto: EPA

"Jojo" se je tako prvič vpisal med strelce, odkar igra za "Violo". V 13. minuti je preigral dva nasprotna branilca, si v kazenskem prostoru lepo pripravil prostor za strel in z diagonalnim strelom z levico matiral nemočnega vratarja Gianluco Curcija, ki je v nadaljevanju obračuna klonil še dvakrat.

Naslednjič po slabe pol ure igre, ko je po podaji Giuseppeja Rossija z desnico mrežo zatresel Borja Valero. Na končnih 3:0 je v drugem polčasu povišal Rossi. Iličić je igro zapustil v 61. minuti, ko ga je na zelenici zamenjal Joaquin, na drugi strani je Rene Krhin za Bologno igral do 74. minute, ko ga je zamenjal Francesco Della Rocca.

Juventus Interju beži za 15 točk
Vodilni Juventus je s 4:0 premagal Sassuolo ("hat-trick" je dosegel Carlos Tevez) in zmagal še osmič zapored brez prejetega zadetka. Na večernem derbiju kroga je bil Napoli s 4:2 boljši od Interja in mu zadal drugi poraz v letošnji sezoni. Črno-modri so na zadnjih štirih tekmah trikrat remizirali in enkrat izgubili ter na petem mestu za "staro damo" zaostajajo že 15 točk.

Domači navijači so različno sprejeli vrnitev nekdanjega trenerja Walterja Mazzarrija na stadion San Paolo. Eni so mu ploskali, drugi žvižgali. Napoli je povedel že v 9. minuti, ko je mrežo gostov zatresel Gonzalo Higuain, nato pa je Inter pred zaostankom z 2:0 po strelu Lorenza Insigneja rešila vratnica.
10 minut pred koncem prvega polčasa je izenačil Esteban Cambiasso, a so gostitelji z zadetkoma Driesa Mertensa in Blerima Džemailija (v mrežo je pospravil žogo po na kratko odbiti žogi Samirja Handanovića) povedli s 3:1. V sodnikovem podaljšku prvega dela je Inter iz bližine približal Juto Nagatomo, vseh upov gostov na vsaj točko pa je bilo konec v 81. minuti, ko je končni izid postavil Jose Callejon. Tedaj je Inter na igrišču že bil z igralcem manj, saj je moral 20 minut pred koncem zaradi drugega rumenega kartona predčasno pod prho Ricky Alvarez.
Brez zmage v Neaplju že 26 let
V 92. minuti je Handanović lepo ubranil 11-metrovko Goranu Pandevu, in sicer prvo v letu 2013! Prekršek je bil storjen ravno nad Makedoncem, ki je na igrišče vstopil le nekaj trenutkov prej. Inter je kljub dobri igri v drugem polčasu izgubil po osmih tekmah brez poraza (ugnala ga je Roma), v Neaplju pa se ni veselil zmage že vse od leta 1987.
V ponedeljek ob 20.45 bo še dvoboj Milana in Rome.